Haber Detayı
08 Ocak 2019 - Salı 00:51 Bu haber 1417 kez okundu
 
Şehit Çağlayan Irmak İlkokulu´nda, Robotik Kodlama Kulübü Açılışı Yapıldı
EĞİTİM Haberi
Şehit Çağlayan Irmak İlkokulu´nda, Robotik Kodlama Kulübü Açılışı Yapıldı

Kütahya Valisi Dr. Ömer TORAMAN, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, Kütahya Belediye Başkanı Kamil SARAÇOĞLU, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun DÜNDAR, İl Emniyet Müdürü Hasan ÇEVİK, İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, Eğitim-Bir-Sen Kütahya1 Nolu Şube Başkanı Fatih KÖSE ve Şube Müdürümüz İbrahim AYBEK, 1997 yılında Şırnakta şehit olan Jandarma Üsteğmen Çağlayan Irmakın anısına, ilkokulu okuduğu Şehit Çağlayan Irmak İlkokulu´nda kurulan ve Irmak´ın ismi verilen Kütüphane ve Zeka Oyunları Salonunda bulunan Robotik Kodlama kulübü açılışına katıldı.

Şırnak'ın Cudi Dağında PKKlı teröristlerle girilen çatışmada yaralanan askerinin yarasını sardığı esnada teröristlerce şehit edilen Çağlayan Irmakın anısına, ilkokulu okuduğu Şehit Çağlayan Irmak İlkokulu´nda geçtiğimiz yıl dönem arkadaşları ve İl Jandarma Komutanlığı iş birliğiyle kurulan, Kütüphane ve Zeka Oyunları Salonu´nda yer alan Robotik Kodlama kulübü ziyaret edildi.

Kütahya Valisi Dr. Ömer TORAMAN ve beraberindeki heyet kulubün faaliyetlerini incelemelerinin ardından, bu anlamlı projede emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK Gazetesi Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı