Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 13:58 Bu haber 1535 kez okundu
 
Ülkü Ocakları Başkanı Serdar AKKOÇ: Kendi Yerimizdeyiz, Artık Mitili Buraya Attık
Yeni binalarında basın mensuplarıyla bir araya gelen Kütahya Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Akkoç; "Kendi yerimiz, 50 yıllık hayalimizdi. Bizden önceki ocak başkanlarımız da hep bu hayalle çalışmalarını sürdürdü. Allah'a şükürler olsun ki bugün artık bu hayallerimizi gerçekleştirdik. Daha önce farklı farklı yerlerde hizmet vermeye çalışırken; bugün siz değerli basın mensuplarımızı kendi yerimizde ağırlayabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Artık mitili buraya attık ve Kütahya Ülkü Ocakları’nın tapulu ocağı mevcut. Özellikle Kütahya’nın dünyaya açılan kapısı olan çini ile nakışlamak istedik ocağımızı ve ocağımızın dış cephesi, iç cephesindeki birçok yeri çini ile nakışladık hep beraber."
İLÇELERİMİZ Haberi
Ülkü Ocakları Başkanı Serdar AKKOÇ: Kendi Yerimizdeyiz, Artık Mitili Buraya Attık

Yeni binalarında basın mensuplarıyla bir araya gelen Kütahya Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Akkoç; "Kendi yerimiz, 50 yıllık hayalimizdi. Bizden önceki ocak başkanlarımız da hep bu hayalle çalışmalarını sürdürdü. Allah'a şükürler olsun ki bugün artık bu hayallerimizi gerçekleştirdik. Daha önce farklı farklı yerlerde hizmet vermeye çalışırken; bugün siz değerli basın mensuplarımızı kendi yerimizde ağırlayabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Artık mitili buraya attık ve Kütahya Ülkü Ocakları’nın tapulu ocağı mevcut.
Özellikle Kütahya’nın dünyaya açılan kapısı olan çini ile nakışlamak istedik ocağımızı ve ocağımızın dış cephesi, iç cephesindeki birçok yeri çini ile nakışladık hep beraber.
Bu büyük hayalimizin gerçekleşmesinde katkısı bulunan, emeği geçen, Milletvekilimize, Belediye Başkanımıza, İl Başkanımıza, Parti yönetimimize, gönül vermiş ülküdaşlarımıza, iş adamlarımıza, iş hanımlarımıza özetle katkısı olan herkese Ülkü Ocaklarımız adına minnet ve şükranlarımızı sunuyorum.
Ocağımız bu yeni yerinde daha kapsamlı hizmet verme konusunda daha iyi şartları oluşturarak, gençlerimize imkan sağlayarak çalışmalarımızı sürdürmemiz için önemli bir imkan oldu.
Daha önceki yıllarda bir şehit, bir gazi ve bir önder olmak üzere 3 eğitim akademisi gerçekleştirmiştik. İlk yıl ülkücü şehit Hasan Şimşek Akademisi, ikinci yıl ülkücü gazi Veysel Erarslan Akademisi, geçtiğimiz yıl da, doğumunun 100. Yılı vesilesi ile Başbuğ Alparslan Türkeş Akademisi’ni  gerçekleştirmiştik. Bu yıl da 4. Eğitim Akademimiz olan Hoca Ahmet Yesevi Eğitim akademimizi başlattık. İlk konuşmacımız olarak Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcımız Seyit Ali Kaplan hocamızla, İslam ve Milliyetçilik konusuyla ilk eğitim akademimize başladık. Eğitimimiz 10 oturumdan oluşacak, 10 oturumun sonunda da inşallah hep beraber yine güzel bir şekilde kapanış ve ödül törenimizi gerçekleştireceğiz
Ülkü Ocakları Genel Merkezimiz de ilim, eğitim ve kültür çalışmalarına devam etmekte. Özellikle çocuklarımız için çıkarmış olduğumuz Nutuk, Bilge Türk, Kutadgu Bilig, Dede korkut kitaplarıyla çocuklara verdiğimiz önemi de ortaya koymuş olmakta. Yine Ülkü Ocaklarımız; Üniversite birimleriyle, orta öğretim birimleriyle, eğitim birimleriyle, ilçe teşkilatlarımızla yıl boyunca ilim ve eğitim çalışmalarına devam edecekler. Burada alanımızda birçok odamız var ve hepsine şehitlerimizin ismini verdik. Özellikle çağımızın olmazsa olmazı sosyal medya ve basınımız için odamızı ayırdık. Öğrenci gençlerimiz için bir çalışma odası oluşturduk ve bir hayalimiz olan konferans salonumuzu gerçekleştirdik. Bu minvalde çalışmalarımız devam edecek.
Kütahya Ülkü Ocakları olarak geçtiğimiz yıl Türk dünyasının en iyi Ülkü Ocağı seçildik. Bu da şehrimiz adına güzel bir övünç oldu. 5 yıldır görevimizin başındayız, bundan sonra da aynı aşkla, aynı heyecanla görevimize devam edeceğiz. Her Perşembe günü, Kütahya’da MHP ve Ülkü Ocaklarına ömrünü vermiş ve aramızdan ayrılmış kişiler ve aile büyükleri adına dua buluşmalarımız oluyor. Bu yıl da her Perşembe dualarda buluşacağız.
Misyon ve vizyonumuz, ülkemiz adına önem arz eden, bilge liderimiz Devlet Bahçeli’nin ve Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sinan Ateş Bey’in ortaya koymuş olduğu vizyonun bir parçasıdır. Bizler onların Kütahya’da yansıyan siluetleriyiz.” Dedi.
Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam, “Yapılan çalışmalarınız, odalardaki isimleri, birimlerin güzel yerleştirilmesi çok güzel. Ortaokul, lise, üniversite gibi bölümleriniz var ve bu bölümlerde arkadaşlarımız eğitimlerini alacaklar. Kahvaltı organizasyonu için ve bizi davet ettiğiniz için çok teşekkür ederiz” Dedi. - DORUK
 

Kaynak: Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı