Haber Detayı
13 Temmuz 2019 - Cumartesi 19:57 Bu haber 1811 kez okundu
 
DEVLET BAHÇELİ KÜTAHYA'DAYDI
MHP Genel Başkanı Dr Devlet Bahçeli, Kütahya Belediyesi ve MHP İl Teşkilatlarını " 3 T" ( TAKTİR - TEBRİK - TEŞEKKÜR ) kapsamında ziyaret gerçekleştirdi.
SİYASET Haberi
DEVLET BAHÇELİ KÜTAHYA'DAYDI

31 Mart yerel seçimlerinde büyük bir başarı elde ederek Kütahya tarihinde ilk defa MHP' li Belediye Başkanı ile tanışan şehrimize, teşekkür ve tebrik ziyaretinde bulunan MHP Genel başkanı Dr.Devlet Bahçeli ve Genel Başkan yardımcıları ile şehrimizi ziyaret ettiler.
 
Saat 16.00'da şehir girişinde Belediye Başkanı Alim Işık, MHP Milletvekili Ahmet Erbaş, MHP İl Başkanı Ferhan Yıldırım,MHP Merkez İlçe Başkanı İsmail Küçük, Kadın Kolları Başkanı Hülya Öztürk, Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Akkoç, İl,İlçe parti teşkilat yönetimi İlçe ve Belde MHP Belediye Başkanları Belediye Balkan Yrdımcıları,Belediye ve İl Encümenleri ile kalabalık bir partili tarafından karşılandı.
 
Konvoy halinde Belediye binası önüne gelen Genel Başkan ve partililer burada Atlı spor kulübü ve mehteran takımı korteji eşliğinde karşılandı.
 
Belediye Binası girişinde yerel kıyafetli çocuklar tarafında çiçek takdiminden sonra Belediye Başkanının odasına çıkıldı. Burada bri konuşma yapan Belediye Başkanı Pro Dr.Alim Işık,'' Kütahya Belediye Başkanlığını MHP'nin kazanmasındaki katkılarından dolayı genel Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. MHP'li Belediye olarak kendimize ve MHP'ye yakışan bir yönetim biçimi uygulayarak halkımızın beklentilerini boşa çıkartmamak için elimizden geleni yapacağız.Seçim öncesi söz verdiğimiz gibi 130 projemizi 5 yılın sonunda yerine getirmiş olacağız.Bu projeleri içeren kataloğumuzu sizlere takdim ediyorum'' dedi. Daha sonra kısaca Kütahya'nın tanıtımını içeren slayt gösterisi izlendi.
Belediye Başkanı Sayın Prof.Dr.Alim Işık ile Kütahyanın sorunları ve genel bir değerlendimesi alan Bahçeli,Belediye binası önünde halka hitap etti.
MHP Genel Başkanı Dr.Devlet Bahçeli konuşmasında..''Türkiye bağımsız olarak kendi ayakları üzerinde durma konusunda çok mesafe katetmiştir. Bunun en güzel örnekleri S-400 savunma füzelerinin alımında ve Doğu Akdenizde petrol ve doğalgaz arama haklarımızı garantör ülke olarak koruma kararlığımız olmuştur. Zillet ittifakı ve bazı terör ve şer odakları bizim bu kararlı tutumumuzdan rahatsız olmaktadırlar. Bizim kimseden korkumuz ve çekincemiz yoktur. Önümüze çıkanları ezer geçeriz.
Türkiye bu kararlık devirleri geride bıraktığını, bağımsızlığımıza göz dikenleri 15 temmuz darbe girişimi karşısındaki kararlı tutumu ile açıkça göstermiştir. Fethullah Gülen iblisi ve yandaşları ya bu dünyada ya da mahkeme-i kübrada eninde sonunda hesap vereceklerdir. Döktükleri kanların bedelini ödeyeceklerdir. Artık hiç bir şey 15 Temmuz öncesi gibi olmayacaktır. 30 Ekim 1918 mondros mutarekesinden sonra vatan toprakları işgal edilmiştir. Bağımsızlığımız kısa süreliğine askıya alınmıştır. 6 asırlık bir İmparatorluk batıyordu.Müsebbiler her karış toprağımızı ur gibi sarmışlardı. Milli mücadele sonrasında Vatan kurtarılarak, yeni ve milli bir devlet kuruldu. Milli mücadelenin arkasından hem rejim, hem sistem, hemde Devletin esası ve ismi değişti. Tarih, aynı tarih, ruh aynı ruh,Millet aynıydı.Ülküler aynıydı.Köküne tutunarak kükreyen ve ayağa kalkan milli irade mazidekinin tıpa tıp aynıydı.15 temmuzdada yeni bir işgal ortamına maruz kalınmıştı.Ama bu sefer teşebbüs aşamasındayken bastırılmış,işgalciler tepelenmiş,alayının hakkından gelinmiştir.Bu ortamların tekrar meydana gelmemesi için Cumhurbaşkanlığı sistemi bu için inşa edildi.Ve sizlerin desteği ile yönetim hayatımıza girdi.Bu sistemle Devletde çok başlılık bitirilmiştir.Cumhurbaşkanlığı yönetim biçimi ne Amerika ne Avrupa ne de başka yabancı ülkedir.Kaynagı ve temeli türk tarihidir.Karar Türk milletinindir.Türkiye yeni Hükümet sistemi ile dahada güçlenmiştir.
Kütahya Belediyesinin MHP' li yönetime geçmesi ile ilğili olarak şunları söyledi...'' Kütahya Güvenli şekilde geleceğe uzanacaktır.Belediye Başkanı demek yol yapan, su getiren,kaldırımları düzenleyen şehrin fiziki şekliyle ilgilenen birim demek değidlir. Her Belediye Başkanımız Milliyetci Hreket Partisinin 50 yıllık emanetini omuzlayan, gelecek yıllarıda omuzlamaya manen yemin eden Ortak acı,ortak anı ortak ülkülerine hep birlikde sahip çıkmayı kendilerine borç bilmelidirler.31 Mart seçimlerinde seçilen MHP'li Belediye Başkanı arkadaşlarımın parlak ve başarılı projeler ile her kesimi memnun edeceklerdir.Kütahya güzelleşecek,gönüller kazanılacaktır.Kütahya en iyi hale getirilecektir.Bizim gönlümünbde herkese yer vardır.Ayrımcılığa yer yoktur. Kütahyada süt alamadığı için ağlayan bebek varsa, Ekmek alamadığı için başını öne egen nineler dedeler analar babalar varsa, ısınamadığı için küçücük elleri soğukdan çatlayan çocuklarımız varsa,giyecek ayakkabısı olmadığı için ayakları ıslanmış yavrularımız varsa yollarda çamurları birikmiş, alt yapısı iflas etmiş sokaklar caddeler varsa ortada çok ciddi bir zafiyet sorunu var demektir. Artık Kütahyada bunların hiç birisi yaşanmıyacaktır. Kütahya Belediye Başkanımıza ve diğer Belediye Başkanlarımıza samimiyetle güveniyor ve hepsinden çok şey bekliyorum.Her Belediye başkanı şehrinin emini,teminatı ve gece gündüz muhafızıdır.Belediye Başkanlarımız Önce devletim ve Milletim sonra partim ve ben sözümüzü yaşatacak olanlardır.Yeni Belediye Başkanlığına seçilmiş olan Başkanlarımdan özellikle rica ediyorum. Sürekli geçmiş Belediye Başkanlarından yakınarak vakit kaybetmek, alınan kötü mirasdan sızlanmak yerine önünüze bakmalı ve hedeflerinizin peşinden koşmalısınız. Geçmişdeki hataların aynısı yapmak bizim kitabımızda yazmayan bir sapma halidir.Mevlana şöyle der Kula bela gelmez hak yazmadıkca...Hak bela vermez kul azmadıkca.Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime söz verirken, buraya kadar gelen vatandaşlarıma çok teşekkür ediyor Başkanlarımıza desteklerinizi bekliyorum'' diyerek konuşmasına söz verdi.
İl Başkanı Ferhan Yıldırım'ın MHP Teşkilatları adına çini vazo hediye etmesinin ardından MHP Genel Başkanı Sayın Dr.Devlet Bahçeli'nin Kütahya ziyareti sona erdi.
DORUK HABER-Hüdayim GÜLER
Kaynak: Editör: Hüdayim Güler
Yorumlar
Haber Yazılımı