Haber Detayı
19 Mayıs 2022 - Perşembe 15:00 Bu haber 1821 kez okundu
 
Kick Boks Dünya Kupası İstanbul'da Yapıldı
SPOR Haberi
Kick Boks Dünya Kupası İstanbul'da Yapıldı

Türkiye Kick Boks Federasyonunun faaliyet programında yer alan 7. Uluslararası Kick Boks Dünya Kupası 52 ülkeden 3.200'ün üzerinde sporcunun katılımıyla 14 tatemi, 10 ringde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde WAKO IF Başkanı Roy Baker'in katılımıyla gerçekleştirildi. Kütahya'dan Uluslararası Hakemiz Fatma Çakır, Aday Hakem Ezgi Şebnem Hoşgör, Antrenör Umut Yasan, sporcu Battal Ünlü katıldı.

 

 

Program saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı, tanıtım videosu salonda bulunanlar tarafından izlendi ve Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı, WAKO Dünya ve Avrupa Kick Boks Federasyonu As Başkanı, Akdeniz Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı açılış konuşmasını yaptı. Savaşlarda hayatlarını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu.

 

Türkiye Kick Boks Federasyon Başkanı Salim Kayıcı: Kick Boks Branşına Artan İlgiyle Dünya Kupasını İlk Defa Yapıyoruz

Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, Dünya Kupası'nın ilk defa Türkiye'de yapıldığını belirtti. Organizasyonun ilk olarak uluslararası kupa daha sonra ise Avrupa Kupası adıyla gerçekleştirildiğini ve branşa artan ilginin ardından artık Dünya Kupası adını aldığını vurgulayan Kayıcı, "Şu anda 52 ülkeden 3200'ün üzerinde katılım var. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Burada her ülkeden sporcuları görebilirsiniz. Çok güzel bir hafta geçecek. Umut ediyorum ki sporcularımız burada çok fazla madalya kazanacak. Bize bu desteği veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, aynı zamanda Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

WAKO Avrupa Kick Boks Federasyonu Başkanı İstvan Kiraly konuşmasının ardından WAKO IF Başkanı Roy Baker konuşmalarını yaptı.

 

WAKO Avrupa Kick Boks Federasyon Başkanı İstvan Kiraly: Bu Ortam Hem Mutlu Etti, Hem İlk Olmasına Rağmen Katılımın Yoğunluğu Şaşırttı

WAKO Avrupa Kick Boks Federasyonu Başkanı İstvan Kiraly: "Federasyon Başkanımız Sayın Salim Kayıcı'ya bu muazzam Dünya Kupası'nı düzenlediği için çok teşekkür ederim. Buraya geldiğim zaman olumlu manada çok şaşırdım. İlk Dünya Kupası yapılmasına rağmen katılım çok güzel ve hepinize sakatlıksız, herkesin memnun olduğu bir Dünya Kupası diliyorum. Diğer Dünya Kupalarının da destekleyicisi olarak gördüğüm ortam beni olumlu manada şaşırttı, hepinize başarılar diliyorum" dedi.

 

 

WAKO IF Başkanı Roy Baker: Biz Hep Birlikte Büyük WAKO Ailesiyiz

Samimi ve sıcak konuşmasıyla salonun enerjisini yükselten WAKO IF Başkanı Roy Baker: "Herkese Günaydın, Türkiye'deki ilk Dünya Kupası'na katıldığım için çok mutluyum. Türkiye'deki Kick Boks'un ilerlemesi, gelişmesi Salim Kayıcı ile gerçekleşti. WAKO Yönetim Kurulu üyelerine de burada bulundukları için çok teşekkür ediyorum. Buradaki en önemli kişiler tabi ki turnuvaya katılan sporcularımız, İstanbul'daki ilk Dünya Kupasına 3200 sporcunun katıldığını görmek çok güzel, hepinize içten teşekkür ediyorum.

 

Savaşlarda Hayatlarını Kaybedenler İçin Saygı Duruşunda Bulunuldu

Dünya'da çok problemler var, çok savaşlar var, çok çatışmalar var bunların gölgesinde bu organizasyonu gerçekleştirebilmenin gururu ve huzuru içerisindeyiz. Hepinizi bütün dünyadaki çatışmalarda, savaşlarda hayatını kaybedenler için 30 saniyelik saygı duruşunda bulunmaya davet ediyorum.

Biz büyük bir WAKO Ailesiyiz, hep beraberiz ve tekiz. Turnuvada emeği geçen sporculara, antrenörlere, hakemlere, bütün görevlilere çok teşekkür ediyoruz. Siz burada farkı oluşturacak kişilersiniz. Haydi başlayalım..." ifadelerini kullandı.

 

Hediye takdimi sonrası müsabakalara başlandı.

 

Başkan Kayıcı, müsabakaları izlemeye gelen Gençlik Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya'ya katılımı için teşekkür ederken; "Gençlik ve Spor Bakan Yrd. Hamza Yerlikaya ve İstanbul GSİM Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu 7. Uluslararası Kick Boks Dünya Kupasını izlemeye geldi, dereceye giren sporcularımıza madalyalarını taktı. Kendilerine günün anısına Kick Boks eldiveni taktim ettik. Spora ve Sporcuya verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum" dedi. - DORUK Fatma

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı