Haber Detayı
10 Mayıs 2019 - Cuma 11:17 Bu haber 1369 kez okundu
 
İsmet GÜRAL: Dostu Olmayan İnsan, En Yoksul İnsandır
Güral Porselen Yönetim Kurulu Başkanı ve Macaristan Fahri Konsolosu İsmet Güral, her ramazan ayında olduğu gibi bu ramazan ayında da Güral Sofrasında dostları ile bir araya geldi. İş adamı Güral, iftar sonrası yaptığı konuşmada dostluğun önemine değinerek, dostlarımızın ihmal edilmemesi gerektiğini ifade etti.
YEREL Haberi
İsmet GÜRAL: Dostu Olmayan İnsan, En Yoksul İnsandır

Güral Porselen Yönetim Kurulu Başkanı ve Macaristan Fahri Konsolosu İsmet Güral, her ramazan ayında olduğu gibi bu ramazan ayında da Güral Sofrasında dostları ile bir araya geldi. İş adamı Güral, iftar sonrası yaptığı konuşmada dostluğun önemine değinerek, dostlarımızın ihmal edilmemesi gerektiğini ifade etti.

İsmet Güral iftar sonrası yaptığı konuşmasında;  “Ramazan ayı çok özel ve güzel bir ay. Başlangıcı rahmet, ortası mağfiret sonu da cehennem azabından kurtuluş ve ilk başta başladığı günden itibaren de şeytanların bağlandığı cehennem kapılarının kapandığı cennet kapılarının açıldığı bu mübarek ramazan Ayı’nı da salonda bulunan bizlere, ülkemize ve milletimize, tüm İslam alemine ve insanlığa hayırlı olmasını camiamız aile fertlerim ve çalışan mesai arkadaşlarım adına diliyorum sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Hoş geldiniz demek istiyorum. Burada çok uzun yıllar dostluk yaptığım abilerim ve kardeşlerimi görüyorum. Buradaki çoğu birbirini tanıyor ve aşinayız. Birbirini seven saygı gösteren insanlarız.

Dostu olmayan insan en yoksul insandır. Fakat biz zaman zaman arkadaşlarla konuştuğumda biz birbirimizi çok seviyor sayıyoruz ama yeteri kadar zaman ayıramıyoruz. Bu sitem aslında bir mazeret gibi görünüyor. Çünkü hayat öyle bir şey ki hayat zaten kendisi dikenli bir gül bahçesi, biz bu gül bahçesindeki gülleri toplarken bile mutlaka dikkatli davranmazsak dikenleri elimize kesinlikle batıyor. O halde biz en sıkışık zamanlarımız da gökteki yıldızlar gibi olan bu aile fertlerimizi sevdiklerimiz ve dostlarımızı kıymetini daha iyi bilmeliyiz, zaman ayırmalıyız. Çünkü sıkıştırdığımız zaman, karanlık çöktüğü zaman gerçekten yanımızda olanlar onlar olurlar. Allah sevdiklerimizle daima beraber olmayı nasip etsin.

Hayat hepimiz için biliyorsunuz ki kısa tanımı var “pek çok güzel şeyler kısa olur” diye mesela söylüyorlar ki, “hayat iki ezan arasında biri ana rahminde doğduğun zaman kucağa alınıp ezan okunuyor. Diğeri ise son ezan sonra mezarlığa veya “göz açılıp kapanıncaya kadar diye tanımlamalarda” var. Bir diğeri ise “hayat dondurma gibidir erimeden yaşamak lazım.” gibi güzel deyimler kullanıyorlar. Bu güzellikleri ailemizle, dostlarımızla, sevdiklerimizle beraber olabilmek güzel bir şey, onlara ilgi göstermek, saygı göstermek gerek. Hepimiz biliyoruz ki insanda güzellik yüzde ve gözdedir. Ama en güzeli de ağızdan çıkan sözlerdedir. Ağzımızdan çıkan sözlerin pozitif olması çok iyi olması da lazım. Ben sizleri ailem ve çalışanlarım adına bir kez daha selamlıyor devamında ve tekrarında fayda var" dedi.

Güral’ın konuşmasının ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kütahya İl Başkanı Şaban Başoğul ve beraberindeki heyet İsmet Güral’a teşekkür plaketi takdim etti.

Güral Porselen Yönetim Kurulu Başkanı ve Macaristan Fahri Konsolosu İsmet Güral’ın her yıl gelenek haline getirdiği dostluk iftarı Güral Sofrasında gerçekleşti. İş adamı Güral tarafından verilen iftar yemeğine; Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel ile Ceyda Çetin Erenler, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Necati Gündüz, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Cumhuriyet Başsavcısı Evren Akbey, İdare Mahkemesi Başkanı Ertuğrul Turan, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu,  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören,  Baro Başkanı Av. Ahmet Atam, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, MHP İl Başkanı Ferhan Yıldırım, Kütahya Belediye Başkan Yardımcıları İlyas Bahar ile Abdullah Damcı, Kütahya eski Valisi Şerif Yılmaz ve çok sayıda iş adamı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, İsmet Güral’ın ilkokul, mahalle, asker arkadaşları ile birlikte mesai arkadaşları katıldı. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK Gazetesi Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı