Haber Detayı
21 Aralık 2019 - Cumartesi 14:38 Bu haber 1032 kez okundu
 
Federasyon Başkanı Salim KAYICI, Faaliyetleri Değerlendirdi
WAKO As Başkanı, Türkiye Kick Boks Federasyon Başkanı Salim KAYICI, faaliyetleri değerlendirdi. Türkiye Kick Boks Federasyonu'nun Uluslararası madalyada'da 1. sırada olduğunu belirten KAYICI: "Üniversite şampiyonasında 10. sıradayız. 5. Büyük Federasyonuz" dedi.
SPOR Haberi
Federasyon Başkanı Salim KAYICI, Faaliyetleri Değerlendirdi

Kick Boks, 5. Büyük Federasyon

Türkiye Kick Boks Federasyon Başkanı, WAKO As Başkanı Salim KAYICI, faaliyetleri değerlendirerek; "Kick Boks Federasyonunu, Olimpik Komite tanıyor. 65 Federasyon var, an itibariyle 216.009 erkek, 56.119 kız olmak üzere toplamda 272.128 lisanslı sporcumuz, 3.816 Hakemimiz, 4.295 Antrenörümüz var,  2018 yılında Olimpik ve olimpik olmayan tüm federasyonlar arasında, Federasyonumuz 5. Büyük Federasyon.

Okul Sporlarını, İlk Yapan Ülkeyiz

2019 yılında 14 İlde Aday Hakem kursu, 22 ilde Dan Sınavı, 24 ilde Antrenör Kursu düzenlendi. Okul Sporları Şampiyonasını ilk yapan ülkeyiz. Turkish Open, Avrupa Kupası, Avrupa serisidir ve millilik veriliyor. Yıldızlarda Kick Light branşında artık müsabaka yapabilecekler.

Kimseye Borcumuz Yok

Sporcusundan, Antrenörüne, Hakem'ine kadar hiç kimseye tek kuruş borcumuz yok, alın terinin zamanında verilmesi taraftarıyız.

Hedefimiz gençlik oyunlarına ve olimpiyatlara girmek, bunun için de yoğun çalışmalarımız var. 2021 yılında Amerika'da Dünya Oyunları, Kazakistan'da ise Dövüş oyunları yapılacak.

Üniversite Şampiyonasında 10. Sıradayız

Üniversiteler Şampiyonasına 71 üniversite katıldı. 65 Federasyon Üniversite Şampiyonasına katıldı. En fazla katılım sağlayan olimpik olan ve olmayanlar arasında 10. Federasyonuz.

1. Voleybol, 2. Basketbol, 3. Futbol, 4. Salon Futbolu, 5. Korumalı Futbol, 6. Hentbol, 7. Halk Dansları, 8. Tenis, 9. Atletizm, 10. Kick Boks Takdir sizlerin.

Üniversite Türkiye Şampiyonasına Katılanlar, Dünya veya Avrupa Üniversiteler Şampiyonasına Katılabilirler

Hırvatistan'da 31 Temmuz - 3 Ağustos tarihleri arasında Üniversiteler arası ilk defa şampiyona düzenlendi. 3 Üniversitemiz derece aldı. Gazi Üniversitesi 3 madalya, TOBB Üniversitesi 2 madalya, Uludağ Üniversitesi 1 madalya aldı. Bunları neden söylüyorum, Üniversiteler Türkiye Şampiyonasına girmek kaydıyla, Üniversite Dünya veya Avrupa Şampiyonasına katılabilirler. Üniversiteler kayıtları kendileri yaptırıyor.

3 Şampiyonadan En Yüksek Puan Alan Sporcu, Milli Takımda Yer Alacak

3 şampiyona sonunda en yüksek puanı alan sporcumuz milli olacak. Bu değişmez bir kural. Kim olursa olsun, kimin sporcusu hak etmişse o sporcu gidecektir. Bu zamana kadar ben böyle devam ettim, bundan sonra da böyle devam edecektir. A Milli takımı ile ilgili bir problem çıkmaz, müsade etmem. Sizlere saygı duyuyorum, herkes emek veriyor, emeğin karşılığında da hak eden çocuğumuzun gitmesi gerekiyor.  Puanlamalar şeffaf bir şekilde, Federasyonumuz sitesinde yer almaktadır. Tüm illerimiz bizim için aynı.

Uluslararası Madalya'da Federasyonumuz, 1. Sırada

Turkish Open da dahil olmak üzere 948 madalyamız var. 2018 yılında olimpik olan ve olmayan tüm branşlar içinde uluslararası madalya alımında Birinci sıradayız, inşallah bu yıl da birinci oluruz" dedi.

Kick Boks Kütahya İl Temsilciliği ve DORUK Gazetesi olarak 2020 yılının şehrimiz, ülkemiz için başarı dolu bir yıl olmasını diliyor, Türkiye Kick Boks Federasyon Başkanı ve WAKO As Başkanı Sayın Salim KAYICI başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz- DORUK Fatma Çakır

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı