Haber Detayı
18 Mayıs 2022 - Çarşamba 17:01 Bu haber 965 kez okundu
 
MHP Kütahya Milletvekili Ahmet ERBAŞ: 19 Mayıs; Milliyetçi Şuurun, Milli Direnişin Sembolüdür
GÜNCEL Haberi
MHP Kütahya Milletvekili Ahmet ERBAŞ: 19 Mayıs; Milliyetçi Şuurun, Milli Direnişin Sembolüdür

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş:” 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla, sevinçle ve heyecanla karşılıyoruz. 19 Mayıs 2022 Mustafa Kemal'in Samsun'da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu'da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının 103.yıldönümüdür. 19 Mayıs; aklın, milliyetçi şuurun, milli direnişin sembolü, emperyalizme karşı direnişin kutlandığı, inancın, bağımsızlık mücadelesinin ve muhteşem bir milletin eseridir.

19 Mayıs 1919 tarihi, bir bitiş değil bir başlangıçtı. Sömürgeci ülkelerden kurtuluşun, bağımsızlığın, onurlu bir mücadelenin başlangıcıdır.  Samsun’a çıkan cesur irade, kayıplarla sınanan, işgal ve esaretle tehdit edilen son yurdumuzun umutlarını yeşertmiş, talihini değiştirmiştir. 19 Mayıs vatanımızın kuruluşumuzun ilk basamaklarındandır.19 Mayıs; zalime, haine, alçağa, işbirlikçiye yıldırım gibi çarpan Türk’ün kudretli yürüyüşüdür.19 Mayıs dönüm noktasıdır. 19 Mayıs; milli dirilişin yürüyüşüdür. Genç fikirlerle gelişmenin yolunun açılmasıdır. Meydan okumadır. Bugün Türkiye’mizin doğum günüdür.

Her şeye rağmen muhakkak bir ışığa doğru yürümekteyiz. Bende bu imanı yaşatan kuvvet, yalnız aziz memleket ve milletimin hakkındaki sonsuz sevgim değil, bugünün karanlıkları, ahlâksızlıkları, şarlatanlıkları içinde sırf vatan ve hakikat aşkıyla ışık serpmeye ve aramaya çalışan bir gençlik görmemdir.”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Gençliğine olan inancıyla, 19 Mayıs, gençlik; gençlik gelecek demektir. Türk genci, Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti'nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir.

Bu kutlu emanet karşısında Türk gençliğine çok büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi’nin ifade ettiği gibi; “Türk gençliği aklıyla, ahlakıyla, inancıyla, zekâsıyla, zarafetiyle, edebiyle, erdemiyle, cesaretiyle parlayan kılıçtır, tutan kalemdir, okuyan kabiliyettir, seven kalptir, sevilen kalenderliktir.Türk gençliği öz ufkumuz, göz nurumuz, gönül surumuzdur.”Bu duygu ve inançla; Cumhuriyeti gençlerimize emanet eden, 19 Mayıs’ı da gençlerimizin bayramı yapan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Milli mücadelemizin tüm kahramanlarını, Aziz şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. “ dedi. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı