Haber Detayı
18 Nisan 2019 - Perşembe 23:49 Bu haber 2787 kez okundu
 
KSBÜ'de Sağlık Eğitim Alanları Artıyor
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) yeni açılmış olmasına rağmen, sürekli yenileyerek, bilimsel çalışmalara, şehrin vizyonuna katkı sağlayarak güzel çalışmalara imza atmaya devam ediyor. KSBÜ bünyesine 7 Anabilim dalının açılacağı öğrenildi.
EĞİTİM Haberi
KSBÜ'de Sağlık Eğitim Alanları Artıyor

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) yeni açılmış olmasına rağmen, sürekli yenileyerek, bilimsel çalışmalara, şehrin vizyonuna katkı sağlayarak güzel çalışmalara imza atmaya devam ediyor. KSBÜ bünyesine Spor Hekimliği, Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji, Hemşirelik bölümünde ise Hemşirelik Eğitimi, Hemşirelik Esasları, Hemşirelik Yönetimi, Psikiyatri Hemşireliği, Halk Sağlığı Hemşireliği anabilim dalları olmak üzere 7 anabilim dalının açılacağı öğrenildi.

KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural KAVUNCU: "Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi sağlık eğitim alanlarını artırıyoruz. Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültesinde yeni Anabilim Dalları için YÖK izni alındı.

Tıp Fakültemizde Spor Hekimliği ile Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Anabilim Dalları, üniversitemizi farklı kılacak. Hemşirelik bölümü daha kapsamlı olacak" dedi. - DORUK Fatma Çakır

Kaynak: Editör: Fatma Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı