Haber Detayı
12 Ekim 2019 - Cumartesi 15:43 Bu haber 819 kez okundu
 
ÇAKIR, Merkez İlçe Başkan Adayı
Milletvekili adayı olan Av. Rıdvan ÇAKIR da ilçe başkanlığına aday olduğunu açıkladı. İl ve ilçe Başkanlarına aday olanların Belediye Başkanlığı veya Milletvekili adaylığını düşünmeyerek, il ve ilçe başkanı olarak partiye hizmet etmesi gerektiğini düşünen Av. Rıdvan ÇAKIR, parti binasında CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl KASAP ve partililerin katılımı ile bir basın açıklaması yaptı.
SİYASET Haberi
ÇAKIR, Merkez İlçe Başkan Adayı

CHP Merkez İlçe Başkan adayı Av. Rıdvan ÇAKIR, yapmış olduğu açıklamada; "Sayın vekilim, İl başkanım, Merkez ilçe Başkanım , değerli basın mensupları, Partimize Değer veren kıymetli üyelerimiz.

Öncelikle açıklamama başlamadan önce , sınır güvenliğimizi sağlamak ve korumak amacıyla Türk Silahlı kuvvetlerimizin başlatmış olduğu ‘’Barış pınarı ‘’harekatında şehit düşen sivil vatandaşlarımıza ve askerlerimize rahmet yaralı vatandaşlarımıza ve askerlerimize acil şifalar dilerim.  Allah  Şanlı Türk ordumuzu korusun.

Basın toplantımıza katılımınızdan dolayı sizlere ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyor, hoş geldiniz diyorum.

 

 

Değerli yol arkadaşlarım  Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığına ekibimiz ile adayımızı açıklamak için burada toplanmış bulunmaktayız.

Bu görevi hakkıyla yürüteceğimizden hiç bir şüphemiz olmadığı için kazanacağımızdan da eminiz. Çünkü, bana bu gücü veren Sizlerin ve  ekibimizin güveni  ile Cumhuriyetin kuruluş ilkeleridir. Kazanacağımdan eminim çünkü, birleştirici güç olduğumu biliyorum. 

Kazanacağımdan eminim çünkü, bir elim esnaf kardeşimde bir elim kırsal kesimin insanında bir elim işsizimde bir elim emeklimde bir elim çaresiz kardeşlerimde bütünleşecek.

Derde deva olmayan bir siyaset, bizim anlayışım içerisinde yer almıyor. Derde deva bir siyaset, hamasetle değil tamamen bilimsel gerçeklerle bütünleşmelidir.

Kin ve nefretten beslenen  felsefeyi def edeceğiz.   Kardeşçe, kol kola omuz omuza mücadele edeceğiz.  Açlığa yoksulluğa karşı demokrasi çıtasını yükseltmek için çalışacağız. Çaycısı, simitçisi, emeklisi ile tüm katmanlarla beraber şeffaf bir yönetim anlayışı içerisinde olacağız.

Biliyoruz ki bizim partililerimiz Değişimcidir ve devrimcidir. Değişimi ve devrimi ilke edinerek Kardeşçe beraber olacağız.

bunun için bilinçli ve siyasi eğitimi olan kadrolarla birlikte hareket edeceğiz. Parti teşkilatlarındaki siyaset eğitimine alabildiğine ağırlık vereceğiz. Olaylar arasındaki bağlantıyı analiz etme yeteneğini yüksek tutan ve sağlıklı çözüm üreten, sebep- sonuç ilişkisini kurabilen yani bilimsel düşünceyi tüm parti kadrolarımızla içselleştireceğiz.

Değerli yol arkadaşlarım,

Cumhuriyet Halk Partisi, 96 yıllık Cumhuriyetimizle yaşıt olmasına rağmen, ilk günkü ruhla ve ilk günkü heyecanla halkımızı layık olduğu uygarlık düzeyine ulaştırmaya çalışan bir partidir.
Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı Anadolu Aydınlanması’nın izinde, tüm kadrolarıyla yurttaşlarımızın özgürlüğü, refahı, huzuru ve mutluluğu için yılmadan çalışan bir partidir.

Cumhuriyet Halk Partisi,Gücünü Kuvayı Milliye’den ve Kurtuluş Savaşımızdan;
Meşruiyetini  Amasya’dan, Erzurum’dan ve Sivas’tan,Özgüvenini Cumhuriyet’in iktisadi ve kurumsal reformlarından, Umudunu  Adalet Yürüyüşü’nde sel olup akan milyonlardan alan bir partidir.

Geçtiğimiz yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidar olma yönünde Milletvekilimiz Dr. Ali Fazıl KASAP, Belediye Başkan adayımız Eyüp Kahveci ve parti teşkilatımızın üstün çalışmaları sonucu kazandığımız ivme hepimizi mutlu etmiş Kütahya’nın geleceğine daha umutla bakmamızı sağlamıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emaneti olan Cumhuriyet Halk Partisi en kıymetli emanetim, kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti devleti mirasım O’nun mücadelesi örnek, sözleri vasiyet, ilkeleri daima pusulamdır.

Bugün; mensubu olduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nde partimizi yerel ve genel bazda ileriye ve iktidara taşıyabilmekte ihtiyacımız olan etkin, aktif, dinamik, katılımcı, birleştirici, kucaklayıcı anlayışı hedef alarak Partimizin merkez ilçe başkanlığına adaylığımı siz kıymetli yol arkadaşlarıma ve kıymetli halkımıza açıklıyorum.

Mesajlarımdan anlaşılacağı gibi temel kuralım; DİNAMİZM olacaktır.  Zamanı boşa geçirmemek olacak ve SONUÇ ALMAYA ODAKLI BİR SİYASETİ bu camiada kalıcı hale getirmek olacaktır! 

zaman nakittir ve kaybolan zamanın telafisi olmaz. Her geçen gün, bizlerden bir şey alırken bizler, geçen her günden daha fazlasını almaya mecburuz.

Örgütümüzün  tüm üyelerinin kısa zaman sonra sokağa- çarşıya- pazara çıktıkları zaman insanların onları taktirle, sevgiyle, coşkuyla ve saygıyla karşılayacaklarına söz veriyoruz. 

İktidara geliyoruz.

Yoksulların, ezilenlerin haklarını korumak için geliyoruz. Mustafa Kemal’den İnönü’ye Ecevit’ten Baykal’a kadar bize bırakılan görkemli tarihin altında iktidara taşıyacağız.

Benim cesaretim,  benim  umudum var !
Gelin bu Umudu Birlikte Büyütelim

Cumhuriyet Halk Partisine ve ideolojisine sahip bir fert ve bir nefer  olarak, partimize emek veren partimize mensup olan büyüklerimizin taktirini kazanmış olmak, bizleri naçizane örnek alan genç kardeşlerimizin güvenini kazanmış olmak benim için büyük onur ve mutluluktur. Vermiş olduğunuz ve vereceğiniz destekler doğru yolda yürüdüğümün ispatıdır.
Bizler bir olursak varız... Bir olursak başarırız.
Her birinize sevgilerimi ve saygılarımı sunuyor, çıkmış olduğumuz demokratik seçim yarışında desteğinizi ve varlığınızı esirgemediğiniz için çok teşekkür ediyorum. Kıymetli adaylarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum.

Esen kalın" dedi. - DORUK

Kaynak: Editör: Fatma Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı