Haber Detayı
19 Nisan 2022 - Salı 12:41 Bu haber 3445 kez okundu
 
Kütahya'dan Bakan Geçti
Aile Sosyal Hizmetler Bakanı Derya YANIK, bir dizi ziyaret ve iftar programı için Kütahya'ya geldi.
GÜNCEL Haberi
Kütahya'dan Bakan Geçti

Aile Sosyal Hizmetler Bakanı Derya YANIK, bir dizi ziyaret ve iftar programı için Kütahya'ya geldi.

Bakan YANIK, Kütahya Valisi Ali ÇELİK, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK ve protokol mensupları tarafından Valilik önünde karşılandı ve Kütahya Valisi Ali ÇELİK'i makamında ziyaret etti.

Akabinde Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK'ı makamında ziyaret etti. Programa Vali Ali ÇELİK, Ak Parti Kütahya Milletvekili Ceyda ÇETİN ERENLER, İl Emniyet Müdürü Necmettin KOÇ, AK Parti İl Başkanı Sebahattin CEYHUN, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk ALIÇ, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan TOY, Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker BÜKNİ, KAÇEP Komisyonu Başkanı Hülya ÖZTÜRK, Belediye meclis üyeleri, Belediye birim müdürleri katıldı.

AK Parti İl Binasında İl Başkanı Sebahattin CEYHUN, AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda ÇETİN ERENLER, İl Genel Meclisi Başkanı Musa YILMAZ, Simav Belediye Başkanı Adil BİÇER, Altıntaş Belediye Başkanı Arif TEKE, Emet Belediye Başkanı Hüseyin DOĞAN, Kadın Kolları Başkanı Melek MANKAN, Gençlik Kolları Başkanı Usame DOĞAN, parti yöneticileri katıldı.

Parti binasında yapmış olduğu konuşmada Bakan YANIK: "Kütahya'ya biliyorsunuz iftar programı için geldik. Şehit yakınları ve gazilerimizle bu akşam iftarımızı beraber yapacağız. Ama bu arada da vilayetimizde Kütahya'yla ilgili bilgilendirmeyi aldık, hem belediyemizi ve il başkanlığımızı ziyarette, Bakanlığımızın kuruluşlarını yerinde inceleme fırsatı bulacağız. Önümüzdeki süreçte inşallah Kütahya'mıza yapacağımız çalışmalarımız, Bakanlığımızın faaliyet alanındaki konularla alakalı hizmetlerde neler yapmamız gerektiğini birlikte yerinde görmüş olacağız ve beraber değerlendirmiş olacağız.

Hem ev sahiplikleri hem de Kütahya'yla alakalı değerlendirmelerimizde katkılarından dolayı huzurlarınızda hem kıymetli vekilimize ki çok yakın mesai içerisindeyiz, il başkanımıza, teşkilatımızın her bir ferdine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah 2022 yılını Kütahya için yeni ve hayırlı hizmetleri vesile olacak şekilde değerlendireceğiz. Bu bir ilk oldu, bir anlamda etüd ziyareti oldu. Bundan sonraki programlarımızda inşallah çok daha geniş zamanda, geniş projelerimizi konuşacağız, çalışmalarımızı konuşacağız, ziyaretlerimiz olacak. Ben geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum." Dedi.

Program esnaf ziyareti, Huzur evi yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezi, Kütahya Çocuk evleri koordinasyon merkezi (ÇEKOM) ziyareti sonrası, şehit yakınları ile iftar programı yapıldı.

İftar programında yaptığı konuşmasında Bakan YANIK: "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak sadece Kütahya ilimizde 2002-2022 yılları arasında yaklaşık 23 milyon liralık yatırım projesi gerçekleştirdik. Çocuklar, kadınlar, engelli ve yaşlılarımız ile toplumun A’dan Z’ye desteğe ihtiyaç duyan tüm kesimleri için ürettiğimiz hizmetin bir parçası da Kütahya’dır. Çocuk Evleri Merkezimize (Koordinasyon Merkez Müdürlüğü) bağlı 1 çocuk evleri sitesi ve 9 çocuk evi, hizmet modeli ve standartlarıyla çocuklara olan yaklaşımımızın, onlara olan sevgimizin ifadesidir. Sadece çocuklar söz konusu olduğunda değil tüm hizmet modellerimizde asıl önceliğimiz aile odaklı hizmet olsa da bunun gerçekleşmesinin mümkün olmadığı her durumda çocuk bakım kuruluşlarımızla çocuklarımızın yanındayız, onlar için en güzel geleceği inşa etmek üzere çalışıyoruz.

Kütahya ilimize kayıtlı 149 şehit, 349 gazimiz bulunuyor. Kamu kurumlarında şu ana kadar istihdam edilen şehit yakını, gazi, gazi yakını, vazife malulü ve malul yakını sayısı 189. AK Parti iktidarları olarak bu süreçte şehit yakınlarımıza ve gazilerimize sağladığımız daha pek çok yeni hak var. İstihdam haklarının sayısını 1’den 2’ye çıkararak ve kapsamını genişleterek bu yönde önemli bir adım attık. Şehitlerimizin anne babalarına şartsız aylık bağlanması, terör mağduru vatandaşlara sağladığımız aylık hakkı, şehit yakınlarına araç alımlarında ÖTV muafiyeti, faizsiz konut kredisi, çocuklarımız için özel eğitim desteği bunlardan bazıları. Bizler sizlere her konuda destek olmaya devam edeceğiz. Sizler de şehitlerimize layık olarak onların emanetlerini ve şehit yakını ve gazi olmanın vakarını sonuna kadar korudunuz, koruyacaksınız bundan hiç şüphemiz yok" dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya YANIK'ın Şehit aileleri ve Gazilerin onuruna verilen iftar davetine Vali Ali ÇELİK, AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda ÇETİN ERENLER, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım UYSAL, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural KAVUNCU, Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa YILMAZ, Özel İdare Genel Sekreteri Murat KOYAK, AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin CEYHUN, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk ALIÇ, daire müdürleri katıldı.  - DORUK 

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı