Haber Detayı
28 Şubat 2021 - Pazar 19:37 Bu haber 9724 kez okundu
 
Kick Boks'da 2021 Yılı Programı Netleşiyor
2021 yılı faaliyetleri genel değerlendirme toplantısı 28 Şubat'ta zoom üzerinden Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim KAYICI, Genel Sekreter Harun DEMİR, Genel Koordinatör Hüseyin ŞAHBAZ, Federasyon personelleri, İl Temsilcileri, Antrenörler ve Hakemlerin katılımıyla yapıldı.
SPOR Haberi
Kick Boks'da 2021 Yılı Programı Netleşiyor

2021 yılı faaliyetleri genel değerlendirme toplantısı 28 Şubat'ta zoom üzerinden Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim KAYICI, Genel Sekreter Harun DEMİR, Genel Koordinatör Hüseyin ŞAHBAZ, Federasyon personelleri, İl Temsilcileri, Antrenörler ve Hakemlerin katılımıyla yapıldı.

Teknolojik yenilikleri takip eden Türkiye Kick Boks Federasyonu'nun app store ve google play'de bulunan mobil uygulaması indirilerek, gelişmelerin takip edilebileceği duyuruldu.

Antrenörlük Kurslarının öncelikle Gençlik Spor Bakanlığı ve Açık Öğretim Fakültesi üzerinden teorik eğitimlerinin tamamlanıp, sınavlarının geçilmesinin ardından Türkiye Kick Boks Federasyonu Antrenör Eğitim talimatındaki şartları taşıyanların uygulamalı eğitimlerinin yapılacağını hatırlatan Federasyon Başkanı KAYICI;

Ankara'da 8 -14 Mart tarihlerinde 2. Kademe Antrenörlük Kursu,

Ankara'da 15 -20 Mart tarihlerinde 1. Kademe Antrenörlük Kursu,

Ankara'da 20 -29 Mart tarihlerinde 4. Kademe Antrenörlük Kursu,

Osmaniye'de 20 -29 Mart tarihlerinde 5. Kademe Antrenörlük Kursu,

Ankara'da 21 -28 Mart tarihlerinde 3. Kademe Antrenörlük Kursu,

İstanbul'da Nisan ayında 1. Ve 2. Kademe Antrenörlük Kurslarının

Covid19 tedbirleri alınarak düzenleneceğini, kursiyerlerin ve hocaların kursa gelmeden en geç 2 öncesi alınmış negatif covid testi getirilerek uygulamalı eğitimlere katılabileceklerini ve teknik taktik eğitiminin son günü Bakanlıkça komisyon huzurunda sınav yapılacağını açıkladı.

Covid Sonrası İlk Organizasyon, Avrupa Kupası

En son korona öncesi Kütahya'da düzenlenen Türkiye Okul Sporları Minikler Yıldızlar Şampiyonası'ndan sonra ilk yapılacak şampiyonayı açıklayan Kick Boks Federasyon Başkanı Salim KAYICI: "6. Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Kupası 8- 11 Nisan tarihlerinde Kemer / Antalya'da Büyükler ve Gençler kategorisinde yapılacak.

Sporcular aynı kategori, branş ve sıkletlerde olmak kaydıyla, 6. Uluslararası Avrupa Kupası ile birlikte 2020'de yapılan Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası ve 2021 yılında yapılacak Ferdi Türkiye Kick Boks Şampiyonası sonucu toplam puan esasına göre şampiyon olan sporcular 2021 yılında yapılacak Dünya / Avrupa şampiyonalarında büyükler ve gençler kategorilerinde milli takımımızı temsil edecekler.

Sporcuların hak kayıplarının olmaması için; 2019 yılı sonunda toplam puan esasına göre aynı kategori, branş ve sıklette 2. Olan sporcuların Milli takımı temsil etmek amacıyla katılacakları 2020 yılı 5. Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Kupası salgın nedeniyle yapılamadığından hak mağduriyeti yaşanmaması için 2021 yılında yapılacak 6. Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Kupası'nda milli takımı temsil edeceklerdir.

Ayrıca önceki yıllarda Genç kategorisinde katılan sporcuların branş, sıkletleri aynı kalmak kaydıyla 2021 yılında Büyükler kategorisine geçmişlerse aynı branş ve sıklette milli takımı temsil edecekler. Regleman önümüzdeki hafta yayınlanacak. 

Turnuvalar Covid19 tedbirleri alınarak yapılacak. Antrenör, sporcu, hakemlerin 3 gün önceden alınmış pcr negatif testi ile müsabakalara katılınabilecek. Otel'den giriş çıkış yapılmayacak, müsabaka alanına görevli hakemlerle birlikte sadece her iki köşenin sporcusu ve antrenörleri girebilecek. Her sporcu kendi malzemesini kullanacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın almış olduğu karara göre yarışmaya katıldığı kategori, sıkletinde en az 6 ülke olmak kaydıyla derece elde eden sporculara millilik belgesi verilecek" dedi.

Konya 2021 - 5. İslami Dayanışma Oyunları

İlk defa Kick Boks'un katılacağı İslami Dayanışma Oyunları ile ilgili bilgi veren Başkan KAYICI: "2021 yılında toplam puan sistemine göre 1.olan sporcular, 2021 yılında Konya'da yapılacak olan 5. İslami Dayanışma Oyunlarında belirlenen Büyükler Full Contact, Low Kick, Point Fighting branş ve sıkletlerinde milli takımımızı temsil edecekler.

Yapılacak organizasyonlar camiamıza hayırlı olsun" dedi.

Toplantı sonunda gelen soruları Federasyon Başkanı Salim KAYICI ve Genel Sekreter Harun DEMİR yanıtladı.  - DORUK  Fatma

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı