Haber Detayı
30 Aralık 2019 - Pazartesi 13:56 Bu haber 17473 kez okundu
 
KİHBİ Dairesinden, Seri Seminerler
İçişleri Bakanlığı Kaçakçılık İstihbarat Harekat ve Bilgi Toplama Daire Başkanlığı tarafından, Antalya ve Bodrum'da seminerler düzenlendi.
GÜNCEL Haberi
KİHBİ Dairesinden, Seri Seminerler

İçişleri Bakanlığı Kaçakçılık İstihbarat Harekat ve Bilgi Toplama Daire Başkanlığı tarafından Kültür Varlığı Kaçakçılığı ile mücadele, Alkollü içki kaçakçılığı ile mücadele, Kaymakamlarla ve Mülki İdari amirlerle Uyuşturucu ile mücadele gibi konularda Antalya Kemer'de seminerler düzenlenirken, bazı seminerlerde Bodrum'da düzenlendi.

Kaçakçılık İstihbarat Harekat ve Bilgi Toplama Daire Başkanı Ömer ULU: "Büyük Türk Hakan’ı Alparslan, Malazgirt zaferinden sonra Ordusu’na seslenirken; “Anadolu geçmiş ve geleceği ile bizimdir” demiştir. Kültür varlıklarımızı korumak ve kaçakçılığının önlenmesine katkı sağlamak amacıyla Kihbi Dairesi tarafından düzenlenen eğitim programını Antalya Kemer’ de gerçekleştirdik.

Eroin üretiminde kullanılan asetik anhidrit maddesinin yenilikçi yöntemlerle takibini amaçlayan çalıştay Türkiye'nin ev sahipliğinde yedi ülke, BM. ve ilgili kurumların katılımı ile Antalya da yapıldı.

Bağımlılık yapıcı maddeler ile mücadele, Uyuşturucu ile mücadele hizmet için seminerleri ise Bodrum'da düzenlendi.

Bu güne kadar ülkemizin kalkınmasına önemli katkılar sağlayan mülki idare amiri meslektaşlarımın uyuşturucu ile mücadeleye de büyük katkı sunacaklarına hiç bir şüphem yok" dedi. - DORUK Fatma Çakır

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı