Haber Detayı
24 Kasım 2021 - Çarşamba 13:05 Bu haber 369 kez okundu
 
MHP Heyeti: Seçim Gündemimizde Yok
SİYASET Haberi
MHP Heyeti: Seçim Gündemimizde Yok

Geçtiğimiz günlerde MHP'nin "Adım Adım 2023, İl İl Anadolu" projesi kapsamında Genel Başkan Dr. Devlet BAHÇELİ'nin talimatıyla Kütahya'ya gelen heyet yapmış olduğu yoğun temaslardan sonra yerel basınla bir araya geldi.

Kütahya Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya basın mensupları yoğun ilgi gösterdi. Açıklamalarda bulunan heyet: "Her temasımızla ilgili önemli notlar tuttuk. Ceplerimiz notlarla doldu. Bu çalışmalarımızı genel başkanımız Dr. Devlet BAHÇELİ'ye sunacağız" dediler.

MHP Ankara Milletvekili ve TBMM İdare amiri Erkan HABERAL, MHP Ankara Milletvekili Nevin TAŞLIÇAY, MYK üyeleri Kadir ŞEKERCİ, Özgür BAYRAKTAR ve Volkan DURDU, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah DAMCI, MHP İl Başkanı Selçuk ALIÇ, Teşkilat yöneticilerinden oluşan heyet gün boyu yaptıkları esnaf ziyaretleri, STK temsilcileriyle buluşmalarının ardından akşam basın mensuplarıyla bir araya geldiler.

 

"Çok Verimli Tespitlerimiz Oldu"

Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Ankara Milletvekili ve TBMM İdare amiri Erkan HABERAL: "Asıl hedef dezenformasyonu önlemek, biz bunu yapmaya çalışıyoruz. Arkadaşlarımızın uzaktan yapılan yönlendirmelerle olan moral bozukluğu ve motivasyonlara katkı sağlamak; Kütahya'da da bunu gördük. Bu çalışmaları Türkiye genelinde yapıyoruz. Şuana kadar 56 ilimizde bu çalışmaları gerçekleştirdik. Kütahya Milletvekilimiz Ahmet ERBAŞ olduğu için Kütahya şanslı tabi. Her kürsüye çıktığında lafı döndürüp dolaştırıp Kütahya'ya bağlıyor. Belediye Başkanımız siyasette tecrübeli, kaç dönem milletvekilliği yaptı, bu tecrübe birikimlerinin Kütahya'ya yansıdığını gördük. Kütahya benim açımdan bakıldığında Ankara nasıl görünüyorsa, Kütahya'da öyle görünüyor. Hep değişik yerlere değişik iş kollarına eğitim, sağlık, halk taraflarına baktık; Ankara'da da doğalgaz sıkıntısı var, ön ödemeli faturalar var, Kütahya'da da aynı sıkıntılar var. Ankara'da da sanayinin enerji maliyetleri ile ihracat ile ilgili sıkıntıları var, bu Kütahya'da da böyle. Bu sorunlar hemen hemen kronik hale gelmiş diyebiliriz" dedi.

 

"Seçim Gündemimizde Yok"

MHP Ankara Milletvekili Nevin TAŞLIÇAY da pandeminin ülkemizde etkisini gösterdiği 11 Mart 2019 itibariyle seçim bölgelerinde teşkilatlarla ilgili sorun yokken de birebir temaslarının olduğunu belirtirken; "Bölge toplantılarımızda teşkilatlarımızla bir araya geldik. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlattık, Cumhur ittifakını anlattık, iç ve dış politikadaki gelişmeleri anlattık, zaten ziyaret amacımız tam şuan yaptığımız gibiydi. Vatandaşlarımızla bir araya gelip, STK'larımızla, muhtarlarımızla buluşuyoruz, esnafımızı geziyoruz, birebir temas kurarak doğru bilgileri alıyoruz. Bunları genel merkezimize bildireceğiz. Sahada yaptığımız çalışmalarda seçim gündemimizde yok. Bu amaçla sahada değiliz yani 2 senedir buluşamadığımız için hızlandırılmış bir buluşma toplantıları gibi oldu. Seçim vaktinde gerçekleşecek" dedi.

 

 

"Kütahya'daki İşsizlik, Türkiye'nin Altında"

MYK Üyesi Özgür BAYRAKTAR, KUTSO ziyaretinde edindiği bilgileri paylaşarak; "KUTSO ile istişarelerde bulunduk, 4 OSB olduğunu, 3'nün faal olduğunu, 4.nün de yeni yatırım aşamasında olduğunu belirten gayet güzel haberler aldık. Bir MYO açılmasıyla alakalı işsizlik oranın Türkiye genelinde yüzde 11,2 civarında olduğu tespitimiz var, Kütahya'da ise yüzde 8 civarında; yani Türkiye'nin altında işsizlik oranına sahip.

Türkiye ölçeğine baktığımızda Kütahya üst lige yaklaşmış durumda, ihracat oranları çok güzel, OSB'lerdeki birim m2 ücretleri düşük fakat esnafın sıkıntısı var, çinici esnafın kdv oranında yüzde 18'den yüzde 1'e indirilmesi talepleri var. Emtiaya ulaşmakta kur hareketliliğinden bir öngörü görülemediğinden bir belirsizlik var. Bu süreçte pandeminin etkileri atlatıldıktan sonra hep beraber bu sorunu aşacağımıza inanıyorum. Kütahya'nın dinamiklerini gördük, Kütahya'ya güveniyoruz" dedi. - DORUK Fatma

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı