Haber Detayı
05 Kasım 2020 - Perşembe 13:29 Bu haber 5210 kez okundu
 
Vali Ali ÇELİK, Gazeteciler Cemiyetini Ziyaret Etti
Kütahya Valisi Ali ÇELİK, Kütahya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek; Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan SAĞLAM, yönetim kurulu üyeleri Ramazan AYDEMİR, Fatma ÇAKIR, Mehmet SAKA ve Fatih ÖZTÜRK ile bir araya geldi. Vali ÇELİK, vatandaşların genellikle maske taktıklarını, kurallara mutlaka uyulması gerektiğini, hastanelerde doluluk oranın 82'lere ulaştığını, misafirliklere gidilmemesi gerektiğini ifade etti.
YEREL Haberi
Vali Ali ÇELİK, Gazeteciler Cemiyetini Ziyaret Etti

Kütahya Valisi Ali ÇELİK, Kütahya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek; Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan SAĞLAM, yönetim kurulu üyeleri Ramazan AYDEMİR, Fatma ÇAKIR, Mehmet SAKA ve Fatih ÖZTÜRK ile bir araya geldi.  Vali ÇELİK, vatandaşların genellikle maske taktıklarını, kurallara mutlaka uyulması gerektiğini, hastanelerde doluluk oranın 82'lere ulaştığını, misafirliklere gidilmemesi gerektiğini ifade etti. 

Başkan Erkan SAĞLAM ve yönetim kurulu üyeleriyle sohbet eden Vali ÇELİK, ilin ve ülkenin bir numaralı gündeminin, korona virüs olduğunu ifade etti. Özellikle son dönemlerde artışın hızla sürdüğünü vurgulayan Vali ÇELİK “Kütahya genelinde salgın etkisini giderek artırıyor. Sağlık çalışanlarımız ve görevlilerimiz ellerinden gelen mücadeleyi gösteriyor ancak bu yükseliş ciddi bir boyuta gelmiş durumda. Herkesin kurallara uyması şart” dedi.

Kurallara Harfiyen Uyulması Gerekiyor

Yaşanan artışlar nedeniyle kısıtlamalarında beraberinde geldiğini ifade eden Vali ÇELİK “Vaka sayıları arttıkça kısıtlamalarda maalesef gündeme geliyor. Kısıtlamaların gelmemesi için herkesin kurallara harfiyen uyması gerekiyor. Esnaflarımız, vatandaşlarımız, çalışanlarımız herkes üstüne düşeni yaparsa bu durumun üstesinden gelebiliriz” dedi.

Misafirliklere Gitmeyelim

Son dönemlerde yaşanan artışların ciddi boyutlarda olduğunu ve pozitif vakaların büyük bir bölümünü kadınların oluşturduğunu söyleyen Vali ÇELİK “Misafirliklerin sona erdirilmesi gerekiyor. Bunun ilgili bir kısıtlama kararı da var. Ama maalesef görüyoruz ki tam anlamıyla uygulanmıyor. Vaka sayılarına da baktığımızda büyük bir bölümünün kadınlardan oluştuğu görülüyor. Bir süre misafirliklere ara vermemiz şart” dedi.

Maske Kuralına Uyuluyor

Maske kurallının ise vatandaşlar tarafından benimsendiğini ve büyük bir bölümün buna uyduğunu ifade eden Vali ÇELİK “Maske kuralı artık oturdu. İnsanlarımız maskesiz dolaşmıyor. Mesafe ve temizlik kuralına da çok dikkat etmeliyiz. Özellikle kapalı alanlarda mesafe çok önemli. Esnaflarımızın, işletmecilerimizin de mesafe noktasında gereken önlemleri almasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Hastanelerde Doluluk Oranı, Yüzde 82’ye Ulaştı

Vali ÇELİK, yaşanan hasta artışlarının hastanelerde ki yoğunluğu da artırdığını söyledi. Şuanda hastanelerde yüzde 82 oranında doluluğun bulunduğunu ifade eden Vali ÇELİK “Bu ulaştığımız en yüksek oran. Çok ciddi bir artışla karşı karşıyayız. İlerleyen günlerde daha da zor durumda kalmamak için acilen tedbirlere uyulması gerekiyor” dedi. Vali ÇELİK, Sağlık bakanlığının Hayat eve sığar uygulamasına bakıldığında durumun ciddiyetinin de görülebileceğini kaydederek bölgelerin kıpkırmızı olduğunu vurguladı.

Çalışmalarımız Sürüyor

Göreve geldikleri günden buyana çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini ve Kütahya’nın genel olarak huzurlu ve güvenli bir il olduğunun altını çizen Vali ÇELİK, Kent meydanı, Germiyan Sokağı ve kale güzergahında Dumlupınar Üniversitesi ile bir çalışma yaptıklarını söyledi. Bir süredir ziyaret için gelmek istediğini ve bugüne denk geldiğini ifade eden ÇELİK, sohbet ortamında çok güzel bir ziyaret olduğunu belirterek Başkan SAĞLAM ve yönetim kuruluna teşekkür etti.  Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan SAĞLAM ise ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Biz sizleri Cemiyetimizde ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduk.   Salgın nedeniyle üyelerimizi bugün buraya davet edemedik ancak inşallah en kısa sürede tüm üyelerimizle birlikte sizleri burada ağırlamak isteriz. Çok güzel bir sohbet oldu. Bizlerde taleplerimizi sizlere iletmiş olduk. Geldiğiniz için çok teşekkür ederiz” dedi. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı