Haber Detayı
17 Kasım 2020 - Salı 20:32 Bu haber 7971 kez okundu
 
İşte Türkiye Geneli Yeni Tedbirler
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu.
GÜNCEL Haberi
İşte Türkiye Geneli Yeni Tedbirler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN: "Yürütülen aşı çalışmalarında ümit verici gelişmeler yaşanıyor ancak tehdit devam ediyor. Sonbahar ile birlikte ağır bir tablo ile karşı karşıyayız.

İstanbul başta olmak üzere bazı şehirlerimizdeki hasta ve ölüm oranları bize daha çok dikkatli olmamızı söylüyor.

Salgının seyri tırmanışını sürdürürse hepimiz için can acıtıcı neticelere yol açan tedbirlerin tekrar gündeme gelmesi kaçınılmaz hale gelir.

* Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. (Hafta Sonları 10:00 - 20:00 saatleri arasında sokağa çıkılabilecek, bu saatlerin dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak.)

* 65 yaş ve üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması, çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altına da teşmil edilecek. (65 yaş üstüne uygulanan tedbirler, 20 yaş altına da geçerli olacak. Yani 10:00-16:00 saatleri arasında sokağa çıkabilmelerine, bu saatler dışında sokağa çıkmamalarına dair kısıtlamaya gidilmesi yönünde karar alınacak.)

* Sinemalar, sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak.

* Alışveriş merkezi, market, restoran, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak.

*Restoran ve kafelerde sadece paket servis uygulamasına geçilecek.

* Kamu ve özel sektördeki esnek mesai düzenine ve mesai saatlerinin yoğunluk oluşturmayacak şekilde belirlenmesine hassasiyet gösterilecek.

* Ara tatilde olan okullardaki eğitim-öğretim, yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek.

* Kıraathanelerimizin faaliyetlerine bir süre ara verilecek.

* Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek. Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek" ifadelerini kullandı. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı