Haber Detayı
10 Aralık 2019 - Salı 14:32 Bu haber 3262 kez okundu
 
Kick Boks, Hakem & Antrenör Gelişim ve Vize Semineri Yapıldı
Türkiye Kick Boks Federasyonu 2020 yılı gelişim ve vize semineri Antalya'da yapıldı. İlimizden gelişim ve vize seminerine katılarak, 2020'de görev yapabilecek Antrenörler Ahmet ARABACI, Fatma ÇAKIR, Mehmet Ali DÜLGER, Umut YASAN, Mahdi NORUZI olurken; Hakemler ise Fatma ÇAKIR, Muharrem Fatih KOÇ, Sait SARI oldular.
SPOR Haberi
Kick Boks, Hakem & Antrenör Gelişim ve Vize Semineri Yapıldı

Türkiye Kick Boks Federasyonu 2020 yılı gelişim ve vize semineri Antalya'da yapıldı. İlimizden gelişim ve vize seminerine katılarak, 2020'de görev yapabilecek Antrenörler Ahmet ARABACI, Fatma ÇAKIR, Mehmet Ali DÜLGER, Umut YASAN, Mahdi NORUZI olurken; Hakemler ise Fatma ÇAKIR, Muharrem Fatih KOÇ, Sait SARI oldular.

Her sene düzenli olarak Aralık ayında yapılan Türkiye Kick Boks Federasyonu Hakem ve Antrenör Vize gelişim semineri bu yıl da 6 - 8 Aralık 2019 tarihleri arasında Antalya'da yapıldı. Yeni kuralların ve Kick Boks'daki uluslararası alanda belirlenen yeniliklerin uygulamalı olarak anlatıldığı seminere WAKO Avrupa Yönetim Kurulu Üyesi Tomaz BARADA, WAKO Hakem Kurulu Üyeleri Brain BECK, Sami SAVO, Yury LAKHTİKOV, Spor Genel Müdürlüğü Spor Kuruluşları Daire Başkanlığı Şube Müdürü Şevket ÖZERDEM, Kick Boks Federasyonu Başkanı, WAKO As Başkanı Salim KAYICI, Federasyon Genel Sekreteri Harun DEMİR, Federasyon Genel Koordinatörü Hüseyin ŞAHBAZ ile diğer federasyon görevlileri katıldı. Seminere 2 Bin civarında Hakem ve Antrenör katıldı. Seminerde ayrıca Şube Müdürü Şevket ÖZERDEM tarafından Sicil Lisans ve Kulüplerle ilgili seminer de verildi. 

2020 yılında Türkiye Kick Boks Federasyonu faaliyet programında yer alan Şampiyonaların programı belli oldu.

Ocak ayındaki Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası, Nisan ayındaki Turkish Open Avrupa Kupası ile Temmuz ayındaki Türkiye Şampiyonası milli takım seçme kriterleri arasında yer alırken; WAKO Büyükler Avrupa Şampiyonası da Ekim ayında Antalya'da yapılacak.

Türkiye Kick Boks Federasyonu'nun 2020 Yılı faaliyet programında yer alan Şampiyonalar

  1. 13 - 19 Ocak 2020 tarihlerinde Antalya'da Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası
  2. 04 -09 Şubat 2020 tarihlerinde Antalya'da Okul Sporları Gençler Türkiye Şampiyonası
  3. 24 - 29 Şubat 2020 tarihlerinde Malatya'da Okul Sporları Küçükler ve Yıldızlar Türkiye Şampiyonası
  4. 10 - 15 Mart 2020 tarihlerinde Antalya'da Türkiye Üniversiteler Kick Boks Şampiyonası
  5. 2 - 5 Nisan 2020 tarihlerinde Antalya'da Turkish Open Avrupa Kupası
  6. 1 - 7 Temmuz 2020 tarihlerinde Gaziantep'te Türkiye Kick Boks Şampiyonası
  7. 3- 11 Ekim 2020 tarihlerinde Antalya'da WAKO Büyükler Avrupa Şampiyonası

Mutat bir halde illerde Kick Boks antrenmanları devam etmekle birlikte ayrıca illerde Şampiyona seçmeleri ve iller arası turnuvalar, Dan Sınavları, Antrenör ve Hakem Kursları da düzenlenecek böylece her dönem Türkiye'de Kick Boks yapılacak.

 

WAKO Büyükler Avrupa Kick Boks Şampiyonası Antalya'da Yapılacak

Türkiye Kick Boks Federasyonunun da bağlı olduğu üst kuruluş olan WAKO tarafından Kasım ayında Antalya'da düzenlenen WAKO Dünya Büyükler Kick Boks Şampiyonasının olduğu gibi 2020 yılında WAKO Büyükler Avrupa Şampiyonası'nın Antalya'da yapılacağını belirten WAKO Asbaşkanı ve Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim KAYICI: "Büyükler Avrupa şampiyonasının hazırlıklarına şimdiden başladık çünkü bizim için bir maçın bitişi, diğer maçın başlangıcı anlamına gelir.

Büyükler Dünya ve Avrupa Şampiyonaları Tek Etapta Tamamlanacak

Kick boksta büyükler Dünya ve Avrupa Şampiyonaları iki bölümde yapılıyordu. Bunun nedeni de biz de yedi branş olması. Bundan bir ay önce Saraybosna'da Dünya Şampiyonasında üç branşı (K1, Low Kick Ve Light Contact), Antalya'da dört branşı (Full Contact, Point Fighting, Kick Light, Musical Forms) yaptık.

2020 yılında ilk defa bütün kategorileri Antalya'da gerçekleştirilecek Avrupa şampiyonasında birleştireceğiz. Bu artık gelecek yıldan itibaren bizimle başlayan bir start olacak. 2020'den itibaren Avrupa şampiyonasında dahil olmak şartıyla artık tek Avrupa şampiyonasına düşmüş oluyor. Bütün kategorileri tek şampiyonada birleşiyor. Değişik ülkelerden 2 binin üzerinde katılımcının gelmesini bekliyoruz." Dedi. 

Federasyon Başkanı Salim KAYICI, Faaliyetleri Değerlendirdi

Kick Boks, 5. Büyük Federasyon

Federasyon Başkanı Salim KAYICI, faaliyetleri değerlendirerek; "Kick Boks Federasyonunu, Olimpik Komite tanıyor. 65 Federasyon var, an itibariyle 216.009 erkek, 56.119 kız olmak üzere toplamda 272.128 lisanslı sporcumuz, 3.816 Hakemimiz, 4.295 Antrenörümüz var,  2018 yılında Olimpik ve olimpik olmayan tüm federasyonlar arasında, Federasyonumuz 5. Büyük Federasyon.

Okul Sporlarını, İlk Yapan Ülkeyiz

2019 yılında 14 İlde Aday Hakem kursu, 22 ilde Dan Sınavı, 24 ilde Antrenör Kursu düzenlendi. Okul Sporları Şampiyonasını ilk yapan ülkeyiz. Turkish Open, Avrupa Kupası, Avrupa serisidir ve millilik veriliyor. Yıldızlarda Kick Light branşında artık müsabaka yapabilecekler.

Kimseye Borcumuz Yok

Sporcusundan, Antrenörüne, Hakem'ine kadar hiç kimseye tek kuruş borcumuz yok, alın terinin zamanında verilmesi taraftarıyız.

Hedefimiz gençlik oyunlarına ve olimpiyatlara girmek, bunun için de yoğun çalışmalarımız var. 2021 yılında Amerika'da Dünya Oyunları, Kazakistan'da ise Dövüş oyunları yapılacak.

Üniversite Şampiyonasında 10. Sıradayız

Üniversiteler Şampiyonasına 71 üniversite katıldı. 65 Federasyon Üniversite Şampiyonasına katıldı. En fazla katılım sağlayan olimpik olan ve olmayanlar arasında 10. Federasyonuz.

1. Voleybol, 2. Basketbol, 3. Futbol, 4. Salon Futbolu, 5. Korumalı Futbol, 6. Hentbol, 7. Halk Dansları, 8. Tenis, 9. Atletizm, 10. Kick Boks Takdir sizlerin.

Üniversite Türkiye Şampiyonasına Katılanlar, Dünya veya Avrupa Üniversiteler Şampiyonasına Katılabilirler

Hırvatistan'da 31 Temmuz - 3 Ağustos tarihleri arasında Üniversiteler arası ilk defa şampiyona düzenlendi. 3 Üniversitemiz derece aldı. Gazi Üniversitesi 3 madalya, TOBB Üniversitesi 2 madalya, Uludağ Üniversitesi 1 madalya aldı. Bunları neden söylüyorum, Üniversiteler Türkiye Şampiyonasına girmek kaydıyla, Üniversite Dünya veya Avrupa Şampiyonasına katılabilirler. Üniversiteler kayıtları kendileri yaptırıyor.

3 Şampiyonadan En Yüksek Puan Alan Sporcu, Milli Takımda Yer Alacak

3 şampiyona sonunda en yüksek puanı alan sporcumuz milli olacak. Bu değişmez bir kural. Kim olursa olsun, kimin sporcusu hak etmişse o sporcu gidecektir. Bu zamana kadar ben böyle devam ettim, bundan sonra da böyle devam edecektir. A Milli takımı ile ilgili bir problem çıkmaz, müsade etmem. Sizlere saygı duyuyorum, herkes emek veriyor, emeğin karşılığında da hak eden çocuğumuzun gitmesi gerekiyor.  Puanlamalar şeffaf bir şekilde, Federasyonumuz sitesinde yer almaktadır. Tüm illerimiz bizim için aynı.

Uluslararası Madalya'da Federasyonumuz, 1. Sırada

Turkish Open da dahil olmak üzere 948 madalyamız var. 2018 yılında olimpik olan ve olmayan tüm branşlar içinde uluslararası madalya alımında Birinci sıradayız, inşallah bu yıl da birinci oluruz" dedi.

Kick Boks Kütahya İl Temsilciliği ve DORUK Gazetesi olarak 2020 yılının şehrimiz, ülkemiz için başarı dolu bir yıl olmasını diliyor, Türkiye Kick Boks Federasyon Başkanı ve WAKO As Başkanı Sayın Salim KAYICI başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz- DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı