Haber Detayı
17 Mayıs 2022 - Salı 22:59 Bu haber 1645 kez okundu
 
''O SENE BU SENE'' YİNE DEĞİL..
Saha ve seyirci avantajını kullanamayan Belediye Kütahyaspor final şansını değerlendiremedi.
SPOR Haberi
''O SENE BU SENE'' YİNE DEĞİL..

Saha ve seyirci avantajını kullanamayan Belediye Kütahyaspor final şansını değerlendiremedi.

Artvin' de oynanan ve 2-1 Artvin Hopaspor' un galibiyeti ile biten maçın rövanşı Kütahya Dumlupınar stadyumunda oynandı.10 bine yakın taraftarın izlediği maç 0 - 0 bitti.

Maç, başından sonuna kadar orta alanda kontrollü ve zaman zaman sert müdahalelere sebep vermesine rağmen; her iki takım da sonuca etki edebilecek oyunu ortaya koyamadı. Maç başladığı gibi 0-0 sona erdi. Bu sonuca göre Artvin Hopaspor final oynamaya hak kazandı.

Maç sonucunda futbolcular ve sahaya giren seyirciler arasında kısa süreli arbede yaşandı. Kolluk kuvvetlerinin müdahalesi ve Kütahya Valimiz Ali ÇELİK'in araya girmesi ile olaylar büyümeden önlendi.

2. Lige yükselme final maçı Bursa Yıldırımspor'u eleyen Arnavutköy Belediyespor ile Artvin Hopaspor arasında tarafsız bir sahada oynanacak.

Belediye Kütahyaspor Başkanı Erdoğan ÇOLAK'ın maç sonrası açıklaması: "Büyük Belediye Kütahyaspor camiası. Bugün sizler türbinleri doldurup 90 dakika takımıza destek oldunuz. Sizleri gerçekten üzdük, kulübüm adına ve kendi adıma sizlerin özür diliyorum. Bir suçlu aranacaksa o kişi de kulüp Başkanı olarak benimdir. Çok uğraştım, çok mesai harcadım ama olmadı. Sizlerden, büyük taraftardan özür diliyorum. İlerki günlerde bir basın açıklaması yapıp; devam edip etmem konusun da sizlere bilgilendirme yapacağım. Hakkınız helal edin. Saygılarımla" dedi.  DORUK HABER - Hüdayim GÜLER

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Hüdayim Güler
Yorumlar
Haber Yazılımı