Haber Detayı
24 Ekim 2019 - Perşembe 17:57 Bu haber 1668 kez okundu
 
KUTSO, Üyelerle İstişare Toplantısı Düzenledi
Üyelerin talep ve sorunlarının tespit edilerek, çözüm önerileri oluşturulmasına yönelik sektörel istişare toplantıları, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) sosyal tesisinde gerçekleştirilmeye devam ediyor.
EKONOMİ Haberi
KUTSO, Üyelerle İstişare Toplantısı Düzenledi

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç başkanlığında, KUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Y.Yazaroğlu refakatinde gerçekleştirilen toplantıya, KUTSO Meclis Başkanı Nafi Güral, 14.meslek komitesi başkanı ve üyeleri, yapı malzemeleri, ahşap ürünleri, makine ve yan sanayi imalatı alanlarında faaliyet gösteren KUTSO 14.meslek grubu üyeleri katıldı.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Y.Yazaroğlu, açılış konuşmasında, KUTSO meslek komitelerinin çalışmaları ile üye odaklı faaliyetler hakkında katılımcı üyelerle bilgi paylaştı. Sektörel istişare toplantılarının, üyeler arasında iletişimi ve dayanışmayı artırmak, daha fazla üye ile yüz yüze görüşmek, birlikte hareket etme gücünü geliştirmek, faaliyet gösterdikleri meslek dallarında istişare yapmak amacıyla gerçekleştirildiğini belirterek, üyelerin katılımının ve görüşlerinin önemsendiğini belirtti.

Üyelerin talepleri, sorunları ve bunlara ilişkin çözüm önerilerinin istişare edildiği toplantıda, katılımcı üyeler, ayrı ayrı söz alarak sektörleriyle ilgili işletmelerinde yaşadıkları sorunları, görüş ve taleplerini aktardı. Bunlar arasında öne çıkan konular, yerli üretimin desteklenmesine ihtiyaç olduğu, kalkınma ajansı, KOSGEB vb. kuruluşlar aracılığıyla sunulan destek ve teşviklerden yararlanmak üzere bilgi edinme isteği, nitelikli eleman bulmada yaşanan sıkıntılar, üretim kapasitesini artırmak isteyen işletmelerin karşılaştığı sorunlar olarak dile getirildi. Bu hususlarda, KUTSO tarafından yapılabilecek çalışma ve faaliyetler ile diğer paydaş kuruluşlarla işbirliği konuları müzakere edildi. 

KUTSO tarafından, üyelerin, şehrin, ihtiyaç ve talepleri yönünde çalışmalar yürütülmesi için, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) başta olmak üzere, ilgili tüm paydaşlara önerilerin iletildiği, üyelerin talep ve sorunlarının çözümü için gerekli takibin sürdürüldüğü ifade edildi.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, projeler,  eğitim vb. gibi kurumsal çalışmalar, oda organlarının görevleri, ildeki yatırımlar, organize sanayi bölgeleri, mesleki eğitime yönelik faaliyetler, üniversite-sanayi iş birliği çalışmaları hakkında devam eden çalışmalara ilişkin bilgi paylaştı. Üyelere katılımlarından dolayı teşekkür ederek, Kütahya’nın sosyal ve ekonomik yönden gelişmesi açısından önemli olan taleplerin takibi ve gerçekleşmesi yönünde, yerel yönetimler, üniversite, sivil toplum kuruluşları, siyaset, halk olmak üzere ilin beş erkinin birlik ve beraberliğinin büyük önem taşıdığını vurguladı. Kütahya’nın ekonomik ve sosyal açıdan geliştirilmesine yönelik çalışmalarda KUTSO’nun görev aldığını ve paydaşlarıyla iş birliği içerisinde bu çalışmaların sürdürüleceğini ifade eden Özotraç, Kütahya Valiliği başta olmak üzere, paydaş kurum ve kuruluşlarla, bu yönde çalışmaların iş birliği ile sürdürüldüğünü belirtti.

Toplantıya katılan üyeler, kaynaşmanın ve sektörel hususlardaki müzakerelerin yapıldığı, üyelerin sorunları ve çözüm önerilerinin değerlendirildiği toplantıdan memnuniyet duyduklarını dile getirerek, KUTSO yetkililerine teşekkür etti.  - DORUK

Kaynak: Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı