Haber Detayı
26 Şubat 2021 - Cuma 14:49 Bu haber 10031 kez okundu
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı ÖZTUNÇ: Varsa Yüreğin, Gel Seçim Yapalım
Esnafı ziyaret ettiklerini belirten Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili ÖZTUNÇ, "Bir dokunduk bin ah işittik. Zafer havalimanı bu şekilde yapılması yanlış, hızlı tren teğet geçmiş. Geçmişte yapılan fabrikaların hepsini sattılar. AK parti çini ve seramik'te KDV oranının düşürülmesini gündeme almadılar. Otel'de, kongrede korona bulaşmıyor, buradaki lokanta'da bulaşıyor öyle mi? Cumhurbaşkanı halktan kopmuş. Cumhurbaşkanı sürekli hakaret ediyor, milleti kutuplaştırıyor. 128 milyar doları kim eritti? Çin'den ücretsiz verilen aşı için aracı firmaya neden 12 milyon dolar verildi? Siyanür kullanmak, insanlığa aykırıdır" ifadelerini kullandı.
SİYASET Haberi
CHP Genel Başkan Yardımcısı ÖZTUNÇ: Varsa Yüreğin, Gel Seçim Yapalım

Bir grup milletvekili ile birlikte önce Kütahya Valisi Ali ÇELİK'i ziyaret eden, ardından Cumhuriyet Caddesindeki ensaf ziyaret eden ekip, basın açıklaması yaptı ve ardından Altın madeni açılmak istenen Simav-Tavşanlı arası bölgeye hareket edilip; Simav Örencik Köyü ve proje alanında inceleme gezisi gerçekleşterdi.  

"Bir Dokunduk Bin Ah İşittik"

Sayın Cumhurbaşkanı Varsa Yüreğin, Gel Seçim Yapalım diyen Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali ÖZTUNÇ: "Milletvekili heyeti olarak Kütahya'dayız, geliş amacımız Kütahya'da dağardı bölgesindeki altın madeni ile ilgili bir çalışma yapmak buna ilişkin olarak Kütahya'ya geldik. Sayın Valimizi ziyaret ettik, parti il başkanlığımızı ziyaret ettik, ardından Sevgi yolunda esnafımızın derdini dinledik, esnafımızın işleri nasılmış onları öğrenelim dedik. Gördük ki esnaf perişan esnaf büyük sıkıntı içerisinde, esnaf ciddi anlamda batmak üzere ve esnaf kan ağlıyor. Bir dokunduk bin ah işittik.

"Zafer Havalimanı Bu Şekilde Yapılması Yanlış, Hızlı Tren Teğet Geçmiş"

Kütahya'ya uçakla gelmek istiyordum, malum hava limanı kapalı imiş korona yüzünden diye düşündüm ama baktım ki hep kapalı, buraya öyle bir hava limanı yapılmış ki Zafer Havalimanı hiç akıl karı değil, yapılması gerekiyor ama bu şekilde yapılmasının yanlış olduğunu gördük. Uçak olmayınca bari hızlı trenle gidelim dedik, hızlı trende gelmemiş buraya, söz vermişler getirmemişler, hızlı tren de teğet geçmiş anladığımız kadarıyla. Karayolu ile geldik.

"Geçmişte Yapılan Fabrikaların Hepsini Sattılar"

Kütahya, memleketimizin güzide nadir kentlerinden birisi, Cumhuriyet kurulduğundan bu yana büyüklerimiz, geçmiş dönem Cumhurbaşkanlarımız, Başbakanlarımız Kütahya'ya hizmet etmişlerdir. Kütahya'da yatırım yapmışlardır, Kütahya'da Eti Gümüş, Manyezit İşletmeleri, Seyitömer Termik Santrali, Tunçbilek Termik Santrali, Azot Fabrikası, Şeker Fabrikası, Gübre Üretim Tesisleri saydığım bu fabrikaların tamamı geçmiş dönemde memleketimizi yöneten Başbakanlarımız, Cumhurbaşkanlarımız, hükümetler, partiler tarafından yapılmış. Ne oldu hepsi satıldı. 18 yıldır memleketi yönetenler Kütahya'daki bu geçmişte yapılan fabrikaları hepsini sattılar, Kütahya'ya bir tane bile fabrika açmadılar, kurmadılar.

"AK Parti Çini ve Seramik'te KDV Oranının Düşürülmesini Gündeme Almadılar"

Buranın gelir kaynaklarından olan çini ve seramik işi, Türkiye'nin Çini ve Seramik'te başkenti Kütahya. KDV oranının düşürülmesi için Kütahya Milletvekilimiz Ali Fazıl KASAP diğer illerden milletvekillerimiz hep birlikte TBMM'de önerge verdik, dedik ki 'Çini ve Seramik'te KDV oranı düşürülsün' ama maalesef AK Parti bunu gündeme dahi almadı.

 

"Otel'de, Kongrede Korona Bulaşmıyor, Buradaki Lokanta'da Bulaşıyor Öyle Mi?"

Esnaf çok büyük sıkıntı içerisinde, Bursa Uludağ'da kayak merkezlerinde oteller, lokantalar açık, orada korona bulaşmıyor ama Kütahya'da sevgi yolundaki Restaurant'ta korona bulaşıyor, öyle mi? Siyasi partilerin kongreleri yapılıyor, AK Parti'nin kongreleri yapılıyor, Sayın Cumhurbaşkanı katılıyor, lebaleb dolu diyor, tıklım tıklım dolu diyor kongrelerimiz; orda korona bulaşmıyor ama burada kahvehanede iki kişi yan yana oturursa korona bulaşacak öyle mi?

"Cumhurbaşkanı Halktan Kopmuş"

 Yazık günah değil mi, esnaf büyük sıkıntı içerisine girmiş durumda, esnaf batmak üzere, esnafı artık görmek gerekiyor, esnaf batarsa o şehirde pek çok kesim batar. İşçi perişan, çiftçi perişan, emekli geçinemiyor, aldığı yetmiyor ama biz bunları söylüyoruz Sayın Cumhurbaşkanı hayır, esnafın durumu iyi, bir sıkıntı yok diyor. Sayın Cumhurbaşkanı artık halktan kopmuş, biraz halkın arasına gelmesi gerekiyor, sorması lazım kardeşim işin nasıl demesi gerekiyor.

"Cumhurbaşkanı Sürekli Hakaret Ediyor, Milleti Kutuplaştırıyor"

Biz söylüyoruz bunların derdi Kanal İstanbul, Kanal İstanbul'a harcayacağın parayı getir Kütahya'nın tamamındaki esnafı kurtarırsın. Üstelik ucube bir proje, olacak bir şey değil, her şeyi bozacak bir proje. Esnaf perişan diyoruz, bunların derdi partisinin kongreleri, şov peşinde koşmak, 5 müteahhidi zengin yapmak, milleti kandırmak, yazıktır, günahtır. 18 - 19 yıl oldu, millet artık bıktı, Sayın Cumhurbaşkanı eline mikrofonu alıyor sabah, öğle, akşam ağzına geleni söylüyor, etme!... Bir ülkenin Cumhurbaşkanı bu kadar ağır konuşmaz. Hem Cumhurbaşkanıysan, tarafsızım, objektifim diyorsan, sürekli hakaret edilmez, bütünleştirici olman gerekir diyoruz biz öyle deyince daha çok saldırıyor, daha çok hakaret ediyor. Milleti kutuplaştırıyor, ayrıştırıyor, yanlış yapıyor.

"128 Milyar Doları Kim Eritti?"

Hazine'nin 128 milyar Doları Nerede? Kim hazinenin 128 milyar dolarını eritti? Bu para kimlerin cebine gitti? Bakan Damat Nerede? Sayın Cumhurbaşkanı, damadını savunuyor 2 gündür. Peki savun, damadındır savunacaksın. Damadının istifa ederken, yaptığı açıklamayı da kabul ediyor demek ki. Ne dedi Sayın ALBAYRAK istifa metninde 'At izi, it izine karışmıştır' dedi. Demek ki Sayın Cumhurbaşkanı onu destekliyor, Sayın Cumhurbaşkanı da böyle söylüyor demek ki. Ben de soruyorum, at kim, it kim? Kim kardeşim, bilelim, toplum bunu bilsin.

"Çin'den Ücretsiz Verilen Aşı İçin Aracı Firmaya Neden 12 Milyon Dolar Verildi?"

Korona günleri devam ediyor. Maalesef 5 maskeyi dağıtamadılar, ölü sayısı vaka sayısı, millete yanlış bilgiler verildi, şimdi aşı meselesi, 13 milyon 5yüz bin aşı gelmiş, daha gelecekler, gelebilir deniyor. 1 milyon doz aşı Çin'den Türkiye'ye bedava verilmiş. Ama 1 milyon doz için her birine 12 dolar ödeme aracı firmaya yapılmış. 12 milyon dolar para Keymen ismindeki firmaya yapılmış. Bu milletin 12 milyon dolar parasını o firmaya neden verdiniz? Bedava Çin'in verdiği aşıyı, 12 milyon doları sen aracı firmaya veriyorsun, bunun hesabını sormak da bizim boynumuzun borcudur.

"Siyanür Kullanmak, İnsanlığa Aykırıdır"

Dağardı bölgesine Milletvekillerimizle birlikte geçeceğiz. Zenit Madenciliğin orada yapmak istediği altın madenine ilişkin. Siyanürle altın ayrıştırması yanlıştır. Daha dün TBMM'de iklim krizi ve su kıtlığına ilişkin bir araştırma komisyonu kuruldu. En büyük sebeplerinden bir tanesi siyanür kullanmaktır. Kütahya'da siyanür kullanılmasına izin vermek istiyorlar. Biz siyanürle topraklarımızın zehirlenmesine, yer altı sularımızın kirlenmesine izin vermeyeceğiz. Bunun için mücadele edeceğiz, orada yaşayan yurttaşlarımızla bir araya geleceğiz, yurttaşlarımızla omuz omuza bu mücadeleyi vereceğiz.

Siyanür havuzları kuruluyor, çok riskli tehlikeli, sel çatlama anında, yıkılma anında o siyanür havuzlarının akması demek o bölgede bir tane ağaç, yaprak bırakmaz, insan dahil canlı bırakmaz. Bu büyük bir risk, dünya bunu başka yöntemlerle yapıyor, biz maalesef başka yöntemlerle. Siyanürün kullanılması insanlığa aykırıdır, bunu yapmayın diyoruz uyarıyoruz.

"Sayın Cumhurbaşkanı Varsa Yüreğin, Gel Seçim Yapalım"

CHP ara seçim, genel seçim hepsine hazırdır, seçime en hazırlıklı parti biziz. Sayın Cumhurbaşkanı'na diyoruz ki hiç genel seçim için 2023'ü bekleme gel, varsa yüreğin seçimi şuan yapalım, millet seçim istiyor, esnaf batmış, işçi perişan, köylü perişan, çiftçi perişan varsa gel yüreğin varsa seçim yapalım diyoruz. Bu çağrıyı millette, biz de yapıyoruz. Dokunulmazlıklar ve fezleke ile ilgili doğmamış çocuğa don biçilmenin faydası yok, önümüze geldiğinde bakarız. " dedi.

Kahramanmaraş Milletvekili Ali ÖZTUNÇ, İzmir Milletvekili Sevda ERDAN KILIÇ, Bursa Milletvekili Prof. Dr. Yüksel ÖZKAN, Uşak Milletvekili Özkan YALIM, Bursa Milletvekili Nurhayat ALTACA KAYIŞOĞLU, Kütahya Milletvekili A. Fazıl KASAP, İl Başkanı Dr. Zeliha AKSAZ ŞAHBAZ, Kadın Kolları Başkanı Sevinç ŞENOL, partililer katıldı. - DORUK Fatma

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı