Haber Detayı
04 Mayıs 2022 - Çarşamba 16:49 Bu haber 1796 kez okundu
 
Sebahattin CEYHUN: İktidar Milletvekilleri Olmazsa, Taş Üstüne Taş Konmaz
SİYASET Haberi
Sebahattin CEYHUN: İktidar Milletvekilleri Olmazsa, Taş Üstüne Taş Konmaz

Ekonomik pandeminin varlığından bahseden Başkan CEYHUN, ihracatta Afyon ve Uşağı geçtiğimizi 28. Sırada olduğumuzu; 3 AK Parti Kütahya Milletvekiline teşekkür ederek, iktidar milletvekilleri olmazsa taş üstüne taş konmayacağını; şehre hizmetlerin nasıl getirildiğini; muhalefetin bütün fabrikaları sattığını söylediğini  ama 872 fabrika ve işletmenin faaliyet gösterdiğini, Zafer OSB'de ilk etapta Altıntaş nüfusunun 3 katı kadar istihdam sağlanacağını; Eti Bor ile ilgili gelişmelerden bahsetti.

Pandemiden Sonra Ekonomik Pandemi Başladı

AK Parti İl Başkanı Sebahattin CEYHUN: "Pandemi bitti sonra ekonomik pandemi başladı. Çin devreden çıktı, tedarik zinciri bozuldu, ihracatımız hızla arttı fakat fiyatlar yükselmeye başladı. Kütahya, inanılmaz bir şekilde ihracatta 28. sıraya çıkmış. Afyon'la yarışırız biz, Afyon 38., Uşak 37. olmuş; biz bunu anlatamadık.

İktidar Milletvekilleri Olmazsa, Taş Üstüne Taş Konmaz

İktidar Milletvekilleri olmazsa burada taş üstüne taş konmaz, hepsine tek tek teşekkür ediyorum, Ahmet Abim, İshak vekilim, Ceyda vekilim hakikaten hiç bir talebimizi geri çevirmediler. Hatta Belde Belediye Başkanının da talebini dahi geri çevirmediler, onlarla birlikte Bakanlara, Cumhurbaşkanımıza gittik; ne oldu Hastane inşaatımız pandemi döneminde ekonomik sıkıntı yüzünden bir boşluk olmuştu, hepimiz konuları biliyorduk ama bizim mazeret üretme lüksümüz yok, iktidarız çünkü. Hep beraber gittik ve şuanda o inşaat çok hızlı yürüyor, çok yakın zamanda da devreye girmiş olacak.

 

CEYHUN, Hizmetlerin Şehre Nasıl Kazandırıldığını Anlattı

Beş karış barajının ikinci, üçüncü etapları; Tavşanlı - Domaniç yolu, Abide yolu, Gediz - Hisarcık yolu yeniden ihale edildi; Zafer OSB, Seramik OSB, Sera OSB, Millet Bahçesi, Adliye Binası, köylere yapılan hizmetler, göletler, teşvikler, tarıma verilen teşvikler inanın biz bunları anlatmakta zorlandık ama bunların hiçbiri kendi kendine olmuyor. Güçlü bir teşkilat, lokomotif görevi gören Milletvekillerimiz, ancak bu şekilde Bakanlara gidilerek, Cumhurbaşkanımıza söylenerek, iş takip edilerek ancak bu noktaya gelinebiliyor. Bu manada Kütahya'mıza bu hizmetleri kazandırdıkları için hepsine teşekkür ediyorum, arkalarında taş gibi duvarlar gibi duran teşkilatıma tekrar teşekkür ediyorum, hepsinden Rabbim razı olsun diyorum.

Bütün Fabrikaları Sattınız Diyorlar; 872 Fabrika, İşletme Var

Eti Bor Genel Müdürü geldi buraya Sülfürük Asit Fabrikamız hemen hemen bitmek üzere, hani diyorlar ya bütün fabrikaları sattınız. 872 tane fabrika, işletme var diyorum hiç kimse inanmıyor ama binlerce insan OSB'lerde istihdam edildi ve edilecek; Zafer OSB'de 38 tane fabrika olmuş. Alt yapı bittikten sonra çok yakın zamanda fabrikalar yükselecek, ilk aşamada 16 bin kişi; Altıntaş'ın nüfusu 5.500 yani 3 katı istihdam olacak; Altıntaş'ın halini düşünün, işte o zaman Altıntaş'ın taşı toprağı altın olacak.

Aynı şekilde Sera OSB, genişleme bölgelerinden 2. bölge devam ediyor, çok da güzel olacağını düşünüyorum." Dedi.  

Eti Bor'dan Güzel Gelişmeler

AK Parti İl Başkanı CEYHUN, Sülfürük asit fabrikası bitmek üzere olduğunu ve Bor Karbür fabrikasın yakında başlayacağının müjdesini verdi.

AK Parti İl Başkanı CEYHUN: "Eti Bor Genel Müdürü geldi buraya Sülfürük Asit Fabrikamız hemen hemen bitmek üzere. Eti Bor Genel Müdürü dedi ki inşallah söz verdiğimiz Bor Karbür fabrikasının zemin etütleri yapılıyor, çok yakın zamanda o da başlayacak. Vekillerimiz tarafından takipler devam edecek" dedi.  - DORUK Fatma

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı