Haber Detayı
17 Aralık 2019 - Salı 00:21 Bu haber 1734 kez okundu
 
TKDK’dan 50 Milyon Avro Hibe
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kütahya İl Koordinatörü Ahmet YAZAR, Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun, 2 Ocak 2020 tarihinde ‘Sekizinci Başvuru Çağrı İlanı başvurularının başladığını bildirdi.
EKONOMİ Haberi
TKDK’dan 50 Milyon Avro Hibe

‘Sekizinci Başvuru Çağrı İlanı’ ile ilgili başvuru kabulüne ilişkin çağrının IPARD Programı 2014-2020 dönemi kapsamında yatırım yapmak isteyen işletmeler tarafından destek almak üzere yapılacak başvurular ile ilgili olduğunu söyledi.  TKDK Koordinatörü Ahmet YAZAR,"IPARD-II 8. Başvuru çağrısında Süt ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması sektörüne, Süt toplama merkezlerine, Et parçalama ve işleme tesisleri ile kesimhanelere, Su ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması tesisleri ile Meyve ve sebze ürünlerinin işlenmesi ve depolanması yatırımlarına destek sağlanacaktır. Toplam destek bütçesi olan 50 milyon avro'dan destek oranı 40 - 50'dir.

Bu “Başvuru Çağrı İlanı” kapsamında “Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar” tedbirinden yalnızca makine-ekipman, hizmet ve görünürlük alımları desteğine ilişkin başvurular kabul edilecektir. IPARD II 8. çağrı dönemi kapsamında 25 Kasım itibariyle proje hazırlama süresi başladı. Projelerini hazırlayıp sunmak için üreticilerimizin 2 ay süresi olacaktır. Başvuruların TKDK İl Koordinatörlüklerine teslim tarihleri ise 2 Ocak ile 31 Ocak 2020 arasında olacaktır. Online başvuru süresi 28 Ocak 2020'de saat 21:00'de kapatılacak" dedi. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı