Yazı Detayı
06 Haziran 2019 - Perşembe 18:53 Bu yazı 1392 kez okundu
 
İSTANBULLU GELİN
Sedef KARATAY - Terapi Dünyam
kutahyadorukgazetesi@gmail.com
 
 

10 Mayıs Cuma günü Star Tv’de yayınlanan İstanbullu Gelin adlı dizinin 84. Bölümünü izledim. Genelde dizi ve buna benzer yayınları pek izlemem fakat kanalları ve hangi yapımın ve senaryonun iyi olduğunu da bilirdim. 10 Mayıs gecesi tesadüf eseri yapacak bir işim yoktu ve tüm kanallara şöyle bir bakmak istedim. Yaşanmış bir hikayeden uyarlanmış olduğunu öncesinde biliyordum ve İstanbullu gelini takip etmeye başladım ki iyi ki de böyle bir karar vermişim. Diziyi izlemeye başladıkça daha derin ve analiz içinde takip ettim. Toplumumuzda son yıllarda azalan sevgi ortamının, tedavisi olabilecek sevgiyi yücelten, kutsayan olaylar zinciri ile adeta kendimden geçtim. Dizinin ana teması insanların birbirine nasıl katlanmaları, nasıl sevmeleri duygu, sahne ve mizansenlerle verilmiş.

Annelerin tartışılmaz olan çocuklarına sevgisi; üvey anne – üvey oğul yaklaşımı; eşinden boşanmış bir kadın ayrıldığı eşine ve onun sevgilisine çocuğunu hangi mantık ve duygularla korkmadan  teslim edebileceğini; aile dayanışmasının ne kadar keyifli olduğunu izleyicilere htirmesinin, toplumumuza güzel ve olumlu mesajlar vermesi açısından çok önemli buldum.

Dizinin bitiminde bu bölümün finaline az kalmasına rağmen en önemli, en değerli hatta en efsane bölümü olduğunu düşündüm. Başta Bu dizinin yapımcısı olan Onur GÜVENATAM ve 03 Medya’ya yönetmenliğini üstlenen Zeynep GÜNAY TAN ve Deniz KOLOŞ’A, izlerken sık sık gözlerimi yaşartan senaryosunu oluşturan; Deniz AKÇAY, Armağan GÜLŞAHİN ‘e ve rollerini büyük ustalıkla yaşatan değerli oyuncuları; İpek BİLGİN, Aslı ENVER, Özcan DENİZ, Salih BADEMCİ, Fırat TANIŞ… ve diğer tüm değerli oyuncularını, güzel ekibini candan kutluyor ve teşekkür ediyorum.

Ülkemizde azalan sevgi ve saygı ortamının, birlik ve beraberliğin gücünü yitirmeye yüz tuttuğu şu son yıllarda artık vurdulu, kırdılı, bol zayiatlı çalışmalar yerine sevgi öne çıkaran dizi ve filmlerin çoğalmasını, aile kavramının, dostluğun, vefanın öneminin tekrar fazlasıyla artmasını ümit ediyor ve tüm kalbimle istiyorum.

 
Etiketler: İSTANBULLU, GELİN,
Yorumlar
Haber Yazılımı