Haber Detayı
30 Mayıs 2022 - Pazartesi 21:57 Bu haber 1015 kez okundu
 
KÜSAD, DPÜ'nün Düzenlediği Uluslararası Çizgi Film ve Animasyon Festivalinde
YEREL Haberi
KÜSAD, DPÜ'nün Düzenlediği Uluslararası Çizgi Film ve Animasyon Festivalinde

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen uluslararası çizgi film ve animasyon festivaline katılan tek sivil toplum kuruluşu olarak yerini aldı. 3 gün süren festivalde seminer, konferans, atölye çalışmaları, şöyleşilerde İspanya, Fransa ve İtalya'dan on dört uzman ve akademisyenin yanı sıra 28 yabancı ülkeden gelen öğrenciler etkiliğe DPÜ tarafından davet edilen Kütahya Kültür ve Sanat derneği (KÜSAD) 10 sanatçı ve 2 yönetici ile katılım sağladı.

 

 

KÜSAD sanatçıları uluslararası çizgi film ve animasyon festivalinde eserlerinden örnekler sergileyerek sanatları alanında konuklarla söyleşiler ve Workshop gösterilerinde bulunarak geleneksel Türk el sanatları ve kültür değerlerimizin tanıtımına katkı verdiler.

Uluslararsı çizgi film ve Animasyon festivaline  KÜSAD'dan Hattad  Ahmet Ahmet Türk, Çini Sanatçısı Arif Dönmez,  Keçe Sanatçısı Suna Ulucan, Kalemişi Sanatçısı Sibel Temelkıran, Takı Tasarım Sanatçısı Ümmühan Oruç, Çini Çark sanatçısı Mehmet Hüseyin Karaca, Teship sanatçısı Zeynep Öden, Bez bebek sanatçısı Şaziye İlgün, Sigrafitto sanatçısı Betül Erpolat ile Geleneksel el sanatları sanatçısı Ayşe Kaçan' ın katılımı ile gerçekleşti.

 

Konu hakkında açıklamalarda bulunan KÜSAD Başkanı Bayram Yıldız: "Uluslararası çok etkin bir festival oldu, üniversitemizin daveti üzerine bu festivale katılıdık. Başta sayın Rektörümüz Prof. Dr. Kazım Uysal' a ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Levent Mercin' e sonsuz teşekkür ediyoruz" dedi. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı