Haber Detayı
31 Ağustos 2021 - Salı 13:26 Bu haber 2175 kez okundu
 
Kick Bokscular Zafertepe'de
Kütahya Geleneksel 13. İller Arası Zafer Kupası Kick Boks Şampiyonasına katılan sporcu, antrenör, hakem, idareci ve veliler şampiyona programı kapsamında Kurtuluş Savaşı'nı zafere giden yol olan Kütahya'nın Dumlupınar ilçesindeki şehitlik ve tarihi alanları ziyaret etti. Kafileler Cuma namazını 137 bin şehidin kanlarıyla sulanmış Dumlupınar'da kıldı.
GÜNCEL Haberi
Kick Bokscular Zafertepe'de

Kütahya Geleneksel 13. İller Arası Zafer Kupası Kick Boks Şampiyonasına katılan sporcu, antrenör, hakem, idareci ve veliler şampiyona programı kapsamında Kurtuluş Savaşı'nı zafere giden yol olan Kütahya'nın Dumlupınar ilçesindeki şehitlik ve tarihi alanları ziyaret etti. Kafileler Cuma namazını 137 bin şehidin kanlarıyla sulanmış Dumlupınar'da kıldı.

 

Kick Boks Kütahya İl Temsilcisi Ahmet ARABACI yaptığı açıklamada, "Zafer Kupası adını da vermiş olduğumuz iller arası Kick Boks Şampiyonası vesilesi ile ilimize gelen bu toprakların en değerli varlıkları olan, kahramanlıklarıyla yedi düvele karşı destan yazan aziz şehitlerimizin ebedi istirahatgâhlarını görmenizi, bugün özgürce yaşamanızın onların kanı ve canı ile sağlandığını hmenizi istediğimiz için bu ziyareti organize ettik. Şehitlerimize olan mukaddes borcumuzu ödemenin en güzel yolu, hayatımızın her döneminde üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapmaktır. Bugün bu görevin adı sporculuksa; sporculuğu en iyi şekilde ifa etmenizi, ülkemizin geleceği olarak, vatanımıza milletimize en yüksek değerleri katmak üzere kendinizi yetiştirmenizi diliyorum. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de işaret ettiği; "Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır" sözünü düstur edinmenizi temenni ediyor ve tüm sporcularımıza başarılar diliyorum" dedi.

 

Başkan AKAĞAÇ: Zafer'in 100. Yılında Kick Boks Şampiyonasını Dumlupınar'da Yapalım

Güzel vatanımızın dört bir tarafından gelen Kick Boks kafileleri Dumlupınar Şehitliğinde Dumlupınar Belediye Başkanı Şemsettin AKAĞAÇ ile bir araya geldi. Başkan AKAĞAÇ: "Yurdumuzun dört bir yanından insanlarımız buraya gelsinler ve verilen mücadeleyi yerinde görsünler, tarih bilincini, o gün yaşanan maneviyatı burada hsinler istiyorum. Tüm Türkiye'yi ilçemize, şehitliklerimizi ziyaret etmeye davet ediyorum. İnsanlarımız bir nebze de olsa 1920'de, 1921'de, 1922'de atalarımızın burada ne tür şartlar altında vatan topraklarını kazandıklarını manen hsinler ki ona göre geleceklerini tayin etsinler. İlçemize gezi programı düzenleyen Kick Boks Kütahya İl Temsilcisi Ahmet ARABACI ve katılım gösteren sporcu kafilelerine teşekkür ediyorum. Zaferin 100.cü yılı olan 2022 yılında inşallah ilçemizde Kick Boks Şampiyonasını birlikte organize edelim" dedi.

 

2021 faaliyet programında yer alan Kick Boks Kütahya İl Temsilciliğince gerçekleştirilen Zafer Kupası Şampiyonası 26 - 29 Ağustos tarihlerinde Kütahya Yeni Kapalı Spor Salonunda gerçekleşti. Şampiyonanın bir günü Dumlupınar ilçesinin gezisi için program kapsamına alındı. 27 Ağustos Cuma günü şampiyonaya katılan sporcu, antrenör, hakem, idareci ve veliler Kick Boks Kütahya İl Temsilciliğinin koordinatörlüğünde Kütahya Belediyesi'nin ve Dumlupınar Üniversitesi'nin de katkılarıyla Kurtuluş Savaşı’nı zafere taşıyan Kütahya’nın Dumlupınar ilçesine Kütahya Kültür Turizm Müdürlüğü'nün görevlendirmiş olduğu rehber eşliğinde gezi düzenlendi.

 

Kurtuluş Savaşında şehit düşen cephede ve cephe gerisinde 137 bin şehit anısına yapılan Dumlupınar Şehitliği'ni; Zafer Anıtı'nı; Milli Mücadelenin 3 büyük komutanı Atatürk, İsmet Paşa ve Fevzi Çakmak anısına yapılan Üç Komutan Anıtı'nı; milli mücadele döneminde şehit düşen sivil vatandaşlarımızı sembolize eden Milisler Anıtı'nı; Çetmilli Kara Ali Çavuş ile oğlu Onbaşı Mehmet'in muhteşem destanını sembolize eden Şehit Baba - Oğul Anıtı'nı; Millî mücadele de süngüsünü takmış düşman üzerine saldırmaya hazır binlerce Mehmetçiğimizi sembolize eden Mehmetçik Anıtı'nı;  31 Ağustos 1922 günü muharebe meydanını gezerken topçu mermisinin açtığı çukura gömülen sancaktarı ve şehitin, toprağın üstünde katılaşmış kolu ile sancağı dimdik tuttuğunu görür ve Atatürk Şehit Asker Anıtı için sembol alınmasını emrettiği Şehit Sancaktar Mehmetçik Anıtı'nı; Başkomutan Meydan Muharebesinde, Mustafa Kemal Paşa'nın ''Ordular ilk hedefiniz Akdeniz'dir. İleri!.'' emrini verdiği karargâhın yerinde bulunan Dumlupınar İlk Hedef Anıtı'nı; Kurtuluş Savaşı'na ait çeşitli silahlar, kılıçlar, fotoğraflar, belgeler, araç ve gereçlerin sergilendiği Dumlupınar Kurtuluş Savaşı Müzesi'ni; 42 Mehmetçik anısına yapılmış olan Büyük Aslıhanlar Üç Tepeler Şehitliği'ni; 14. Süvari Tümeninin 3. Alayı, 2. Bölük Komutanı Yüzbaşı Şekip Efendi bölüğü ile 20 keşif düşman grubunun içerisine saldırarak 2000 kadar düşman askerini esir alan, Yunanlılara hücum eden Türk Süvari Kolordusunun verdiği şehitler anısına yapılan Yüzbaşı Şekip Efendi Şehitliği'ni; muharebe alanını dolaştıktan sonra Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk, İsmet Paşa ve Fevzi Paşa ile Çalköy’de yıkık bir evin avlusunda, kırık bir kağnı üzerinde son durum değerlendirmesini yaptıkları anı sembolize eden Kırık Kağnı ve Üç Komutan Anıtı'nı ziyaret etti.

Akşam saatlerinde Dumlupınar'da düzenlenen 'Dumlupınar Sizi Bekliyor' etkinliğinde Kick Boks ekipleri gösteri yaptı.

 

Üzerinde yaşadığımız cennet vatanımızın bizlere ulaşmasında büyük fedakarlıkları olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün büyüklerimizi yeniden anan, Zafer haftasında gerçekleştirilen bu anlamlı organizasyona ev sahipliği yapan Kick Boks Kütahya İl Temsilciliği'ni, destek veren kurum, kuruluşları ve katılımcıları Doruk Gazetesi olarak tebrik ediyor; bu tür etkinliklerin desteklenerek Zaferin kazanıldığı toprakların hak ettiği değere ulaşmasını temenni ediyoruz. Bu vesile ile bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Ruhları şad olsun. - DORUK Fatma

Zafere Doğru Kick Boks Şampiyonası haberini okumak için tıklayınız....

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı