Haber Detayı
13 Kasım 2020 - Cuma 18:22 Bu haber 3314 kez okundu
 
Es Termal, Yoncalı'ya Damgasını Vuracak
Yoncalı termal bölgesinin lider, yenilikçi termal tesisi olarak hizmet vermeyi amaçlayan Es Termal & Spa Sahibi Sedat KABAAĞAÇ ve İşletme Müdürü Resul ÖZTÜRK, basın mensuplarıyla bir araya gelerek; yeni hizmete sunulan otel ve çalışma prensipleri hakkında bilgiler aktardı.
YEREL Haberi
Es Termal, Yoncalı'ya Damgasını Vuracak

Yoncalı termal bölgesinin lider, yenilikçi termal tesisi olarak hizmet vermeyi amaçlayan Es Termal & Spa Sahibi Sedat KABAAĞAÇ ve İşletme Müdürü Resul ÖZTÜRK, basın mensuplarıyla bir araya gelerek; yeni hizmete sunulan otel ve çalışma prensipleri hakkında bilgiler aktardı.

 

 

KABAAĞAÇ: “Bu Süreçte Otelcilik Hizmeti Riskli Olduğu Kadar, Güzel”

Basın mensuplarıyla yapılan toplantıda görüşlerini paylaşan Es Termal Otel Sahibi Sedat KABAAĞAÇ: "Öncellikle davetimize icabet ettiğiniz için siz değerli basın mensuplarına teşekkür ederim. Malum Türkiye ve dünyada ağır şekilde etkisini gösteren, Covid19 virüsüyle mücadele içindeyiz. Bu dönemde zorlu bir süreçten geçsek de Kütahya’mızla ilgili yatırımlar yapmaya devam eden, tüm yatırımcılara; şahsım ve şirketlerim adına teşekkür ediyorum. Böyle dönemlerde bu tip yatırımlar oldukça risklidir, fakat riskli olduğu kadar da önemli ve güzeldir.

 

Yarı Olimpik Havuz Projemizle, Tesisimizi Çeşitlendireceğiz

Otelimizde TKDK ile Avrupa Birliğinin 75, Türkiye'nin ise 25 katkısı ile gerçekleştirdik. Belirlenen tutarların 2 buçuk kat daha fazlasını yatırım olarak yapmış olduk. Otelimizde şuan itibariyle 22 çalışanın istihdam edildiği ve önümüzdeki sene ise yaz kış kullanılabilecek, üstü açılır-kapanır yarı olimpik havuzu tesisimize kazandırdığımızda istihdam edilen işçi sayısının 25-40 kişi civarında olacağını düşündüğümüz tesisimiz; tertemiz ve bol oksijenli havasının yanında, Kütahya’nın en berrak ve en taze kaplıca kaynak sularından biri ile de şifa dağıtmaktadır.

60 Kapasiteyle Çalışıyoruz

Neredeyse 60 kapasiteyle çalışmaktayız. Ne kadar etkin çalışsak da, pandemi şartlarına oldukça uyum sağladığımızı düşünüyorum. Hijyen kuralları bu süreçte önem verdiğimiz bir noktadır. Ayrıca virüsten dolayı gerek mesafe, gerekse gelen müşterilerimizle ilgili, HES kodları alınmakta ve Sağlık Bakanlığımıza bilgi verilmektedir.

Dört Mevsim Termal Hizmet

İş hayatının ve şehir hayatının stresini geride bırakıp, pandemi döneminde düşük riskli bir bölge olan Yoncalı’da müşterilerimize dört mevsim termal hizmetin olduğu bir dinlenme olanağının yanında; pastane, restoran, çocuk eğlence salonu, toplantı salonu, oyun salonu ve lobi gibi hizmetler de sunuyoruz. " dedi.

Müdür ÖZTÜRK: Covid19 Tedbirlerini Alıyoruz, Güvenle Misafirimiz Olabilirler

İşletme Müdürü Resul ÖZTÜRK ise; "Bireysel, giriş düzeyindeki kullanıcılardan; kurumsal, profesyonel düzeydeki isteklere kadar her düzeydeki  müşterimize aynı kusursuzlukta çözümleri takdim etmek; sunmuş olduğumuz çözümlerde niteliği, verimliliği ve ulaşılabilirliği en üst düzeye çıkarmak; alıcı potansiyeli yüksek, hizmetlerinden 100 mutlu olunan, memnuniyetin üst seviyede tutulduğu bir kuruluş yaratmayı misyon edindik.

Pandemi şartlarını da göze alırsak tesisimiz bünyesinde oldukça aktif bir tesis olarak çalışmaktadır. Bu çerçevede 25 odalı bir tesis hizmete sunduk. Toplamda 14 adet Standart Oda, 6 Connection Oda, 2 Suite Oda, 3Adet de King Suit odamız, saunalarımız, buhar odamız, aile hamamlarımız, 250 kişiye aynı anda hizmet verebilecek restoranımız mevcuttur. Şuanda Turizm Bakanlığınca 3 yıldızlı bir tesis olarak hizmet vermekteyiz. Bulunduğumuz imkanlarla ve hizmetlerle 5 yıldızı alabilecek kapasitedeyiz. Önümüzdeki 6 aylık bir süreçte daha da iyi bir konuma geleceğiz.

“60 Doluluk Oranıyla Şuanda Hizmet Veriyoruz”

Tesisimiz haftalık olarak COVİD19 tedbirleri kapsamında haftalık olarak dezenfekte edilmektedir.60 doluluk oranıyla şuan da hizmet veriyoruz. Gelen tüm misafirlerimizin girişte ateşleri ölçülüyor ve herhangi bir aksilik söz konusu olduğunda ise şuan da mevcut izolasyon odamıza alındıktan sonra, kolluk kuvvetlerine haber verilmektedir. Şuana kadar böyle bir sorun yaşamadık. Misafirlerimiz odadan çıkışlarını gerçekleştirdikten 12 saat sonra, farklı bir misafire bu oda verilebilmektedir. Yani tüm misafirlerimiz, bu konuda gönül rahatlığıyla tesisimize gelebilir.

“Tesisimizde Tüm Prosedürlere, Uygun Olarak Hizmet Verilmektedir”

Tesisimizde tüm prosedürlere uygun olarak hizmet verilmektedir. Tesisimiz sabah 08.00-22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Her misafirin ziyaretinden sonra, özel aile banyolarımızın suları tamamen boşaltılıp yeni suyla doldurulmaktadır. Misafirlerimizin temas edebileceği yerlerin tamamı dezenfekte edilir. Bu anlamda da misafirlerimizin içinin rahat etmesi için elimizden geleni yapıyoruz.

Farklı kurumlarla ve acentelerle kontratlarımız mevcut. Kütahya'mıza katkı sağlayacak hizmetlerde biz de varız. 

Spor Turizmi Gelişmeli

Spor turizminin gelişimi de bizim için ayrıca önemli başka bir konudur. Bu noktada kapasiteyi arttırıp, spor turizminin de ayrıca yürütülmesini de sağlamak hedeflerimiz arasındadır. Belediye Kütahyasporun tüm rakipleriyle iletişim halindeyiz. Malum, sezon başladığı için şuan kamp dönemi değil fakat maç gününden önce tüm Belediye KütahyaSpor’un rakiplerine tesisimize davet teklifleri, tesisimiz tarafından gerçekleştirildi.

“İdman Sahaları Yoncalı’ya Kazandırılırsa, Yoncalı Bir Numaralı Tercih Yeri Olacaktır”

Yoncalımızda idman sahaları olduğu takdirde, Yoncalı bünyesindeki tüm tesisler tarafından bu takımlar, çevre illerde değil Yoncalı’da ağırlanmak istenir. Bu yönde çalışmalarımız oldu ama Yoncalı’daki yetersizlikten dolayı ağırlayamadık. Eğer sporcuların idmanlarını yapabilecekleri etkin idman sahaları Yoncalı’ya kazandırılırsa, Yoncalı bir numaralı tercih yeri olacaktır. Bu konuyla alakalı bir çim saha projemiz var. En azından şuan da tesisimizde en az 3 kulübü rahatlıkla ağırlayabilecek kapasitedeyiz. Biz kendi imkânlarımızla en azından 3 kulübe hizmet vermek istiyoruz. Bununla ilgili projelerimiz var ama Yoncalı’ya bu konuda yatırımlar yapılırsa, termal anlamında yazın Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe gibi takımlarında tercih noktası olacağı konusunda şüphemiz yoktur. " dedi.

Basın mensuplarıyla otelin gezilip tanıtımının yapılmasının ardından toplu fotoğraf çekilindi. Genç, dinamik bir ekiple yola çıkan Es Termal & Spa Otel'e, DORUK Gazetesi olarak başarılar dileriz. -DORUK Nida

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Nida Kocaman
Yorumlar
Haber Yazılımı