Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 18:42 Bu haber 3564 kez okundu
 
Milli Takımımız, Kick Boks Dünya Şampiyonasından 17 Madalya Kazandı
Türkiye'nin ev sahipliğinde 70 ülkeden, 1250 sporcunun katıldığı Dünya Şampiyonası'na WAKO Başkanı Roy BAKER'da katıldı. 23 Kasım – 01 Aralık 2019 tarihleri arasında Antalya’ da yapılan Dünya Kick Boks Şampiyonasında Milli Takımımız 3 Altın, 5 Gümüş ve 9 Bronz olmak üzere toplamda 17 Madalya ile Şampiyonayı tamamlamıştır.
SPOR Haberi
Milli Takımımız, Kick Boks Dünya Şampiyonasından 17 Madalya Kazandı

Türkiye'nin ev sahipliğinde 70 ülkeden, 1250 sporcunun katıldığı Dünya Şampiyonası'na WAKO Başkanı Roy BAKER'da katıldı. 23 Kasım – 01 Aralık 2019 tarihleri arasında Antalya’ da yapılan Dünya Kick Boks Şampiyonasında Milli Takımımız 3 Altın, 5 Gümüş ve 9 Bronz olmak üzere toplamda 17 Madalya ile Şampiyonayı tamamlamıştır.

Ülkemizin Dünya Kick Boks Şampiyonasına ev sahipliği yapmasından duydukları memnuniyeti dile getiren Türkiye Kick Boks Federasyon Başkanı Salim KAYICI: “Büyükler Dünya Kick Boks Şampiyonası’ nda Sporcularımız 17 Madalya kazanmıştır. Şampiyonada bütün sporcularımız devleti için, milleti için, bayrağı için elinden geleni yaptı, hepsini tebrik ediyorum. Ayrıca sporcularımızı yetiştiren antrenörlerimize ve şampiyonada görev alan antrenörlerimize teşekkür ediyorum.

Dünya Şampiyonası'nda altın madalyaları ülkemize kazandıranların kadın sporcular ve Dünya Şampiyonu olan 3 sporcumuzun Antrenörleri Hasan Fahri ŞEN de Dünya Şampiyonu ve kendi gibi Dünya Şampiyonlarını yetiştirerek, ülkemizin altın madalya almasında emeği büyük. Tüm antrenörlerimizi, sporcularımızı ve hakemlerimizi tebrik ediyorum.

En büyük destekçilerimiz Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’ na, Bakan Yardımcılarımız Sayın Hamza YERLİKAYA’ ya, Sayın Sinan AKSU’ ya, Sayın İhsan Selim BAYDAŞ’ a, Sayın Halis Yunus ERÖZ’ e Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet BAYKAN’ a, Spor Toto Teşkilatı Başkan Vekili Sayın Bünyamin BOZGEYİK’ e, bütün Gençlik Spor Bakanlığı Teşkilatına ve bizlerden dualarını esirgemeyen camiamıza ve Yüce Milletimize teşekkür ediyorum.

 

Aldığımız madalyaları tüm şehit ve gazilerimize armağan ediyorum” dedi. Derece Yapan Sporcularımız;

 

ŞAMPİYON OLAN SPORCULARIMIZ

EMİNE ARSLAN

52 KG FULL CONTACT

DUYGU TURAN

50 KG KICK LIGHT

GÜLŞAH KIYAK

60 KG KICK LIGHT

2. OLAN SPORCULARIMIZ

HAYRİYE TÜRKSOY

48 KG FULL CONTACT

YUSUF AÇIK

+91 KG FULL CONTACT

DİLARA KELEŞ

70 KG KICK LIGHT

NURETTİN DİLER

63 KG KICK LIGHT

RECEP MEN

74 KG KICK LIGHT

3. OLAN SPORCULARIMIZ

BÜŞRA DEMİRAYAK

65 KG FULL CONTACT

ÇİĞDEM KIRVAÇ

60 KG FULL CONTACT

EMRE KORKMAZ

63,5 KG FULL CONTACT

SEDAT DEMİR

51 KG FULL CONTACT

SERHAT DEĞERMENCİ

86 KG FULL CONTACT

EMRE ŞAHİN

57 KG KICK LIGHT

ŞEYMANUR CANPOLAT

+70 KG KICK LIGHT

DİLAN DUMANLI

70 KG POINT FIGHTING

MEHMET KAYA

57 KG POINT FIGHTING

 

Aynı salondan, aynı şampiyona da Dünya Şampiyonu olan 3 bayan sporcuyu kısaca tanıyacak olursak;

Kick Light 60 kiloda Dünya Şampiyonu olan Gülşah KIYAK, Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesinin beden eğitimi öğretmeni; 20 yıldır Kick Boks yapıyor ve ilk Dünya Şampiyonluğu.

Full Contact 52 kiloda Dünya Şampiyonu olan Emine ARSLAN, Bağcılar Belediyesi Gençlik Merkezinde görevli; 7 yıldır Kick Boks yapıyor, tekstil atölyesinde zor şartlarda çalışıp, sigaradan kurtulan ARSLAN, 2017'de de Avrupa 2. Olmuştu.

Kick Light 50 kiloda Dünya Şampiyonu olan Duygu TURAN, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hemşire; 14 yaşından itibaren Kick Boks yapıyor, 2015 yılında ilk Dünya Şampiyonluğunu elde ederken, 2019'da ise 2. Dünya Şampiyonluğunu elde etti.

DORUK Gazetesi ve Kick Boks Kütahya İl Temsilciliği olarak başta WAKO As Başkanlığına tekrar seçilen, Dünya Şampiyonası'nın ülkemizde yapılması için azami gayret gösteren Federasyon Başkanımız Sayın Salim KAYICI'yı, tüm sporcularımızı, Antrenörlerimizi, Hakemlerimizi ve organizasyonun eksiksiz gerçekleştirilmesinde emeği bulunan Federasyon yönetici ve personellerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. - DORUK Fatma Çakır

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı