Haber Detayı
14 Haziran 2022 - Salı 01:16 Bu haber 877 kez okundu
 
Ortaokul Öğrencilerine Yaz Okulu Kayıtları Başladı
EĞİTİM Haberi
Ortaokul Öğrencilerine Yaz Okulu Kayıtları Başladı

TÜGVA, HAYRAT, KİHMED ve Eğitime Destek Platformunun Ortaokul öğrencilerine yönelik ücretsiz olarak düzenlemiş olduğu yaz okulu projesi kayıtları başladı. 20 Haziran - 29 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek programda  ortaokul öğrencileri dolu dolu bir yaz geçirecek, Kuran-ı Kerim, Siyer-i Nebi, İbadet, İnanç, ahlak dersleriyle öğrenecekler, spor kursları, yarışmalar ve birçok muhtelif etkinliklerle eğlenecekler..

Bir Yaz Bin Gelecek Sloganıyla Yapılacak Programa Bu Sene 4. sınıfta Eğitim Gören Öğrencilerde dahil olmak üzere 8. Sınıfa Kadar Tüm Ortaokul Öğrencileri  https://formlar.tugva.org/YazOkulu Adresinden Başvuru Yapabilecek ve 0530 328 28 92 nolu telefondan ayrıntılı bilgi alınabilir.

Ortaokul yaz okulu program içeriği şu şekilde; hafta içi her gün 2'şer saat Kuran, 1'er saat Seçmeli ders, haftada 3 gün 1'er saat Siyer ve İbadet dersleri ile haftada 2 gün 1'er saat Ahlak ve İnanç dersleri planlanmakta.

Seçmeli Ders içeriklerinde ise akıl zeka oyunları, badminton, basketbol, futbol, geleneksel okçuluk, şiir, koro, tiyatro, bilgi yarışması, sokak oyunları yarışması, dart turnuvası, futbol turnuvası bulunurken; muhtelif gerçekleştirilecek etkinlikler ise; at binme, sabah namazı, şehzadeler parkı, doğa yürüyüşü, şiir programı, su savaşı, survivor, dene yap atölyesi, piknik, kermesten oluşmaktadır. - DORUK Fatma

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı