Haber Detayı
07 Ekim 2020 - Çarşamba 12:24 Bu haber 3201 kez okundu
 
AK Parti Merkez İlçe Kongresine, Yoğun Katılım
03 Ekim 2020 Cumartesi günü Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen AK Parti 7. Olağan Genel Kuruluna delegelerin yanı sıra ilçelerde parti yöneticileri, Belediye Başkanları ile ilden çok sayıda partili katıldı.
SİYASET Haberi
AK Parti Merkez İlçe Kongresine, Yoğun Katılım

03 Ekim 2020 Cumartesi günü Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen AK Parti 7. Olağan Genel Kuruluna delegelerin yanı sıra ilçelerde parti yöneticileri, Belediye Başkanları ile ilden çok sayıda partili katıldı.

AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan KANDEMİR, AK Parti MKYK Üyesi Çorum Milletvekili Ahmet Sami CEYLAN, AK Parti MKYK Üyesi Antalya Milletvekili Mustafa KÖSE, Kütahya Milletvekilleri Ahmet TAN, İshak GAZEL, Ceyda ÇETİN ERENLER, İl Genel Meclisi Başkanı Musa YILMAZ, MHP İl Başkanı Ferhan YILDIRIM ile Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah DAMCI, ilçe Belediye Başkanları ve bazı STK temsilcileri katıldı.

Pandemi süreci nedeniyle bir koltuk boş bırakılacak şekilde tasarlanan salonda zaman zaman tüm ikazlara ve anonslara rağmen bu kurallar ihlal edildi.

Mevcut İlçe Başkanı Fatih ORUÇ’un tek aday olduğu Genel Kurul’da konuşmasını yapan Fatih ORUÇ:”Kongremize gelerek bize güç katan Kütahya Merkez ve ilçelerinden katılan çok kıymetli misafirlerimiz, çok Kıymetli dava ve yol arkadaşlarım, hanımefendiler, beyefendiler, sizleri en kalbi duygularımla, saygıyla, hasretle, muhabbetle selamlıyorum. Ak Partide Kongreler, yeni bir dirilişin, tazelenmenin ve heyecanın başlangıcıdır. Ak Parti’de kongreler birliğin berberliğin ve coşkunun tazelendiği yerlerdir.

Kütahya AK Parti 7. Olağan Kongresinin ülkemiz, milletimiz, demokrasimiz, Kütahya’mız için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Fatih ORUÇ: “Durmak Yok, Yola Devam”

Hoş Geldiniz, Sefalar Getirdiniz. Ülkemizin büyümesi, güçlenmesi, her alanda hedeflerimize doğru ilerlemesi için gece-gündüz çalışan kıymetli AK Partili kardeşlerim, büyüklerim. Milletimizden aldığımız güçle, teşkilatlarımızın desteğiyle, dostlarımızın hayır duasıyla, durmak yok, yola devam, diyerek çıktığımız yolda, ilk günkü aşkla mücadelemizi sürdürüyoruz.

Bu salonda bulunan başta çok kıymetli milletvekillerimiz olmak üzere, her biriniz görev alanlarınızda bu kutlu mücadeleye destek sağlıyorsunuz. Buradaki her bir arkadaşımın en büyük meselesi, sorumluluğunu üstlendiğimiz kutlu davaya hizmet etmek, şahsiyetimizle, siyasetimizle, duruşumuzla, icraatımızla milletimizin gönlünü kazanmaktır. Bu davaya gönül veren, AK Partimizin, AK sevdalıları, kendi özel iş ve ilişkilerini, herhangi bir konuyu, davasının ve hizmetin önüne, koymaz. Bilakis asıl olan davadır der.

İstisnasız her birimiz önce ülkem, önce milletime hizmet, önce partim, diyerek işlerimize dört elle sarılmak mecburiyetindeyiz. Aksi halde sadece milletimize mahcup olmakla kalmaz, aynı zamanda hizmetkârı olduğumuz kutlu davaya da zarar veririz. Allah göstermesin hiç kimsenin böyle bir vebalin altına bilerek ve isteyerek girebileceğine ihtimal vermiyorum. Her zaman söylediğimiz gibi, AK Parti milletimiz tarafından kurulmuş ve bugüne kadar da milletimizin desteği, duası sayesinde ayakta kalmış bir partidir. Bizim Rabbimizden başka yönelecek hiçbir mabudumuz, milletimizden başka yaslanacak hiçbir dayanağımız yoktur.

 

“Milletimiz Bizden Atalet Değil, Hizmet Bekliyor”

Mahallemizde, beldemizde, ilçemizde, ilimizde, ülke genelinde bu anlayışla hizmet eden dava adamlarının emeğini, kibirleri boylarını aşanların kaprislerine feda etmedik, etmeyeceğiz. Biz dedikodulara asla kulak asmadan kendi işimize bakacağız. Milletimiz bizden atalet değil, hizmet bekliyor. Hakk’ın ve halkın rızasını kazanacak işler yapmaya devam ettiğimiz sürece Allah’ın izniyle hiç kimse AK Parti’nin bileğini bükemeyecektir.

Kıymetli dava arkadaşlarım; Şu an itibariyle malum partimizin 10 milyonun üzerinde üyesi var. Ve böyle büyük bir üye kaydına mensup bir başka parti söz konusu değil. Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Teşkilat başkanlığımızın emir ve direktifleri ile bildiğiniz üzere yeni üye kazandırılması üzerine başlatılan çalışmalarımız büyük bir hızla devam ediyor. Kütahya Merkez ilçede 30.579 üyemiz bulunmaktadır. Tabi ki bu sayı yeterli değildir. Kutlu davamızı daha çok insana ulaştırabilmek için var gücümüzle çalışacağız. Bizler, her başlayan yeni güne ilk günkü aşkımızla başlıyor ve bugün ne yapabilirim diye yola çıkıyoruz. Çok kıymetli hazirun, biliyorsunuz ki AK Parti’nin en büyük özelliği, sürekli kendini yenileme, tazeleme, büyütme, geliştirme kabiliyetine sahip olmasıdır.

“Ahde Vefayı Asla İhmal Etmeyeceğiz”

Her kongremizi, her milletvekili ve belediye başkanlığı seçimini, her görevlendirmeyi işte bu özelliğimizin yeni bir tezahürü olarak gerçekleştirdik. AK Parti Kütahya Merkez İlçe 7. Olağan Kongremizi de aynı anlayışla gerçekleştiriyoruz. AK Parti ailesini daha da büyütecek, saflarımızı hem genişletecek hem de daha da sıklaştıracağız. Kuruluşundan bugüne partimize hizmet etmiş hiçbir arkadaşımızı bu safın dışında bırakmayacak, ahde vefayı asla ihmal etmeyeceğiz. Buna ilave olarak yeni isimlerle, yeni değerlerle, yeni hizmet erleriyle kadrolarımızı tahkim ediyoruz, edeceğiz. Mahallemizde, köyümüzde, sokağımızda, oranın en itibarlı, en gayretli, en birikimli, en azimli, en dinamik isimlerini partimizin farklı kademelerine kazandıracağız. Kütahya merkez ilçe sınırlarında gerek Genel Merkezimizin yapacağı çalışmalar gerek teşkilatlarımızdan gelecek teklifler gerekse diğer destekleyici faaliyetlerle bu isimleri bulup çıkartıyoruz, çıkartmaya da devam edeceğiz. Kütahya’nın her mahallesinde, her sokağında Ak Partinin AK Sevdalıları ile Ana Kademe, Kadın ve Gençlik Kolları olarak, şehirlerimizde ne kadar güçlü olursak, seçim dönemlerinde de o kadar başarılı oluruz.

Sağ olsunlar Milletvekillerimiz her daim yanımızda, her fırsatta seçim bölgelerine gelerek, teşkilatlarımızla birlikte milletimizle kucaklaşıyor. Her bir insanımızın gönlüne dokunacak çalışmalar yapmaya çalışıyorlar. Biz de Merkez İlçe Teşkilatı olarak tüm sorumluluklarımızın farkında olarak, gerekli programları düzenliyor, maksimum fayda sağlanacak şekilde yol haritası planlıyoruz, planlayacağız. Huzurlarınızda tüm milletvekillerimize teşkilatım olarak tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.

“Teşkilatlarımız Her Zaman En Önde Olacak”

Kıymetli arkadaşlarım, büyüklerim, tüm bu çalışmaların ahenk içinde yürütülmesi sorumluluğu teşkilatlarımıza düşüyor, yani şuanda bu salonda bulunan tüm kardeşlerime. Teşkilatlarımız her zaman en önde olacak ki diğer kademelerdeki arkadaşlarımız onları takip edebilsin ve daha büyük bir şevkle, aşkla çalışabilsin. Merkez İlçe Başkanlığımızca çalışmalarımızda, mesai gözetmeksizin çalışıyoruz. Elini taşın altına koyan tüm teşkilat mensubu arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Gecesini gündüzüne katan, bu dava ile yollara düşen isimsiz kahramanlar, Allah hepinizden razı olsun.

“Bizler De Aldığımız Bayrağı Daha İleriye Taşımak İçin, Yollara Düştük”

Evet, biz bizden önceki büyüklerimizden böyle gördük. Bizler de aldığımız bayrağı daha ileriye taşımak için, yollara düştük. Sizlerin de aynı düsturla hareket ettiğinizi biliyor ve Allah’a hamd ediyorum. Hamd ediyorum ki böyle bir kutlu dava da yer alıyorum. İşte bu anlayışla teşkilatlarımızda göreve gelen Ömer’lere, Hatice’lere, Mehmet’lerle partimizi ve temsilcisi olduğumuz davanın bayrağını en yukarıya taşımaya, söz veriyorum.

“Ülkemizin Geleceğini de İnşa Ediyoruz”

Öyle diyor Akif: “Allah'a dayan, sa'ye sarıl, hükmüne râm ol, yol varsa budur bilmiyorum başka çıkar yol.” Evet, biz bu yolda böyle yürüyeceğiz. Eğer biz sürekli birilerinden korkar halde yaşarsak, bilesiniz ki yaşama hakkınız olmaz, hakkımız olmaz. Önümüzdeki dönem bu bakımdan yeni ve gerçekten tarihi önemde gelişmeleri hep birlikte yaşayacağımız bir dönem olacaktır. AK Parti’nin güçlü olması ve güçlü kalması, Türkiye’nin verdiği bu büyük mücadelenin istikrar içinde yürümesi bakımından da önemli. Bizler AK Parti’ye yaptığınız hizmetlerle aynı zamanda ülkemizin geleceğini de inşa ediyoruz. İnşallah tarih her birimizin hizmetlerini altın harflerle kaydedecektir.

 

“Bizim Kongrelerimiz Bir Bayrak Yarışıdır”

Bizim kongrelerimiz bir bayrak yarışıdır. Hayırda yarıştır. AK Parti'de kongrelerin kazananı olur ama kaybedeni olmaz! Bir partiyi öncelikle millet kurumlaştırır. Bir siyasi parti milletin kendisi, özü, ruhu olmak durumundadır. Bizim siyasi başarımızın altında yatan en önemli gerçek de budur. Ak Parti de kongreler yeniden dirilişin bir başlangıcıdır. Ak Parti kongreleri her zaman bir yenilenme ve tazelenme süreci olmuştur. Yerelden başlayarak gücümüze güç katmaya yenilenerek, tazelenerek Sayın Cumhurbaşkanımızın hedeflemiş olduğu 2023, 2053, 2071 vizyonuna hazırlık yapmaktır.

Kıymetli misafirler, yol arkadaşlarım, sözlerime son vermeden müsaadeniz ile birkaç teşekkürde bulunmak istiyorum, kutlu davamıza hizmet yolunda her daim yanımda olan, fedakâr aileme, eşime ve çocuklarıma, gece gündüz her ne zaman dersek fedakârca çalıştığımız Kadın ve Gençlik Kollarımıza, Kongremizin tertip ve düzeninde görev alan çok kıymetli teşkilat mensuplarımıza, göreve geldiğim günden itibaren gücünü ve ağabeyliğini her zaman yanımda htiğim İl Başkanım Sayın Sebahattin CEYHUN’a, Partimize geçmiş dönemlerde olduğu gibi şimdi de her daim destek veren partimizin çok kıymetli büyüklerine, İl Genel Meclisi Başkanımız Sayın Musa YILMAZ’a, Milletvekillerimiz Sayın Ahmet TAN, Sayın Ceyda ÇETİN ERENLER, Sayın İshak GAZEL’e bu vesile ile bir kez daha teşekkür ediyorum.

Partimizin kuruluşundan günümüze kadar taş üstüne taş koyan İl Başkanlığı, Milletvekilliği, İlçe Başkanlığını, İl Genel Meclisi Başkanlığı ve Üyeliği, Belediye Başkanlığı, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlıkları, Yönetim Kurulu Üyelikleri, Mahalle ve Köy temsilcilerimizden, sandık üyelerimizden, müşahitlerimize kadar her birine ayrı ayrı teşekkür ederim. Ahirete intikal etmiş dava arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet dilerim.

“Siyaset Millete Hizmet Etme Yeridir”

Siyaset millete hizmet etme yeridir. Bayrağı alan en yükseğe çıkarmak için mücadele vermek için koşturmalıdır. Biz de teşkilat olarak bugünden itibaren yeni görev alan kadromuzla birlikte yeni gönüller kazanmaya ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde hedeflerimize emin adımlarla İlerlemeye devam edeceğiz. Bendeniz de bir kulum, hata yapabilirim. Fakat size şunun sözünü veriyorum, sizlerin, kendimin ve liderimin başını önüne eğdirecek hiçbir işin içinde olmayacağım. Her zaman Davamızın ve şehrimizin menfaatlerini ön planda tutacak, istişareden ortak akıldan ve adaletten asla ayrılmayacağım. Rabbim beni size karşı mahcup etmesin. Rabbim bizi bize güvenenlere karşı mahcup etmesin. Rabbim bizi liderimize karşı mahcup etmesin. Rabbim bizi ferasetle, cesaretle ve adaletle hükmedenlerden eylesin. AMİN

İl Başkanı CEYHUN: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Yaktığı Ateşi Sonuna Kadar Devam Ettireceğiz”

Değerli Dava arkadaşlarım, bu duygularla bir kez daha AK Parti Kütahya Merkez İlçe Kongremizin ülkemize, şehrimize, milletimize, partimize hayırlar getirmesini diliyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Hepinize sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum.”diyerek konuşmasını tamamladı. Söz alan İl Başkanı Sebahattin CEYHUN da Üzerlerindeki sorumluluğun farkında olduklarını belirterek “Cumhurbaşkanımız ve liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yaktığı ateşi sonuna kadar devam ettireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın sonuna kadar arkasında olacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Zaten Kütahya hep sağ görüşte oldu. İlimizde AK Parti 75’lere varan oylar alarak ülke genelinde ilk 10’ girdi. Bundan sonra da böyle olması için çalışacağız. Bunun sözünü buradan sizlere veriyorum.” Dedi.

AK Parti Genel Başk. Yrd. Erkan KANDEMİR: Kongreler, Yeni Bir Geleceğe Kapı Aralıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Teşkilat Başkanı Erkan KANDEMİR de AK Parti ailesinin büyük bir aile olduğunu belirterek “AK Parti kongreleri yeni bir geleceğe kapı aralıyor. Hiç endişeniz olmasın çok güzel yarınlar inşa edeceğiz. Zoru arkada bıraktık. Şimdi gelecek çok daha aydınlık, emin ve rahat olun ekonomimiz yarın çok daha güzel olacak. Ülkemizin ekonomisi daha da büyüyecek artık yetişen çocuklarımıza işi kendimiz bulacağız.”dedi.

Diğer konuşmacıların da konuşmalarını tamamlamasının ardından faaliyet raporları okunup ibra edildi. Akabinde seçimlere geçildi. Seçimler de yapılan oylama sonucu Fatih ORUÇ yeniden AK Parti Kütahya Merkez İlçe Başkanlığı’na seçilirken listesi de yönetim kurulu olarak onaylanmış oldu.

DORUK Gazetesi olarak AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı’na seçilen Fatih ORUÇ ve ekibini tebrik eder çalışmalarında başarılar dileriz. Doruk/Nida

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Nida Kocaman
Yorumlar
Haber Yazılımı