Haber Detayı
22 Ağustos 2021 - Pazar 21:38 Bu haber 2837 kez okundu
 
Hemşerimiz Ömer ULU, Odunpazarı Kaymakamlığı'na Atandı
Hemşerimiz Ömer ULU, Eskişehir ili Odunpazarı Kaymakamı olarak atanmıştır.
GÜNCEL Haberi
Hemşerimiz Ömer ULU, Odunpazarı Kaymakamlığı'na Atandı

20 Ağustos 2021 tarih 31574 sayılı resmi gazetenin Cumhurbaşkanlığı'nın 2021/412 karar nolu 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2. Ve 3. Maddeleri gereğince Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nde Hukuk Müşaviri olarak görev yapıp, Kırıkkale Vali Yardımcısı olarak görevlendirilmesi yapılan hemşerimiz Ömer ULU, Eskişehir ili Odunpazarı Kaymakamı olarak atanmıştır.

Odunpazarı Kaymakamlığına atanan Ömer ULU, 10 Şubat 1966 tarihinde Kütahya İli Gediz İlçesi Erdoğmuş Köyünde dünyaya geldi.


İlk ve ortaokulu köyünde; liseyi Gediz Lisesinde tamamladı. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek Lisansını Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde 1999 yılında tamamladı.


1989 yılında Kaymakamlık mesleğine Edirne Kaymakam Adayı olarak intisap etti. 1993 yılında Edirne-Lalapaşa Kaymakamı olarak atandı. Daha sonra sırasıyla; Adıyaman-Sincik, Çanakkale-Yenice, Kastamonu-Araç, Mardin-Nusaybin ve Isparta-Eğirdir Kaymakamlıklarında görev yaptı.

2007 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü görevine atandı. 2011 yılından beri İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı.
24.06.2015 tarihli Olurla İçişleri Bakanlığı Kaçakçılık İstihbarat Harekât ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanlığına görevlendirildi.
Evli ve iki çocuk babası olan Ömer ULU, İngilizce bilmektedir.

Odunpazarı Kaymakamlığı görevine atanan kıymetli hemşerimiz Ömer ULU'ya DORUK Gazetesi olarak başarılı çalışmalarının devamını dileriz. - DORUK Fatma

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı