Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 13:08 Bu haber 1625 kez okundu
 
İşte DORUK, Farkı
30 Ocak 2019'da gazetemizin 3.sayfasında ve web sayfamızda "Altıntaş'ta Ferit KARABULUT, Aday Gibi" ve 26 Ocak 2019 tarihinde web sayfamızda 30 Ocak'taki gazetemizin 5. Sayfasında "Tunçbilek'te, İşler Karışık" başlıklı haberlerimiz nihayet gerçekleşti ve Mevcut Altıntaş Belediye Başkanı Ferit KARABULUT bağımsız olarak Altıntaş Belediye Başkan adayı olduğunu; mevcut Tunçbilek Belediye Başkanı Agah AŞKIN ise bağımsız Tunçbilek Belediye Başkan adayı olduğunu açıkladı.
SİYASET Haberi
İşte DORUK, Farkı

30 Ocak 2019'da gazetemizin 3.sayfasında ve web sayfamızda "Altıntaş'ta Ferit KARABULUT, Aday Gibi"  ve 26 Ocak 2019 tarihinde web sayfamızda 30 Ocak'taki gazetemizin 5. Sayfasında "Tunçbilek'te, İşler Karışık" başlıklı haberlerimiz nihayet gerçekleşti ve Mevcut Altıntaş Belediye Başkanı Ferit KARABULUT bağımsız olarak Altıntaş Belediye Başkan adayı olduğunu; mevcut Tunçbilek Belediye Başkanı Agah AŞKIN ise bağımsız Tunçbilek Belediye Başkan adayı olduğunu açıkladı.

Altıntaş Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ferit KARABULUT: "Değerli dostlarım,2004 de Partimin ve halkımın teveccühü ile Belediye Başkanı oldum,2009 yılında 30 oyla seçimi kaybettim, Ak Parti İlçe Başkanlığı görevini aldım yaklaşık 4,5 yıl bu görevi yürüttüm, 2014 yılında tekrar Belediye Başkanı seçildim 5 yıldır bu görevi yürütüyorum. Bu dönemlerde çok önemli işler başardığıma inanıyorum.

2019 seçimlerine aday adayı oldum 7 arkadaşımla yarıştık,kriterlerin hepsinden olumlu sonuçlar aldığımı önemli kişilerden öğrendim,adaylar açıklanmadan bir gün önce adaysın diye müjdeler aldım,ertesi gün İlçede oturmayan,İlçe halkının çoğunun tanımadığı bir arkadaş açıklandı, teşkilattın büyük bir bölümü istifa etti.Acaba düzelir mi diye bekledim,gün geçtikçe kötüye gidiyordu,tek yol kaldı bağımsız aday olarak seçimi almak.15 gün istişare ettim,öncesinde de dediğim gibi ben Ak Partiliyim başka bir partinin bayrağı ile partime karşı hata yapamazdım,bağımsız en güzeli idi,hayatımın en zor kararın aldım,BAĞMSIZ ADAYLIĞIMI AÇIKLIYORUM. Halkımın bu oyunu bozacağına inanıyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun, her şey onun izni onun yetkisi onun yardımı ile olur. Saygılarımla" ifadelerini kullandı.

 

Tunçbilek Bağımsız Belediye Başkan Adayı Agah AŞKIN: " AZİZ HEMŞEHRİLERİM , Gecikmiş de olsa böyle bir açıklamayı yapıp bizden Tunçbilek adına beklentisi olanların gönlüne su serpmek istiyorum. On altı yıl Okul Müdürlüğü ve Beş yıl boyunca da belediye başkanı olarak görev yaptığım Tunçbilek’te halkımla beraber oldum. Başkan olduğumuz süre zarfında mahalleler arasında ayrım yapmadan hizmetimizi yaptık, Bana oy veren vermeyen hemşehrilerim arasında ayrım yapmadım. Halkımın dertleriyle dertlendim. Onlara olan sevgim ve saygım gönüllerde yer etti. Eksiklerimiz olmuştur, Ama art niyetli olmadım. Her konuda hemşehrilerimin yanında olmaya çalıştım. Ancak AK Parti il ve ilçe teşkilatının benim aday gösterilmemem hususunda aldığı karar Tunçbilek halkını derinden üzmüştür.


Hayatımın en zor kararını veriyor ve beş yılı aşkın süredir içerisinde bulduğum ve gurur duyduğum AK Partiden istifa ediyorum. Aldığımız bu kararın başta bizlere, Tunçbileğimize , tüm ülkemize ve bizden hizmet bekleyenlere hayırlı olmasını temenni ediyorum. Hemşehrilerimin yoğun isteği üzerine, tecrübe ve birikimlerimi hizmete dönüştürmek adına bir BEŞ yıl daha Tunçbilek’e hizmet etmek adına; 31 Mart 2019 mahalli idareler seçimlerinde Tunçblek’ten BAĞIMSIZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI olarak adaylığımı açıklıyorum. Beldem ve ülkem adına hayırlara vesile olsun. 
Tunçbilek dayatmalara ve oldu bittilere fırsat verecek bir yapıya sahip değildir. Kimseye dargın ve kırgın değilim. Ancak Tunçbilek halkı bu dönemde onurunu koruyacaktır. Makam sevdalısı değil hizmet sevdalısı olarak yola çıkıyoruz. Allah utandırmasın.
Bugüne kadar bize destek veren, gönül veren, Tunçbilek'i düşünen, bizimle yola çıkan tüm arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Belediye Başkanı adayı olan arkadaşlara da başarılar diliyorum. Hemşehrilerimin dayatmalara fırsat vermeyeceğini düşünerek en derin saygılarımı sunuyorum.
Sevgi ve saygılarımla
01.02.2019
Agah AŞKIN
Tunçbilek Belediye Başkanı" ifadelerini kullandı. - DORUK

 

"Altıntaş'ta Ferit KARABULUT, Aday Gibi"  başlıklı haberimiz için tıklayabilirsiniz...

 

"Tunçbilek'te, İşler Karışık" başlıklı haberimiz için tıklayabilirsiniz...

Kaynak: (DORUK) - DORUK Gazetesi Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı