Yazı Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 15:14 Bu yazı 230 kez okundu
 
Kötü Algı
Muttalip KORKMAZ - Size Göre
kutahyadorukgazetesi@gmail.com
 
 

İnsanlar; gündemde olmak, ön plana çıkmak, rakiplerini geride bırakmak amacıyla toplumun ilgisini çekecek, onları farklı yönlere çekecek, bazı şeyleri unutturacak hareket ve söylemeler içine girerler. Son günlerde Kütahya’mızda çokça sık kullanılan bu uygulamaya “Kötü Algı Yayma” denilebilir. Aslına bakarsanız birçok yapılanın olduğu yerde az sayıdaki yapılmayan, yanlış veya eksik yapılanlar çok daha ilgi çekmekte. Tıpkı binlerce aracın trafikte seyrettiği yerde trafik kazalarının çok daha ilgi çektiği gibi.

Bu kötü algı Kütahya’mızda öyle yerleştirdi ki dualara dahi girdi. Bu da insanımızın moralini oldukça bozdu, komşunun tavuğu komşuya kaz görülür misali kendi şehrini köy olarak görmeye, komşu illerin tümünün kendi şehrinin çok çok önünde olduğu yanlışının bilinç altına yerleşmesine neden olmuş durumda.

O kadar ileri gidildi ki kendisini imam olduğunu beyan eden bir gafil; bir çok kişinin katıldığı bir ortamda Kütahya’mızın köy olduğunu beyan ederek haşa Allahtan bundan kurtulmak için yardım isteme gafletine kadar götürüldü.

Bu provokatör hiç düşündü mü acaba, İkiyüz ellibin nüfuslu kaç tane köy görmüş ömrü hayatında?

Hiç düşündü mü, dua ederek teslim aldığı belediye binası hangi köyde, hatta gözünde büyüttüğü hangi komşu ilde var?

Merkezinde iki tane Organize sanayi bölgesi olup buralardaki yerlerin büyük bir kısmının yatırımcıya tahsis edildiği ve on binden fazla çalışanı olan kaç tane köy görmüş?

Kütahya’mızın köy olduğunu gösteren özelliklerini saymayı biliyor mu acaba bu zat?

Köy olduğunu söylediği yerin altmış beş tane mahallesinin olduğundan haberdar mı?

Yoksa o köyü, Kadıköy, Ortaköy veya çengel köy olarak mı biliyor?

İnsanlara dua ettirmeye önder olamaya aday olmuş sıfatını söylemek istemediğim bu kişi duanın birinci şartının nankörlük etmemek, şükretmek olduğunu bilemeyecek kadar cahil mi?

Değerli dostlar; millete hizmet işi bayrak yarışı gibidir. Bayrağı alanın geriye bakarak, önceki yarışmacıları kötüleyerek hiçbir yere varamaz. Ona düşen hizmet bayrağını elinden geldiği en iyi şekilde aldığı yerden daha ileriye götürmektir. Kötü algılar üreterek insanların morallerini bozmak, yapılanları görmeyerek hizmet edenleri kötülemek daha şimdiden bahane üretmekten başka işe yaramaz. Unutmayalım kötü düşünerek iyi şeyler yapılamaz. Hepinize iyi haftalar…

 
Etiketler: Kötü, Algı,
Yorumlar
Haber Yazılımı