Haber Detayı
23 Nisan 2019 - Salı 23:23 Bu haber 3223 kez okundu
 
TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı
EĞİTİM Haberi
TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

Ümran Aygen'de TÜBİTAK Bilim Şenliği

          18 Nisan Perşembe günü Ümran Aygen Ortaokul ve İlkokulu’nun ortak olarak düzenlediği TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Sergisi kurum idarecilerinin, öğretmenlerin, velilerin ve öğrencilerin katılımıyla unutulmaz bir şenliğe dönüştü. Fuarın açılışı Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT ve kurum idarecileri tarafından gerçekleştirildi.

          TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Sergisi’nin yanında Usta Öğreticiler tarafından hazırlanan, öğretilen ve okulumuz öğrencilerinden oluşan Halk Oyunları Ekibi okul bahçesinde gösterisini yaptı. Okul bahçesinde zıpzıp oyunları, Karagöz ve Hacivat oyunu oynandı. Yarışmalar yapıldı. Mısır ve pamuk şekeri ikramı edildi.Veliler okul bahçesinde sabahleyin kahvaltı yaptılar. Öğlenleyin de okul tarafından bütün misafirlere pilav ve ayran ikram edildi. Ortaokul öğrencilerinin bilimsel projeleri ve  ilkokulların sanatsal sergileri izleyiciler tarafından büyük bir beğeniyle izlendi.

Bahattin Çini'de TÜBİTAK Bilim Fuarı

Bahattin Çini Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa Vali Yarımcısı Arif YALÇIN, Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Salih ÖZDEN, İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT ve Şube Müdürümüz Mustafa Ağca OKUR katıldı.

18 projenin sergilendiği fuarda okulun öğrenci ve öğretmenlerinin değerler eğitimi üzerine hazırladığı "Saygı" konulu kısa film gösterisi yapıldı. Ardından projelerin gezilmesiyle program sona erdi. - DORUK

Kaynak: Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı