Haber Detayı
04 Ekim 2021 - Pazartesi 15:54 Bu haber 1758 kez okundu
 
MHP Kütahya Milletvekili Ahmet ERBAŞ: Kardeşim Bitirin Artık
81 ilden sadece Kütahya'nın mı cezalandırılmak istendiğini merak eden 80'lı yılları hatırlatan geçmişle özdeşlenen vakanın Kütahya'da olmasından üzüldüğünü belirten MHP Kütahya Milletvekili Ahmet ERBAŞ, kimlere "Kardeşim Bitirin Artık" dedi?
GÜNCEL Haberi
MHP Kütahya Milletvekili Ahmet ERBAŞ: Kardeşim Bitirin Artık

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet ERBAŞ: "Pandemi süreci geçti geçecek derken yeniden azmaya başladı. Kütahya'da vakalar inanılmaz derecede artmaya başladı. Bu şiddet ve hızla giderse yoğun bakımları yine dolacak gibi görünüyor. İnşallah o günleri tekrar yaşamayız.

"Kardeşim Bitirin Artık"

Vatandaşlarımıza bir kez daha söylüyorum lütfen dikkat edelim, lütfen aşı olalım, aşı olalım, aşı olalım. Çünkü şöyle bir sıkıntımız var, bir çok ilde sağlık sistemi açısından gelişmiş Şehir Hastaneleri ve Devlet Hastaneleri var, ilimizde maalesef 18 yıldır bitmeyen bir hastanemiz var. Mevcut hastanemizin de kapasitesi belirli, ancak bu kadar oluyor.

"18 Yıldır Bitmeyen Şehir Hastanesi Artık Hizmete Girsin"

18 yıldır bitmeyen bu Şehir Hastanesi için yapan ve bu ihaleyi alan firmaya bir kere daha sesleniyorum, Kardeşim bitirin artık.

Biz daha önceki siyasi hayatı 80'li yılları anlatırken, şöyle örnekler verirdik, 20 - 30 yıl tünel, köprü, yol bitmedi diye ama şimdi 3 yılda Osmangazi tünelini yapıyoruz yada köprüsünü; 3. boğaz köprüsünü 2 buçuk yılda yapıyoruz buna benzer artık zamana yarıştığımız çok güzel örnekler veriyoruz. Bu dönemde geçmişi hatırlatan ve geçmişle özdeşleşen bir vakanın Kütahya'da olmasından da üzülüyorum.

"81 İlde Yalnızca Kütahya Mı Cezalandırılmak İsteniyor?"

Türkiye'de bu kadar uzun sürede sürüncemede kalmış başka bir hastane yoktur. Biz siyasiler olarak, devlet olarak bu firmanın ayağını çelecek, engelleyecek bir şey yapmadık. Değerli firma yetkilileri aldıysanız şu ihaleyi bitirin artık, bitirin. Vatandaş bir an önce şehir hastanesine kavuşsun. Bu sıkıntıyı çekmek zorunda mu vatandaş. 81 ilde yalnızca Kütahya mı böyle bir cezayla mı cezalandırılmak isteniyor? Vatandaş, siyasetçi olarak, bu memleketin derdini dert edinmiş bir kardeşiniz olarak sesleniyorum, bizim de bir hastaneye ihtiyacımız var, biz bu hastaneyi hak ediyoruz, hastalarımızı da her gün Bursa'ya, Eskişehir'e, Uşak'a veya civar illere göndermek istemiyoruz. İnşallah bu sözlerimi gerekli yerlere gider" dedi. - DORUK Fatma

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı