Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 10:05 Bu haber 3236 kez okundu
 
Gıda Mühendisleri, 16. Geleneksel Mayıs Şenliği Yapıldı
Geleneksel Mayıs Şenliğinin 16.sı, bu yıl Selçuk Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğrenci Temsilciliklerinin ev sahipliğinde, Gıda Mühendisi Eyüp CİHAN'ın ana sponsurluğunda 4 Mayıs 2019 tarihinde 500 civarında Gıda Mühendisliği Bölümü öğrencinin katılımıyla Konya‘da gerçekleştirildi.
GÜNCEL Haberi
Gıda Mühendisleri, 16. Geleneksel Mayıs Şenliği Yapıldı

Öğrenci Temsilcilikleri arasındaki bağları güçlendiren, ileride birlikte iş üretecek mühendis adaylarını bir araya getirerek tanışmalarını sağlayan, yoğun ders ve sınav programları arasında öğrencilerin az da olsa nefes almasını sağlayan, örgütlülüğümüzü daha güçlü günlere taşıyacağına inanılan ve öğrenci örgütlülüğü açısından önemli aktivitelerimizden biri olan Geleneksel Mayıs Şenliğinin 16.sı, bu yıl Selçuk Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğrenci Temsilciliklerinin ev sahipliğinde, Gıda Mühendisi Eyüp CİHAN'ın ana sponsurluğunda 4 Mayıs 2019 tarihinde 500 civarında Gıda Mühendisliği Bölümü öğrencinin katılımıyla Konya‘da gerçekleştirildi.

Şenliğe, Gıda Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, birimlerin yöneticileri ve üyeleri ile birlikte Öğrenci Temsilciliklerinden yaklaşık 500 kişi katıldı. Şenlikte çeşitli yarışmalar, müzik dinletileri, oyunlar ve kutlamalarla dolu dolu bir gün yaşayan ülkenin dört bir yanından gelen öğrenciler hem eğlendiler, hem birlikteliğin tadını çıkardılar, hem de farkındalık yarattılar. Birlikte üretip birlikte tartışarak, belki de yılın en güzel günlerinden birini geçirdiler ve "BİZE HER YER GIDAMO" diyerek dayanışmanın ve örgütlülüğün önemini bir kez daha benimsediler.

Açılış konuşmasını Gıda Mühendisleri Odası Genel Başkanı Kemal Zeki TAYDAŞ, Konya Şube Başkanı Hulusi ADA açılış konuşmalarını yaptı, etkinliğin Ana Sponsoru Eyüp CİHAN ise yaptığı konuşmasında öncülük etmek, yol göstermek ve destek olma sırası bizlerdedir diyerek şunları söyledi; "Sevgili Genç Meslektaşlarım, TMMOB Gıda Mühendisleri odamızın Kıymetli Yöneticileri ve Üyeleri;

Öncelikle sizlerle bir araya gelmemize vesile olan GM Odamıza, Konya Şube başkanımız ve üyelerine, Konya Selçuk ve Necmettin Erbakan üniversitesi GMB öğrenci temsilcilerimize ve üyelerine teşekkür etmek istiyorum.

Ayrıca belirtmek isterim ki; mesleğini icra etmek için sabırsızlanan pırıl pırıl meslektaşlarıma bu konuşmayı yapmak benim için ayrı bir gurur verici hadisedir.

Bugün sizlerle bir araya gelmek, beni yıllar önce öğrencilik yıllarıma götürdü. O günlerde bende biran önce mesleğime atılmak için sizler gibi heyecanlıydım. Ama, geleceğe dair içimdeki büyük umutlar bir yana bir o kadar da endişelerim vardı.

Maddi ve manevi zor koşullar içinde mesleğime atıldım ve mesleki olarak şuan sahip olduğum olanakların hiçbiri bana altın tepside sunulmadı arkadaşlar.

Mesleki heyacanımı, çoşkumu, umutlarımı ve hedeflerimi ne öğrencilik dönemimde ne de 15 yıllık mesleki hayatımda hiçbir zaman unutmadım. V.HUGO’ nun

" Beklenen Gün Gelecekse, Çekilen Çile Kutsaldır"

sözü meslek hayatımda her zaman mihenk taşım olmuştur.

 

Benim bu heyecanımı, Atatürk orman çiftliği süt fabrikasında staj yaparken bir gıda mühendisi büyüğümün dikkatini çekmiş olmalı ki mesleğe ilk adımı onun verdiği destekle çok güçlü attım. Sizlerin de huzurunda Gıda mühendisi sayın ŞAHİN TURNA beye bana olan güveni ve destekleri için bir kez daha teşekkür ederim.

Şimdi ise, öncülük etmek, yol göstermek ve destek olma sırası bizlerdedir. Bizlere mesleki açıdan önderlik eden meslektaşlarımızdan bayrağı devir alıp, sizlere devretme zamanı gelene kadar yorulmadan, sizlerin mesleğimiz adına en isabetli tercihleri yapmanız için bütün tecrübe ve deneyimlerimizi paylaşmak için bugün buradayız her zaman da yanınızda olacağız.

Çünkü, sevgili meslektaşlarım; sizler gibi bizlerde bin bir emekle aldığımız diplomamız ile gönül verdiğimiz mesleğimizi layık olduğu değere hep birlikte taşıyabiliriz.

Mesleğini icra eden tüm meslektaşlarımızın, hak ettiği koşullarda çalışması ve ülkemizde gıda mühendisliği biliminin anlaşılması ve yaşatılması için ayrıştırıcı ve kutuplaştırıcı tüm söylemlerden uzak durmalıyız, bir ve birlik içerisinde ‘’ el ele vermek zorundayız çünkü bizler birlikte daha güçlüyüz… ‘’

Buradan şuan son sınıfta olan ve bölümde okuyan siz değerli arkadaşlarımıza; başta odamız sonra da mesleğimiz adına birlik ve beraberliğimiz için birkaç ricam olacaktır.

  1. Mezun olur olmaz hiç vakit kaybetmeden Gıda mühendisi odamıza üyelik kayıtlarını yaptırmalarını,
  2.  Üye olduktan sonra gerek odamızın, gerekse de şube ve temsilciliklerimizin ilgili kurullarında görev almalarını,
  3. Bu talebimde bölümde okuyan arkadaşlarımadır, birlik ve beraberliğimizin temel taşı olan öğrenci temsilciliklerine üye olmaları, temsilcilikte aktif görev almaları ve düzenlenen temsilcilik faaliyetlerine çoşkulu ve istikrarlı katılmalarıdır.
  4. Unutmayalım ki ; Katılım sağladığınız her organizasyon da mesleki ve geleceğiniz adına çok iyi bir gözlemci olmalısınız. Çünkü zaman hızlı geçiyor bu faaliyetlerden dersler çıkarmalı belki de gelecekteki yol haritanızı bu faaliyetler belirleyecektir.

Bu yüzden Genç Grup Şirketleri olarak ben ve ekibimdeki tüm gıda mühendisleriyle her zaman ve her koşulda sizlerin ve odamızın yanında ve destekçisi olacağız.

Sözlerime son verirken; belki de bu şenliklere sponsor olmak bizler için bu işin en kolayı,

bu için en zoru ise yüzlerce kişiyi bu alana toplamak ve etkinliği organize etmek için günlerce emek harcayan, uykusuz kalan ama gözlerinden görüyorum ki heyecanları ve enerjisi hiç bitmemiş olan Selçuk ve Necmettin Erbakan üniversitesi GMB öğrenci temsilcilerimize ve üyelerine

 ve bunca emeğe duyarsız kalmayarak, katılımlarınız için siz değerli katılımcılara bir kez daha teşekkür ederim.

En kötü günümüz böyle olsun temennilerimle, Tüm meslektaşlarıma iyi eğlenceler dilerim" dedi. - DORUK Fatma Çakır

Kaynak: (DORUK) - DORUK Gazetesi Editör: Fatma Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı