Haber Detayı
16 Şubat 2019 - Cumartesi 15:48 Bu haber 806 kez okundu
 
ÇYDD Kütahya Şube Başkanı Aynur YALÇIN, Güven Tazeledi
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kütahya Şubesi 10 Ocak 2017 tarihinde kurulmuş, 1. Olağan Genel Kurulu 24 Mayıs 2017 tarihinde yapıldı, 5 Nisan 2018 Şube Başkanlığını Aynur Yalçın devralmıştır. 2. Olağan Genel Kurul 15 Şubat 2019 Cuma günü saat 18:00'de yapıldı. Mevcut Başkan Aynur YALÇIN, tek aday olarak katıldığı genel kurulda güven tazeledi.
YEREL Haberi
ÇYDD Kütahya Şube Başkanı Aynur YALÇIN, Güven Tazeledi

Genel Kurulun Divanına İsmail Efe - Divan Başkanı, Yardımcıları Zeki Yalçın ve  Ali Ihsan Yıldırım, Yazmanlar Serap Sarıyıldız ve  Hanife Dağdelen olarak belirlendi.

1. Olağan genel kurul sonrasında yapılan faaliyetleri anlatan ÇYDD Kütahya Şube Başkanı Aynur YALÇIN; "Bildiğiniz üzere Şubemiz 10 Ocak 2017 tarihinde kurulmuştur. Tüzük gereği ilk 6 ay içerisinde ilk Genel Kurulu toplamak gerektiğinden dolayı 1. Olağan Genel Kurulumuzu 24 Mayıs 2017 tarihinde yine bu odada gerçekleştirmiştik. İki yıl göz açıp kapayıncaya kadar hızla geçti arkadaşlar. Ben ve yönetimimdeki arkadaşlarım, kuruluş aşamasında görev alan arkadaşlarımıza huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ederiz.

Şube Başkanlığını devir aldığım 5 Nisan 2018’ den bu güne kadar amatör bir ruhla ve ortak akılla toplumumuza ışık tutmaya azami gayret gösterdik. Sizlerden gördüğümüz hoş görüden ve iyi dileklerinizden dolayı müteşekkiriz. Sağ olun var olun.

Evet, 2017 yılı içinde Anneler günümüz, Atamızın ölüm yıldönümü 10 Kasım ve 24 Kasım 2017 Öğretmenler Günümüz, düzenlemiş olduğumuz etkinliklerle halen aktif çalışan ve emekli öğretmen dostlarımızla, sizlerle, bursiyer öğrencilerimizle kutlandı. Tüm etkinliklerimizin özellikle halka yönelik olması için yerel gazetelere ilanların verilmesi hususunda azami gayret sarf edilmiş ve sosyal medya da etkin bir şekilde kullanılmıştır.

29 Ekim 2017 Cumhuriyet Bayramımızı, çok özel afiş ve ilanlarımızla kentimizin en işlek noktası olan Evkur önünde profesyonel bir firmaya kurdurduğumuz müzikli bir platformda halkımızla birlikte büyük bir coşkuyla- heyecanla- sevinçle kutladık.

Derneğimizin en önemli varlık amacı olan burs konusuna gelince; 2017-2018 öğrenim yılında Genel Merkez kaynaklarından orta öğrenimini sürdüren 7 öğrenci; 5 adet de üniversite öğrencisine burs verilmiştir. BTF’ den Şubemize sağlanan ekonomik destek ile de bunlara ilave olarak 5 üniversite öğrencimize daha burs desteği sağlanmıştır. Yani geçtiğimiz yıl toplam 17 burslu gencimiz desteklenmiştir.

İspinoz Kuş Grubu olarak 9 Aralık 2017’ de siyasal ve sosyal gündemle Akşehir’ de yapılan toplantıya katıldık. Stratejik önceliklerimiz ve hedeflerimiz tartışıldı, sonuç bildirisi kamuoyuyla paylaşıldı.

2017 yılının sonunda tüm üyelerimizle, gönüllü annelerle, burslu gençlerimizle birlikte bir yıl sonu toplantısı gerçekleştirildi. Bu genişletilmiş toplantıda öncelikle derneğimizi topluma daha iyi tanıtmak, kurucumuz Prof. Dr. Türkan SAYLAN’ ı şükranla anmak, geride bıraktığımız yılın etkinliklerini değerlendirerek bir sonraki yeni yıl için strateji ve hedeflerimizi kamuoyuna sunmak ve Yönetim Kurulu üyelerimizi de herkese tanıtmak olanağı yaratılmıştır. Görüş ve öneriler not edilmiştir.

2018-2019 öğrenim döneminde ise şubemize toplam 90 adet üniversite öğrencisi online ile burs başvurusunda bulunmuştur.

Yönetim Kurulumuz içinden 3 kişilik bir komisyon kurularak bu başvurulardan yaklaşık 50 adet öğrencimiz beyanlarına göre belirlenip mülakata alınmıştır. Genel Merkezimizin değerlendirme kriterlerine aynen uyularak Genel Merkezin “ Bir Işık da Siz Yakın” proje kapsamında şubemize tanıdığı 5 adet kontenjana en uygun üniversiteli öğrenciler yerleştirilmiştir.Geçmiş yıldan devam eden bursiyerler ile bu sayı 7’dir. BTF Vakfı bu sene desteğini ikiye katlamış 10 üniversiteli öğrencimiz daha bursa bağlanmıştır.Kıvanç duyacağımız bir konu da Kütahya Şubesi olarak bu yıl ilk defa kendi kaynaklarımızla 10 adet üniversiteliye burs vermeye başlamıştır.On beş gün kadar önce de bir kaynak daha bulunarak bir öğrencimizin daha elinden tutabileceğiz.Şubemizin kayıtlara geçen bursiyer sayısı 22 adet olarak geçmiştir.Yeni katılacak öğrencimizle 23 adetolacaktır. Umarız ki desteğimiz her yıl artarak devam eder. Orta öğrenimde; “Her Kızımız Bir Yıldız” projesiyle toplam 8 kızımıza, “Anadolu’ da Bir Kızım Var Öğretmen Olacak” projesiyle toplam 10 kızımıza, “Liseden Üniversiteye” projesiyle 5 adet kızımıza genel merkez kontenjanıyla burs verilmektedir.ÇYDD Kütahya Şubesi olarak toplam burslu öğrenci sayımız 51 olmaktadır.

“12. Çağdaş Gençlik Abide Buluşması” için özel bir proje geliştirilmiştir. Her bir yetişkinin bir öğrenciyi bu etkinliğe götürmesi esasına dayalı bir proje. Bunun için bir otobüs kiralanmış, yaklaşık 23 öğrenci dernek bütçesinden sadece sandviç giderleri şubemiz bütçesinden karşılanarak yolculuk maliyetini 22 Atatürkçü yetişkinin karşılamasıyla Çanakkale gezdirilmiştir. Çanakkale Zaferi münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz bu projede özellikle kırsaldaki üniversiteli gençler değerlendirilmiştir.

Saygıdeğer Üyelerimiz, biliyorsunuz 2018 yılının en önemli süreci Cumhur Başkanlığı ve Mv seçimlerinde yaşanmıştır. 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve Mv seçimlerinde ülkemizde ve kentimizde demokratik ve şeffaf bir seçim ortamı için, vatandaşlarımızın anayasal hakkı olan sandık gözlemciliğini yapabilmelerine ön ayak olmak ve bunun da düzenlenmesi için  biz de çok önemli bir sorumluluk üstlendik. 22 Haziran’ da “Oy ve Ötesi Derneği” ve Şubemiz ortak girişimi ile tamamen gönüllü ve siyasi partilerden bağımsız olarak burada bir eğitim toplantısı düzenledik. Söz konusu derneğin bir eğitmenini kentimize davet ettik ve oylarımıza sahip çıkmanın da ötesinde ülkemizde geçireceğimiz daha güzel günlere katkı sağlar ümidiyle panelde sunumunu sağladık. Bu panele toplumumuzun her kesiminden ve her görüşe sahip hemşerilerimiz davet edilmiştir.

2018’ in yazında Prof. Türkel Minibaş 13. Gençlik Yaz Kampına Çağdaş Gençlik Merkezi Birimi öncülüğünde ve Uşak Şubesi ev sahipliğinde 22-29 Temmuz tarihlerinde Uşak’ ın Uluğbey ilçesindeki Cam Teras Kanyon Kamp Alanına bir gencimizi gönderdik.Bu öğrencimizin her türlü masrafları şubemiz bütçesinden karşılanmıştır.

Bu sene son olarak da kurumsal çalışmalarımız kapsamında 12 Ocak 2019 tarihinde dernek binamızda Genel Merkez uzmanlarından Seha ŞAHİN’ den Yazmanlık Eğitimi, 13 Ocak’ ta Hatice TURHAN’ dan Saymanlık Eğitimi aldık. Bu eğitimlere tüm üyelerimiz haberdar edilmiş olup katılımcılara Genel Merkezimiz tarafından birer Katılım Belgeleri verildi.

Bu gün de hep birlikte 2.Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki iki yıl boyunca görev yapacak yetkili organlarımızı oluşturacağız.

Ben huzurlarınızda birlikte çalıştığım yönetim kuruluma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum ve şimdiden yetkili organlarımıza seçilecek olan arkadaşlarımı kutlar çalışmalarında üstün başarılar dilerim,

Genel Kurulumuz hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Tek aday olarak yapılan oylama sonucu mevcut Başkan Aynur YALÇIN, ÇYDD Kütahya Şube Başkanlığı'na seçildi. Buna göre yeni yönetim kurulu şu şekilde oluştu;

1- Aynur Yalçın - Başkan

2- Pakizer Bayram - Başkan Yardımcısı

3- Mim. Gülteri Uyanık - Üye

4- Naciye Eroğlu - Sayman

5- Dr. Şekip Çilden - Üye

6- Gül Atasoy - Üye Yazman

7- Sevim Öztürk - Üye

Genel Kurulda CHP Kütahya Belediye Başkan Adayı Eyüp KAHVECİ, Atatürkçü Düşünce Derneği Kütahya Şube Başkanı Ruhsen KUMDALI, STK temsilcileri ve ÇYDD üyeleri katıldı.

DORUK Gazetesi olarak ÇYDD Kütahya Şube Başkanı Aynur YALÇIN ve yönetimine başarılar dileriz. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK Gazetesi Editör: Fatma Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı