Haber Detayı
02 Mayıs 2022 - Pazartesi 18:29 Bu haber 4074 kez okundu
 
AK Parti İl Başkanı CEYHUN: 2023'e Yepyeni Daha Enerjik Başkanla Gidilmesi Daha Uygun
AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin CEYHUN, parti bayramlaşmasında 2,5 yıl önce başladığı görevden, Ramazan ayından önce müsaade istediğini, 2023'e yepyeni daha enerjik başkanla gidilmesinin uygun olduğunu, teşkilat ne isterse yapacağını, dava için koşmaya devam edeceğini, yeni başkan göreve başlayana kadar yüzde yüz performansla göreve devam edeceğini bildirdi.
SİYASET Haberi
AK Parti İl Başkanı CEYHUN: 2023'e Yepyeni Daha Enerjik Başkanla Gidilmesi Daha Uygun

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin CEYHUN, parti bayramlaşmasında 2,5 yıl önce başladığı görevden, Ramazan ayından önce müsaade istediğini, 2023'e yepyeni daha enerjik başkanla gidilmesinin uygun olduğunu, teşkilat ne isterse yapacağını, dava için koşmaya devam edeceğini, yeni başkan göreve başlayana kadar yüzde yüz performansla göreve devam edeceğini bildirdi.

"Küçük Hesaplara, Polemiklere Hiç Girmedim"

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin CEYHUN: "Cumhurbaşkanımızın takdiri ile 2,5 yıl önce başladığımız görevimize dava ruhu ve adalet ekseninde hiç bir zaman manifestolara kapılmadan, küçük hesaplar yapmadan bir yönetim uygulayarak devam ettik. Küçük hesaplara ve polemiklere hiç girmedim, yapmamaya çalıştım; Cumhurbaşkanımıza yakışır bir duruş sergiledim.

"Cumhurbaşkanımız, Ömer Olmamı, Ömer'ler Bulmamı İstemişti"

Biz kendisiyle birebir mülakat yaparken, Ömer olmamı, Ömer'ler bulmamı istemişti. Ömer olmak kolay mı değil, en başta halife değilsiniz, yetkiniz belli ama niyetiniz oysa o yöne doğru teşkilatınızı götürmeye çalışıyorsunuz. Hizmet odaklı, gönül kazanma odaklı çalıştık; açıkçası niyetimiz düzgündü biz buna uygun çalışmalarımızı devam ettirdik. O zaman Cumhurbaşkanımızla konuştuğumuzda ben bir dönem kendisinden müsaade istemiştim, sağ olsun daha sonra değerlendiririz demişti, açık söyleyeyim benim niyetim de buydu.

"2023'e Yepyeni Daha Enerjik Başkanla Gidilmesi Daha Uygun"

Pandemi ve sonrasındaki yoğun süreç hepimizi yordu. 2023'e daha enerjik, yepyeni bir Başkan ve yönetimiyle gidilmesini ben daha uygun olduğunu düşünüyorum. Neden? Ben iki buçuk yıldır görev yapıyorum, burada kalmış çok kısa bir süre, 6 ay sonra ben bu görev teslimi yapmaya kalksam; yeni gelen arkadaş toparlayana kadar Haziran seçimleri gelir, ben o yüzden Ramazan ayından önce Genel Merkezimizden müsaade istedim. Arkadaşlar, belki bunu burada beklemiyordunuz ama zira derdim şuydu daha enerjik yeni bir Başkan, yepyeni bir Başkan, yeni bir ekibi inşallah 2023'e koşarak bizleri götürür düşüncesindeyim.

"Teşkilatımız Ne İsterse Yaparım"

Ben buradayım, teşkilatımız her zaman şunu isteyebilir benden sandıktaysa sandıkta, okuldaysa okulda, mahalle başkanıysa mahalle başkanı, üyeyse üye... Daha önce de yaptım, bundan sonra da yaparım inşallah, ama şöyle bir şey oluyor bu iş zor bir iş, iki buçuk sene ben ne aileme ne eşime zaman ayıramadım. 24 saati geçen bir iş bu, çünkü sizi gecenin yarısı da ararlar gündüz de ararlar, sonrasında da öncesinde ararlar, bundan da asla feragat edemezsiniz, açmazsanız da kızarlar o yüzden açmak zorundaydık. Ailemizi, işimizi devre dışı bıraktık, enerji gibi değişime kendi yüreğim zaten inanmış, ben zaten bir dönemlik görev istemişim, Genel Merkezimizden dediğim gibi Ramazan'dan önce böyle bir niyeti belli etmiştim; fakat şunu da rica etmiştim, Ramazan ayı geliyor, Ramazan'ı çoğul geçilmemiz gerekiyor, bu süreçte siz araştırmanızı yapın ben de görevime devam edeyim.

 

 

"Yeni Başkan Göreve Başlayana Kadar, Yüzde Yüz Performansla Görevime Devam Edeceğim"

Kıymetli dava arkadaşlarım, ben bunu yaptım diye söylemiyorum, bu düşünce içerisindeyken dahi gecemizi gündüzümüze katmaya çalıştık, biraz önce de hastane ziyaretinden geldim, aslında bunu açıklayacağımı biliyordum, genel merkezimizle görüştüm. Bugün de hastaneye gitmeyebilirdim, ama öyle değil o iş, ben şuradaki şu konuşmaya kadar, hatta nasıl ne zamana kadar istifanın devreye girmesi felan da ne zaman daha görevime devam edeceksem, yüzde yüz bir performansla görevime devam etmek isterim, benim düşüncem de budur, inşallah bunu bu şekilde yapmaya devam edeceğiz.

Teşekkür

Bu zorlu süreçte desteklerini her daim yanımda htiğim, yönetim kuruluma, Kadın Kolları Başkanıma, Gençlik Kollarımıza, teşkilatımıza, Milletvekillerimize, bürokrasimize, dostlarıma ama özellikle de eşime ve çocuklarıma sabırları ve idareleri için çok teşekkür ediyorum.

 

"Dava İçin Koşmaya Devam Edeceğimden Şüpheniz Olmasın"

Hep yanınızda olmaya ve bu dava için koşmaya devam edeceğimden asla şüpheniz olmasın. 2023 çok önemli ve bu bir bayrak yarışı, makamların geçici olduğunu hep biliyoruz ama baki olan hak dava, bu hak dava için de koşmaya devam edeceğiz. Haklarınızı helal edin, saygılar sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Bayramlaşma sonrası partililerle vedalaşan İl Başkanı CEYHUN, duygulu anlar yaşadı. - DORUK Fatma

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: Fatma Çakır
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı