Haber Detayı
09 Kasım 2019 - Cumartesi 17:16 Bu haber 2314 kez okundu
 
ÇETİNBAŞ'tan Mecliste İnce Siyaset
Belediye Meclis toplantısına, Belediye Başkanı Alim IŞIK'ın davetlisi olarak katılan AK Parti İl Başkanı Ali ÇETİNBAŞ, yerel gündemi değerlendirirken, bir taraftan geçmiş döneme ait eleştirileri cevaplandırdı; diğer taraftan görevde bulunanların hizmet için mazaret koymamaları gerektiğini ifade etti. ÇETİNBAŞ, ayrıca MHP Genel Başkanı Dr. Devlet BAHÇELİ'nin CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU ile ilgilli sözlerini twit atarak gündemde tutan Kütahya Milletvekili Ahmet ERBAŞ'tan da bahsederek Mecliste CHP ve MHP'lileri karşı karşıya getirecek bir ortam oluşturdu.
YEREL Haberi
ÇETİNBAŞ'tan Mecliste İnce Siyaset

Belediye Meclis toplantısına, Belediye Başkanı Alim IŞIK'ın davetlisi olarak katılan AK Parti İl Başkanı Ali ÇETİNBAŞ, yerel gündemi değerlendirirken, bir taraftan geçmiş döneme ait eleştirileri cevaplandırdı; diğer taraftan görevde bulunanların hizmet için mazaret koymamaları gerektiğini ifade etti. ÇETİNBAŞ, ayrıca MHP Genel Başkanı Dr. Devlet BAHÇELİ'nin CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU ile ilgilli sözlerini twit atarak gündemde tutan Kütahya Milletvekili Ahmet ERBAŞ'tan da bahsederek Mecliste CHP ve MHP'lileri karşı karşıya getirecek bir ortam oluşturdu.

Kütahya Belediyesi 1. Dönem 7. Olağan Meclisine, AK Parti İl Başkanı Ali ÇETİNBAŞ, Milletvekili Av. İshak GAZEL, İl Genel Meclisi Başkanı Musa YILMAZ, Gençlik Kolları Başkanı Ahmet BATUR, Kadın Kolları Başkanı Esra ZEYTİN SÜRÜCÜOĞLU, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK'ın daveti üzerine katılım gösterdi.

AK Parti İl Başkanı kürsüde yapmış olduğu konuşmasında, Cumhur İttifakına bağlı olunduğunu, 1453 konutlarının ve Belediye Hizmet Binasının Belediye Başkanı IŞIK tarafından kabulünün gerçekleştiği, Belediye'nin borcunun olduğu fakat Belediye'ye ait gayrimenkullerin de varlığını küçük bir hikaye ile anlattı.

AK Parti İl Başkanı ÇETİNBAŞ: "Belediye Başkanımız Sayın Alim IŞIK'ın daveti üzerine buradayız, Belediye Başkanımıza bizlere vermiş olduğu bu fırsattan dolayı şahsım ve teşkilatım adına şükranlarımı sunuyorum.

Cumhur İttifakı, Her Hangi Bir Genel Seçimden Veya Yerel Seçimden Daha Önemlidir.

Sizlerin de bildiği gibi Cumhur ittifakı hain 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında oluşan, milletimiz ve devletimizin bütünleşmesiyle devam eden ve orada yapılan eylemlerin sahip çıkmanın belki bir tezahuru olarak Yeni Kapı ruhuyla beraber taçlandırılarak devam eden bir süreç. Cumhur İttifakının öznesi kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN, ayakta durmasının belki de her türlü meselenin önünde durmasının sağlayıcısı MHP Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ. Zaman zaman beyan ettikleri Cumhur İttifakı belirli yörelerde basit siyasi çekişmelere feda edilemeyecek kadar önemlidir. Cumhur ittifakı ülkemizin bekası, ezanı Muhammedimiz, ay yıldızlı bayrağımız ve memleketimizin önce içeride sonra bölgesinde, burada siz oyun kuramazsın söylenecek söz varsa ancak biz söyleriz deme şansıdır belki.

Sayın Genel Başkanlarımızın başlatıp sürdürdüğü Cumhur İttifakı, her hangi bir genel seçimden veya yerel seçimden daha önemlidir.

Bu kürsüden açıkça ifade etmek isterim ki MHP İl Başkanı Sayın Ferhan YILDIRIM ile 15 Temmuz'dan bugüne birbirimizle alakalı kurduğumuz hukuk, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı ile MHP Genel Başkanı arasında kurulan hukuktan farklı değildir. Gönlüm ister ki Belediye Meclisimizde de AK Parti grubu, MHP grubu arasında benzer bir hukuk kurulsun, kurulmuşsa da inşallah bozulmadan devam etsin.

Unutmayınız hepiniz bir gün eski olacaksınız dolayısıyla ona göre kıymet vermek, eskiyi geçmişi ona göre değerlendirmek gerekir. Yaşım itibari ile Kütahya'mızda Oral KİPER'i hatırlıyorum, benden yaşça büyükler belki daha eskiyi de hatırlar Halil İbrahim ÖZKARACA, Süleyman CANAN, Mustafa İÇA, Kamil SARAÇOĞLU, ölen Başkanlarımıza onların meclis üyelerine cenabı Allah'tan rahmet diliyorum. Sağ olanlara ise sağlık ve selamet niyaz ediyorum.

Şunu söylemeye çalışıyorum, bugün geçmişle alakalı bir iş yaptığımızda, geçmişe yaptığımız hep birlikte muamele, yarın bu sıralarda sizlerin yerine oturanlar tarafından sizin için yapılabilir.

1453 Konutlarının ve Belediye Binasının Kabulü Gerçekleşti

Örneğin basından takip ettiğim kadarıyla Sayın Belediye Başkanımız 1453 konutları diye geçen projeyi teslim aldı; içinde bulunduğumuz binanın zannediyorum geçici kabulü yapıldı. Burada geçmişle alakalı bizim siyasi partimizin de onayı ile çünkü kaçmış olmak istemeyiz hem 1453 konutları ile alakalı hem de içinde bulunduğumuz binanın yapımıyla alakalı araştırma komisyonu kuruldu. Bir şey çıkmadı demek ki Sayın Belediye Başkanımız, kabulünü gerçekleştirdi.

İhalelerin İçinde Olan Başkan Yardımcıları, Şuan Halen Görevde

Şunu anlatmak istiyorum, bir eksik, bir hata varsa her kim yaparsa hesabını sormak sizin ve bizim boynumuzun borcu. Sayın Kamil SARAÇOĞLU zamanında Belediye Başkan Yardımcılığı yapan arkadaşlarımız, o ihalenin içinde olanlar şimdi Alim IŞIK'ın Başkan Yardımcısı.

Geçmiş dönemde MHP meclis grup Başkan Vekili beyefendi şimdi Belediye Başkan Yardımcısı, çalışanlar aynı çalışanlar; bir eksik, kusur varsa elbette sorulur. 3 dönem Belediye bizim siyasi partimizdeydi, hem Mustafa İÇA, hem de Kamil SARAÇOĞLU bu şehirde yaşamaya devam eden, itibarlı adamlardır.

Borç Var, Gelir Elde Edecek Gayrimenkullerde Var

Çarşıda pazarda biz dolaştığımızda, muhtarlarla konuşup sohbet ettiğimiz de şöyle sözler söylüyorlar, "Belediye'nin çok borcu olduğu için artık bir iş yapamayacakmış" kendi tabirlerine göre, "aylık gelen paradan şu kadar lira ile hangi hesabı veya hangi hizmeti yapabilir ki."

Belediyemizin ciddi bir borç yükü olduğu gözüküyor. Borcumuz var doğru, biraz önce bahsettiğim kentsel dönüşümle alakalı 1453 konutlarından sanırım 1300'e yakın konutumuz var. Evet borcumuz var ama aynı yerde ve başka yerde işyerlerimiz ve gayrimenkullerimiz var. Hazineden, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından aldığımız yerlerimiz var.

Berberde traş oluyordum, 20 yıl önce. Akşam üstü bir adam geldi, gurbetçi bir vatandaşmış, yorulmuş bitap hale düşmüş, çok bungun bir halde;

Berber dedi ki Mustafa Abi, "hayırdır çok sıkıntılı gördüm". Berbere dedi ki "Azizciğim, 13 tane dairem var, kiracılar berbat etmiş, boya badana, Belediye emlak vergisi çıkarmış, su parası da ödedim. Vallaha çok zor işim var, çok bunaldım" deyince; hemen hızlıca Berber Aziz, "Mustafa Abi, o kadar bunaldıysan benim üzerime yapıver" dedi. :)

Yani her nimetin bir külfeti var, harcamadan bir şey kazanamazsınız. İnşallah Belediye Başkanımızın yapmış olduğu hizmetler halkımız teveccüh gösterir onu seçerse öder, teveccüh göstermez başka siyasi partiden Belediye Başkanı seçerse, tabi kendi talip olma, olmama durumu da var ona göre öder.

Yani aslında zor olanı başarmak bu meclise yakışan meseledir" dedi. - DORUK Fatma Çakır

Kaynak: Editör: Fatma Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı