Haber Detayı
18 Mart 2019 - Pazartesi 13:58 Bu haber 895 kez okundu
 
70 Taşeron İşçi, Zamlı Maaş ve İkramiyelerini Aldı
Taşerondan kadroya geçen 70 belediye işçisi yüzde 20 zamlı ilk maaş ve ikramiyelerini aldı.
İLÇELERİMİZ Haberi
70 Taşeron İşçi, Zamlı Maaş ve İkramiyelerini Aldı

Taşerondan kadroya geçen 70 belediye işçisi yüzde 20 zamlı ilk maaş ve ikramiyelerini aldı.

          Hak İş sendikasınca Emet Belediye başkanı Mustafa Koca ve belediye personelini bir araya getiren yemekte, taşerondan kadroya geçen işçilere başkan tarafından ilk 6 ay yüzde 20,2. Ay yüzde 10 zam müjdesi verilmişti. İşçilerin ikramiye ve sosyal haklarında da iyileştirmelere gidilirken,işçiler zamlı maaşlarını bugün itibarı ile aldılar.

          Belediye başkanı açıklama yaptığı 14 Şubat’tan geçerli olan zamla 70 taşeron işçi, Şubat ayları maaşların yarısını zamlı alırken, ilk ikramiyelerinin de hesaplarına yattığı öğrenildi.

          Asgari ücret yanında hükümetin verdiği yüzde 4’ zammın ardından Emet belediyesinde kadroya yeni geçen işçiler ilk 6 aylık yüzde 20 zam farkları'da ilave edilen ilk maaşlarını aldılar.

          Toplu iş sözleşmesinin sendika başkanı Ahmet Özen ile imzaladıklarını ve Türkiye'de ilk olma özelliği taşıyan sözleşmeyle işçilerine emeklerinin karşılığını verme huzurunu yaşadıklarını belirten belediye başkanımız Mustafa Koca şunları söyledi;

          “Taşerondan kadroya geçmeden önce bizler asgari ücretin yanında işçilerimize yüzde 15 iyileştirme zammı vermiştik. Ancak kadroya geçildikten sonra yapılan düzenleme ile öngörülen maaşlar uygulanmıştı. Ülkemizde enflasyon farklarının verilmesi hesapları yapıldığı günlerde bizler Emet belediyesi olarak işçilerimize ilk 6 ay yüzde 20,ikinci 6 ay yüzde 10 zam vererek,yıl içinde yüzde 36’lara varan zam gerçekleştirdik.İşçilerimizin sözleşmenin geçerli olduğu tarihten itibaren zamlı maaşlarını ve söz verdiğimiz öncesi ikramiyelerini ödedik. Hayırlı olsun “dedi. - DORUK

Kaynak: Editör: DORUK
Yorumlar
Haber Yazılımı