Haber Detayı
31 Mayıs 2022 - Salı 16:36 Bu haber 808 kez okundu
 
IŞIK: Kütahya, Sağlıklı Kentlerde Türkiye'ye Örnek Olacak
Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği 37. Olağan Meclis toplantısı ve Sağlıklı Beslenme ve Yerel Yönetimler Toplantısı Ürgüp Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşti.
GÜNCEL Haberi
IŞIK: Kütahya, Sağlıklı Kentlerde Türkiye'ye Örnek Olacak

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği 37. Olağan Meclis toplantısı ve Sağlıklı Beslenme ve Yerel Yönetimler Toplantısı Ürgüp Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşti. Toplantıya Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan da katıldı. 

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın ve Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan'ın da katıldığı, Ürgüp Belediyesinin ev sahipliğinde 27-29 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği 37. Olağan Meclis Toplantısı Sağlıklı Beslenme ve Yerel Yönetimler Konferansı yapıldı.

Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, konuşmasında Sağlıklı Kentler Birliği’nin sağlıklı şehirler ve sağlıklı bireyler açısından önemini olduğunu dile getirdi. Aktaş, “Sağlıklı Kentler Birliği denilince akla doktor, hastane gibi konular geliyor. Ama bizim yaptığımız her projenin bir boyutunda kesinlikle sağlıkla ilgili bir boyut var. Bir çocuk parkı da olsa, hayvan barınağı da olsa, kanalizasyon çalışması veya imarla alakalı bir mevzu da olsa her çalışmamızın insan sağlığı ile ilgili bir yönü var” dedi. 

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık: “Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği 37. Olağan Meclis Toplantısı için Belediye Meclis Üyelerimizle birlikte ülkemizin güzide turizm merkezlerinden birisi olan Ürgüp’e geldik. Sağlıklı kent Kütahya için çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Yaptığımız çalışmaların Türkiye’ye örnek olması ve Kütahya’yı sağlıklı kentler kategorisinde üst sıralara taşımak için projelerimizi hayata geçiriyoruz. Toplantımızın Birlik üyesi belediyelerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz” dedi. 

Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan: “37. Olağan Meclis Toplantısı ve Sağlıklı Beslenme ve Yerel Yönetimler Konferansı’nı Ürgüp Belediyesi ev sahipliğinde Birlik başkanımız Bursa Büyükşehir Belediyesi belediye başkanımız sayın Alinur Aktaş başkanlığında gerçekleştirdik. Mükemmel ev sahipliğinden dolayı Ürgüp belediye başkanı sayın Mehmet Aktürk başkanımıza teşekkür ederim. ” dedi. 

Konferansa Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı Alinur Aktaş, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, Kütahya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Ali Bilcan, Kütahya Belediyesi Meclis üyeleri ve birlik üyesi belediyelerin yöneticileri katıldı. - DORUK

Kaynak: (DORUK) - DORUK GAZETESİ Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı