Haber Detayı
12 Eylül 2020 - Cumartesi 11:54 Bu haber 772 kez okundu
 
ATAM, Yeniden Aday
Mevcut Baro Başkanı Av. Ahmet ATAM, 46. Olağan Genel Kurul'da tekrar Bara Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.
YEREL Haberi
ATAM, Yeniden Aday

Mevcut Baro Başkanı Av. Ahmet ATAM, 46. Olağan Genel Kurul'da tekrar Bara Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.

Av. Ahmet ATAM yapmış olduğu açıklamasında; "Sayın Meslektaşlarım, Değerli Dostlarım; 2014 yılından bu yana Kütahya Baro Başkanlığı görevini sürdürüyorum. Büyük bir aile olarak gördüğüm Kütahya Barosunda, öncelikle bana güvenen ve bu onuru yaşatan tüm meslektaşlarıma, desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen ve hep yanımda olan baromuzun ve mesleğimizin gelişmesi, ilerlemesi için işinden, ailesinden, zamanından vakit ayırarak karşılık beklemeden,  özverili bir şekilde çalışan yönetim, disiplin ve denetleme kurullarındaki meslektaşlarıma, delegasyonumuza ve komisyonlarda görev alan meslektaşlarım ile baro çalışanlarımıza teşekkürü bir borç bilirim.

                        1929 yılında kurulmuş, ülkemizin en köklü barolarından biri olan Kütahya Barosu Başkanı olmanın onurlu sorumluluğunu her zaman omuzlarımda hmekle, meslektaşlarımdan aldığım yetkiyi, söz verdiğim gibi hukuk devleti mücadelesinde ve hukukun üstünlüğünün tesis edilmesinde layıkıyla ve en etkin şekliyle hayata geçirmek için çaba sarf ettim. 

                        Görevde olduğum bu altı yıl boyunca hep mesleğimizin gerekleri, meslektaşlarımızın istek ve beklentileri doğrultusunda hizmet etmenin çabası içinde olduk. Gündemin oldukça yoğun ve değişken olduğu  bu zorlu  dönemde,  açıkça belirtmek isterim ki; her türlü kimliğimizi ve aidiyetlerimizi bir yana bırakarak sadece hukukçu ve avukat olarak, kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşu olduğumuzu unutmadan, tarafsızlığımızı ve bağımsızlığımızı koruyarak  bir yandan meslektaşlarımızın mutlu veya hüzünlü günlerinde yanlarında olma, mesleki ve şahsi problemlerine çözüm üretme gayreti içinde olurken;  bir yandan da hukukçu kimliğimizin ve mesleğimizin bize yüklediği sorumlulukları unutmadan demokratik hukuk devleti ve hukukun üstünlüğü için çaba sarf ettik. 

                       Bu zorlu süreçte, hukuk devleti mücadelesinde ve hukukun üstünlüğünün tesis edilmesinde layıkıyla ve en etkin şekliyle hayata geçirmek için, ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımız hep hukukçu kimliğimizle hareket ettik.                       

                        03-04 Ekim 2020 tarihinde 46. sını gerçekleştireceğimiz Olağan Genel Kurulumuzda; mesleğimize ve meslektaşlarımıza iki yıl daha hizmet etmek amacıyla önümüzdeki dönem için Baro Başkanlığına tekrar aday olma kararımı siz saygıdeğer meslektaşlarım ve tüm kamuoyunun bilgisine sunuyor, genel kurulumuzun meslek ve meslektaşlarımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum.                     

                        Önümüzdeki dönemde de Kütahya Barosu, her zamanki gibi tarafsızlığını koruyarak; hukukun üstün kılınması, gerekli toplumsal bilinç ve barışın sağlanması ve adalete olan güvenin artması için çalışacak, insan haklarının savunucusu olacak, hukuksuzluklara karşı sessiz kalmayacak,  istikameti hep haktan ve doğrudan yana olmaya devam edecek, demokratik, laik, sosyal, hukuk devletinin ve Cumhuriyetin değerlerini yaşayıp yaşatmayı amaçlayan mücadelesine aynı bilinçle devam edecektir

                        Hakkımızda ne hayırlı ise, onun olması dileği ve saygılarımla" ifadelerini kullandı. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı