Haber Detayı
22 Kasım 2020 - Pazar 04:02 Bu haber 1980 kez okundu
 
Sebahattin CEYHUN, Güven Tazeledi
AK Parti 7. Olağan İl Kongresi yeni kapalı spor salonunda sosyal mesafe ve maske kurallarına uyularak yapıldı. Kütahya, Afyonkarahisar, Batman ve Siirt il kongrelerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın video konferans yoluyla katılım sağladığı, ilimizde tek aday olarak gidilen kongrede İl Başkanı Sebahattin CEYHUN, güven tazeledi.
SİYASET Haberi
Sebahattin CEYHUN, Güven Tazeledi

AK Parti 7. Olağan İl Kongresi yeni kapalı spor salonunda sosyal mesafe ve maske kurallarına uyularak yapıldı. Kütahya, Afyonkarahisar, Batman ve Siirt il kongrelerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın video konferans yoluyla katılım sağladığı, ilimizde tek aday olarak gidilen kongrede İl Başkanı Sebahattin CEYHUN, güven tazeledi.

CEYHUN: Cumhurbaşkanımızın Dediği Gibi; Milletin Kaderiyle, AK Parti'nin Kaderi Bir Olmuştur

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin CEYHUN: “Hepimizin malumu milletin iktidara gelişinin 18’nci yıldönümü geçtiğimiz günlerde kutladık. Bunu çok önemsiyor ve milletimizin iktidara gelişi olarak nitelendiriyoruz. Cumhurbaşkanımızın geçtiğimiz günlerde ifade ettiği gibi ‘Milletin kaderiyle AK Parti’nin kaderi bir olmuştur’ demişti. Bundan kimsenin şüphesi yoktur. 18 Yıl öncesine kadar, biz iktidara gelene kadar yaşananları tekrar anlatmak uygun olmayacak. Bizler o yoksulluk yıllarını bizzat yaşadık. Hayatımızın bir garantisi yoktu, biz o günleri yaşadığımız için refleks olarak koruma içgüdümüz var. Gençler, bu dava önünde koştuğunuz için teşekkür ediyorum. İçerde dışarıda destanlar yazıyorsak Cumhurbaşkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır.

 

Yapılmayana Değil, Yapılana Muhalefet Ediliyor

18 yıllık iktidar boyunca Kütahya’ya yaklaşık 18 Milyar TL’lik yatırım yapıldı.  O zamanlarda şikayet edilen bir çok konu bizler için alışılmış hale geldi. İlginç bir muhalefet izliyoruz, yapılmayana değil yapılana muhalefet ediliyor. Ne kadar büyük yapmışsınız, ne güzel yapmışsınız ama... deyip başlayan cümleler bizleri onurlandırıyor. Bizler 100 yıl sonrasını hedefliyoruz, yapılan o büyük binalar hem depreme karşı bir tedbir, hem de yüz yıllık ihtiyacımızı karşılayacak yatırımlar. Eleştirmek yerine, teşekkür etmek gerekir.

Her Gittiğimizde Müjdeyle Dönüyoruz

Kütahya’mızda Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı, 45 milyon liralık bir proje, yakında çalışmalar başlayacak. ZAFER OSB’nin alt yapı ihalesi yapıldı. 2016 yılından itibaren emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Vekillerimizle birlikte ya biz Ankara'ya gidiyoruz ya Bakanlarımız Kütahya'ya geliyor. Her gittiğimizde bir müjdeyle dönüyoruz, bir yatırım haberiyle bilgilendiriyoruz.

Bakanımız, Turizm Master Planı Çalışmalarını Takip Ediyor

Türkiye'nin geleceği, Turizm Master Planı çalışmalarımız hızla ilerliyor, DPÜ alt yapı çalışmalarını yapıyor; Bakanımızı davet ettik, ekibiyle burada olacak.  Frigya'dan Aizanoi'ye, Murat Dağındaki kayak merkezinden Ilıcamıza, Göbel'den Hisarcığımıza, şehir içindeki kültür hazinelerimize kadar, bunları bir plan dahilinde hızlıca yapacağız.

Kütahya, Hakkın ve Haklının Yanında Olmuştur

Her zaman hakkın yanında olmuştur. Kütahya bundan sonra da hakkın ve haklının yanında olacak. Bizler teşkilat olarak 2023’e hazırlanırken halkımız teşkilatın içerisinde olsun olmasın gerçekleri görebiliyor. Tüm halkımıza minnettarız.  Bildiğiniz gibi üyeliklerle ilgili ciddi çalışmalar yapıyoruz.  Cumhurbaşkanımızın 1 milyon Hedefi vardı, 1 milyon 200bin olarak güncelledik. Kütahya’mız üzerinde üşeni hakkı ile yaptı. Durmak yok bundan sonra da tüm kardeşlerimizi üye yapmalarını istiyoruz. Buradan bu zamana kadar teşkilatların her kademesinde görev yapan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Teşkilatlarımızın her kademesindeki kardeşlerimize, üyelerimize kadar tamamına teşekkür ediyorum; ebediyete intikal edenlere Allah'tan rahmet diliyorum.

Reis Koş Derse Koşarız, Öl Derse Ölürüz!

İlçelerimizin kongrelerini yeniledik. Omuzlarımızda çok büyük bir sorumluluk var. Rabbim yolumuzu davamızı daim eylesin. Birlik beraberlik içinde, Reisimin dimdik arkasındayım, hepimiz de arkasındayız.  Reis koş derse koşarız, öl derse ölürüz. Durmak yok, yola devam.” dedi.

 

ERENLER: Rabbimden Dua Ediyoruz, Hastalıktan İnşallah Dünya Kurtulur

AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda ÇETİN ERENLER: “Salgın sürecinde Türkiye olarak elimizden geleni yapıyoruz. Hastalığın şakası yok, bu yüzden konuşmalarımızı kısa tutmaya çalışacağız. Maske, mesafe, hijyenden vazgeçmeyelim. Rabbimden de dua ediyoruz, inşallah en kısa sürede bu hastalıktan, ülkemiz ve tüm dünya kurtulur.

Kütahya, 19 Yıldır Genel Başkanımızın Arkasında Yürümeye Devam Ediyor Elhamdülillah

Kütahya'mız, 19 yıldır nice başarı destanlarına şahitlik etmekte. 19 yıldır Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında inandığımız yolda yürümeye devam ediyor elhamdülillah. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi bizim kaderimiz Türkiye’nin kaderiyle, Türk milletinin kaderiyle bütünleşmiş. Türkiye güçlü ise biz güçlüyüz, Türk milleti varsa biz varız. Bu yüzden her fırsatta, her yerde biz milletin partisidir, diye gururla ifade ediyoruz. Rabbim Sayın Cumhurbaşkanımıza uzun ömürler versin. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Cumhurbaşkanımızın ardında bizleri de hayırlı hizmetler yapmaya nasip etsin inşallah.

Kütahya'da Yeni 7 Bin Üyemiz Var

11 buçuk milyonu geçen büyük bir aileyiz. Yeni 1milyon üye hedefi ile gönül seferliği ilan edildi, ilimizde yeni 7bin üyemizle, ailemiz 77 bin 948'e ulaştı. Ailemizi genişletirken, mevcut üyelerimizle kardeşliğimizi pekiştirmeye devam ediyoruz.

İnşallah hep birlikte çalışarak, milletimizle birlikte elele vererek, başarılı hizmetler etmeye, başarılı çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.  

Demokrasinin, milli iradenin, kuruluşun, kurtuluşun şehri Kütahya'da Genel Başkan Yardımcımız, Ar-Ge Birim Başkanımız Hamza DAĞ'ı ağırlıyoruz.

Kütahya'mız her zaman liderimizin arkasında yürümeye, yer almaya başarılı hizmetler etmeye devam etmiştir. Bundan sonrada inşallah bu hizmeti sürdürmeye, hep birlikte koşmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile hep birlikte milletimizle elele hayırlı hizmetler etme duası ile kongremizin hayırlara vesile olmasını, seçimimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu güne kadar teşkilatlarımızda hizmet etmiş tüm başkanlarımıza şükranlarımızı sunuyorum.” dedi.

 

GAZEL:  AK Parti'nin Büyümesi, Türkiye'nin Büyümesi Demek

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak GAZEL: “Türkiye'nin kaderi, AK Parti ile özdeşleşmiş durumda. AK Parti'nin büyümesi demek; Türkiye'nin daha da büyümesi, Türkiye demokrasisinin büyümesi, Türkiye'nin savunma sanayisinin, Dış politikada daha da büyümesi demek. Suriye'de, Kafkaslarda Azerbaycan'da, Doğu Akdeniz'de mücadele ediyoruz, milletimizin ülkemizin haklarını korumak için yapılıyor. İhanet çeteleri bunları engellemek istiyorlar. Gezi olaylarından itibaren, 17 - 25 Aralık, FETÖ ile 15 Temmuz'da Türkiye darbe girişimine maruz kaldı. Hepsini Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimize güvenerek bertaraf ettik.  

Tek Güvencemiz, Millettir!

Tek güvencemiz, millettir, AK Parti’nin de başarılı olma sebebi budur. Allah’tan ve milletten başka hiçbir şeye güvenmemesidir. Milleti her türlü ortamda temsil etmesidir. Ülkemizi daha büyük yarınlara ulaşmasına vesile olacağız. Teşkilat olarak bizim bir nevi katkımız olursa ne mutlu bizlere. Şuana kadar görev alan tüm yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Yeni seçilecek kardeşlerimize AK Parti İl Teşkilatında büyük hizmetler yapmasını Cenabı Allah'ın nasip etmesini dua ediyorum. İl Başkanımız Sebahattin CEYHUN’a 3 senelik yönetim esnasında başarılı bir çalışma dönemi geçirmesini diliyorum” dedi.

TAN: 15 Yıl Önce Ambulans Geldiğinde Bayram Yapılıyordu

Kongrede konuşan AK Parti Milletvekili Ahmet TAN: “18 yıldan bu yana çok güzel hizmetlerin olduğu bir dönem yaşadık. Bundan 15 yıl yönce bir ilçeye bir tane ambulans geldiğinde o ilçede bayram yapılıyordu. Şuan da bunun 100 katı hizmetin sağlandığı bir dönem yaşıyoruz. Vatandaşlarımızın hemşehrilerimizin hayatlarına rahat ve huzur gelsin diye hizmetkâr olduğumuz bu milletin emrinde yapıyoruz, yapacağız da.

3 Meseleyle İlgili Eleştirdiler, O Dönem Belki Haklıydılar

Bundan önceki seçim dönemlerinde üç mesele ile alakalı olarak bizleri çok eleştirdiler. O dönem için belki haklıydılar. Bunlar hızlı tren, şehir hastanesi ve stadyum. Birkaç sene, farklı nedenlerden dolayı gecikmeden kaynaklı bir dönem yaşadı.

Yüzümüzü Eğdirecek, Hiçbir Davranışımız Olmadı
Bu üç konudan ikisi olan stat ve şehir hastanesi sizlerin de gördüğü gibi inşallah bitti bitecek. Bu süreçte emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. 18 yıllık icraatların yanında Kütahya olarak istihdamda siz ne yaptınız diye soru geliyor, her fırsatta dile getiriyorum. AK Parti’nin 18 yıllık bu icraatında hiçbirimizin yüzünü yere eğdirecek bir hareketimiz olmadı. 2002 yılında bu yana görev yapmış tüm arkadaşlara kadar, hiçbir şekilde yüzümüzü yere düşürecek bir davranış olmadı. Ne mutlu bize.

7 OSB, Kütahya İstihdamı İçin Önemli

O dönemde 1. OSB'de 400 kişinin çalıştığı 4-5 firma vardı. Şimdi doldu, 10 bin civarında çalışan var. 2. OSB kuruldu, o da doldu. 6 milyon m2'lik Zafer OSB için 3-4 yıldan beri gayret gösteriyoruz. 2021 yılında alt yapı, doğalgaz, elektrik ihaleleri tamamlandı, belirli safhaya gelecek; istihdamla alakalı problemin büyük kısmı bitmiş olacak. Gediz'de OSB kurduk doldu, genişleme alanı ilan ettik, yarıya yakını doldu. Tavşanlı OSB kuruldu, doldu, genişleme alanı için 26. Dönemden itibaren ciddi mücadele verdik, genişleme alanı ilan edildi, dolmak üzere, doldukça alanları artıracağız. Çini Seramikle ihtisas OSB oldu, şimdi Simav Jeotermal OSB olması için uğraşıyoruz. Hepsi Kütahya'da. 7 tane OSB'miz oldu. Kütahya'nın istihdamı için önemli.

Emet Bor Karbür Çalışmaları Muhtemelen 2023'de Başlayacak

Emet'teki Bor fabrikasıyla ilgili çalışmalarımızdan bahsetmemiz gerekiyor. Sülfürük asit fabrikası bitiyor, ardından bor karbür fabrikası ilgili çalışmayı başlattık. Net söz vermeyeyim, 2023'de bor karbürle ilgili çalışma başlayacak.

Birlik Beraberlik İçinde Olmamız, Farz Oldu

Türkiye'nin tüm cephelerde yaptığı mücadelede, bizim bir beraber olma zamanımızın geldiğini; şuan birlik zamanı, bizim birbirimizle ilgili hiçbir husumetimiz olamaz. Cumhurbaşkanımızın bir ifadesi oldu, 'Topunuz birden gelin'. Topu birden üzerimize geliyor. Bizim de birlik ve beraberlik içinde olmamız farz oldu. Atalarımızın 250 bin şehit vererek sadece Çanakkale'de emanet ettiği bu toprakları korumamız gerekiyor.” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza DAĞ: Kongrelerimizi Pandemiden Dolayı Erteliyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza DAĞ: “Kongrelerimizin sonuna doğru geldik. Ülke genelinde ilçe kongreleri tamamlandı bu hafta itibari ile 19 il kongresini de tamamlamış olacağız. Pandemide yaşadığımız ikinci dalga sonrasında kongrelerimize devam edeceğiz.

Azmettirmek Suçtur, Dokunulmazlığı Hep Birlikte Kaldırdık

Sizin de bir hemşeriniz olarak son günlerde yaşanan hadislere hayretle yaklaşıyorum. Bir siyasi partinin eş genel başkanı yargılanıyor. Süreç devam ediyor. Konulara baktığımızda onlarca dava var, onlarca davayı bir kenara bıraktığımızda diğerleri ile ilgili yargılama devam ediyor desek de 6 – 8 Ekim olaylarını her birimiz canlı canlı yaşadık ve gördük. O süreçte yaşananlara baktığımızda 5 Ekim tarihinde PKK’nın elebaşlarından Murat KARAYILAN’ın yaptığı çağrının aynısını, HDP genel merkezi ve o dönemdeki Eş Genel Başkanı söylüyor. Binlerce insan sokaklara çıkıyor şehit Yasin BÖRÜ olmak üzere 31 sivil 2 de emniyet görevlisinin şehit olmasına sebebiyet veriyor.

Hukukta azmettirme diye bir husus olduğunu her birey bilir. Ben bir hukukçu olarak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak birilerini azmettirsem ve bu kişiler cismani zarar verse veya vefat etse ben yargılanmaz mıyım? Dokunulmazlık var ama hep birlikte biz bunu kaldırdık. CHP de destek verdi. Bütün bunlarla ilgili kanun, hukuk ve kanun maddeleri var. Acaba siyaseten bize nasıl alan açılır diye çözüm süreci arzulayanlar var.

Her Sorunu Kendi Sorunumuz Olarak Görüp, Çözme Derdindeyiz

Herkes şunu iyi bilsin ki AK Parti iktidarları döneminde ve Cumhur İttifakı döneminde çözüm süreci ve olayı her zaman devam etmektedir. 2002’de AK Parti iktidara geldiğinde her sorunu kendi sorunu gibi bildi ve bu soruna çözüm bulma derdini taşıdı. Biz iktidara geldiğimizden bugüne zaten çözüm sürecini bizzat hayata geçiriyoruz. Sorunları çöze çöze geliyoruz.

Yüzde 45-50 Oyumuz Var, Cumhur İttifakı İle Yüzde 55'leri Zorlayan Siyasi Hareketiz

2005'ten beri şöyle yaşadıklarımıza bir bakın, sanki çok mu rahat bıraktılar. Birçok iş yapmak istediğimiz halde rahat rahat bu işleri yapmamıza fırsat mı verdiler. Evet hukuk diyenler, biz hep hukuk dedik. Biz hep adalet dedik. Ama bir ülke yönetimi ütopyalarla olmaz. Biz yüzde 0,5 oy alan, alma ihtimali olan bir siyasi parti değiliz. Biz bugün yüzde 45'lerde olan yüzde 50'leri zorlayan bir siyasi parti, Cumhur İttifakı olarak da yüzde 50'yi rahat geçen yüzde 55'leri zorlayan bir siyasi hareketiz. Dolayısıyla biz realiteye göre, rasyonel bir şekilde hareket etmek mecburiyetindeyiz ve buna göre hareket ediyoruz.

Bir Kaç Noktadan Sürekli Eleştirenlere, El İnsaf Diyoruz

Şimdi çıkıp bir, iki noktadan sürekli eleştiri ortaya koyanlara açıkçası el insaf diyoruz, el insaf. Bugüne kadar emek veren görev yapan Kütahyalı hemşehrilerime teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN: Vatandaşlarımızın Htiklerini ve Sıkıntılarını Biliyoruz

Video konferans yöntemiyle AK Parti 7. Olağan Kütahya, Afyon, Batman ve Siirt İl Kongrelerine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, “Ülkemizde pek çok faaliyete sınırlama getirildi. Siyasi parti kongreleri için ise herhangi bir engel bulunmuyor. Buna rağmen salgınla mücadeleye destek vermek için önümüzdeki haftadan itibaren kongreleri erteliyoruz. Okulundan ayrı kalan öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, 65 yaş üstü vatandaşlarımızın neler htiğini biliyoruz. İnşallah vatandaşlarımızın tedbirlere uymasıyla bugünleri geride bırakacağız. İşi azalan ve tamamen duran esnafımızın, sanatkarımızın, işletmelerimizin buralarda çalışan insanlarımızın aynı şekilde buralardan hizmet alan vatandaşlarımızın sıkıntılarını gayet iyi biliyoruz. Okulundan ayrı kalan öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, 20 yaş altı ve 65 yaş üstü insanlarımızın neler htiğini anlıyoruz. Adeta bağrımıza taş basarak bu yöntemlere başvurmak mecburiyetinde kalıyoruz.

Salgın Sonrası, Şekillenecek Dünyada İyi Bir Yer Edinmeye Kararlıyız

Türkiye salgın sürecini nispeten pozitif ayrışmayla geçirmiş ülkelerden biridir. Milletimizin desteği ve hassasiyetiyle bu yeni dalgayı da kırdığımızda önümüzde aydınlık bir gelecek bizi bekliyor. Reformlarda yeni bir dönemi başlatıyoruz. Hukuki altyapımızı geliştirerek, ekonomimizin temellerini güçlendirerek, istihdamı artırarak salgın sonrası yeniden şekillenecek dünyada kendimize iyi bir yer edinmekte kararlıyız. Cumhur İttifakı ile kurduğumuz yeni yönetim sistemini reformlarla daha da güçlendirerek ülkemizi 2023 hedefleriyle mutlaka buluşturacağız.

Kendini Partinin ve Halkın Üzerinde Görenin Sonu Hüsrandır

Kurulduğumuz günden beri biz sadece Allah'ın yardımına güvenerek yol yürümüş, mücadeleye girmiş, zaferler kazanmış bir partiyiz. Önümüzdeki dönem içinde yine tek dayanağımız milletimizdir, milletimizden alacağımız destektir. Sizlerden kendi şehrinizde hiçbir istisna olmaksızın tüm vatandaşlarımıza ulaşarak bugüne kadar yaptıklarımızı ve gelecekte nasıl bir Türkiye tasavvur ettiğimizi anlatmanızı istiyorum. Böylesine kutlu bir dava asla senlik-benlik kavgasına, şahsi hesaplara, kibre, tembelliğe yer olamaz. Kendini partisinin ve halkın üzerinde gören kişinin sonu hüsrandır. Biz sadece milletimizin hizmetkarlığına talibiz. Kongrelerimizi demokrasi şölenlerine çeviriyoruz.

Vizyonu Olmayanlar, Siyaset Mühendisliğine Giriştiler

Kuruluşundan bugüne teşkilatlarımızda görev almış tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Türkiye'nin 2003 yılından itibaren başlayan büyük adımlarını, tüm engellere rağmen hedeflerine ulaştırdık. Demokrasi ve kalkınma mücadelemizin önünde set kuramayacaklarını görenler son 7 yıldır ellerinden geleni sahaya sürdüler. Terör örgütlerinden darbecilere kadar herkesi kullandılar. Biz tuzakları birer birer boşa çıkardıkça, kimi zaman sinsice, kimi zaman pervasızca yeni oyunlarla karşımıza çıktılar. Bu saldırılara cevabı da içerde birliğimizi güçlendirerek, dışarda diplomatik ve askeri gücümüzü ortaya koyarak verdik. Bizi bir terör koridoruyla kuşatmaya çalıştılar. Harekatlarımızla bu zinciri kırdık. Doğu Akdeniz'de bizi hapsetmeye çalıştılar, bu gayreti de akamete uğrattık. Libya'da darbecileri özellikle kullanarak bir başka oyunun içine girdiler, orada da heveslerini kursakta bıraktık. Ermenistan'ı kışkırtarak Kafkasya'da başka hamle yaptık, 30 yıllık acıları sona erdirecek bir zaferin sevincini yaşadık.

Milletimize söyleyecek hiçbir sözü, projesi, vizyonu olmayanlar bir araya getirerek siyaset mühendisliğine giriştiler. İnşallah bunda da başarılı olamayacaklar. Biz tüm zorluklara rağmen, doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine her karışıyla ülkemizi geliştirme, büyütme, güçlendirme, zenginleştirme mücadelemizde yeni bir dönem başlattık. Amacımız ne içerde ne dışarıda kimseyle kavga etmek, kimsenin hakkını çiğnemek, kimsenin meşru duruşunu bozmak değildir. Dostlarımızla müttefikimizle daha güçlü işbirliği içinde olmak istiyoruz. AB'den ayrımcılık yapmamasını, verdiği sözleri tutmasını, en azından ülkemize yönelik aleni düşmanlıklara alet olmamasını istiyoruz. Kendimizi başka yerlerde değil Avrupa'da görüyor, geleceğimizi Avrupa ile kurmayı tasavvur ediyoruz.

"Kimsenin Yanlış Argümanlarla, Türkiye'yi Tehdit Etme Hakkı Yoktur"

Amerika ile uzun ve yakın müttefiklik ilişkilerimizi bölgesel ve küresel ilişkilerin çözümünde kullanmak arzusundayız. Rusya ve İran gibi ülkeleri asla göz ardı edemeyiz. İslam dünyası ile derin ilişkilerimiz var. Hiç kimsenin yanlış argümanlarla Türkiye'yi tehdit etme hakkı yoktur.

Korona virüs salgının, dünyanın en büyük ekonomilerini aynı çatı altında buluşturan G-20'nin sorumluluğunu ve önemini de artırdığına inanıyorum. Riyad Zirvesi'nde alacağımız kararlar sadece salgının olumsuz etkilerinin azaltılmasında değil, G-20 ile ilgili beklentilerin karşılanmasında da etkili olacaktır. ” ifadelerini kullandı.

Sebahattin CEYHUN Başkanlığındaki Yönetim Kurulu Asil Üyeleri; Ahmet Erdoğmuş, Ahmet Karabulut, Ahmet Özaltan, Ahmet Kılınç, Batuhan Çolak, Cahide Zengin, Emin Karabacak, Enes Öğütçü, Esma Ölçen, Esra Zeytin Sürücüoğlu, Halil Sever, Hasan Cömert, Hikmet Uluodoğan, Hüseyin Ekici, Hüsna Balkan, İrfan Çapraz, İsmail Çağlar Bayırcı, Kemal Kırbıyık, Kıymet Gazan, Mehmet Er, Merve Nur Uyar, Metin Sert, Muammer Yasin Çimenler, Muhammed Ziya Afifi, Muhterem Kılıç, Murat Duran, Mustafa Kızıklıoğlu, Nurettin Kaplan, Osman Orhan Cengiz, Osman Zeybek, Ömer Faruk Aksu, Ömer Tuncay, Ömer Yiğit, Recep Fazıl Güven, Rıfat Ersin Yaşar, Ufuk Tulum, Yasemin Aşıkovalı Çakır, Yılmaz Kocatürk.

İl Disiplin Kurulu Üyeleri; Ahmet Sami Kutlu, Mehmet Savurgan, Mücahid Köksal, Remzi Günay, Ömer Öztaş.

İl Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu Üyeleri; Emin Sarıkaya, Abdurrahman Altıntaş, Ekrem Akbunar

Büyük Kongre Delegeleri;  Sebahattin Ceyhun, Melek Mankan, Ahmet Batur, Mustafa Şükrü Nazlı, Abdullah Erdem Cantimur, Musa Yılmaz, Fatih Oruç, Bilal Kıyak, Ahmet Kulat, Mehmet Erkan, Süleyman Ciner

Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza DAĞ, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Av. İshak GAZEL, Ahmet TAN, Ceyda ÇETİN ERENLER, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, İl Genel Meclis Başkanı Musa YILMAZ ile İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti İlçe Başkanları, MHP Merkez İlçe Başkanı, önceki dönem AK Parti İl Başkanları ve eski Belediye Başkanları,  STK Temsilcileri, katıldı.  - DORUK Fatma

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı